Poznaj definicję i cel stypendium

Jaka jest definicja stypendium? Jeśli jesteś stażystą, który je otrzyma, ważne jest, aby wiedzieć zarówno, co oznacza ten termin, jak i jego cel. Stypendium to po prostu stała kwota pieniędzy wypłacanych okresowo na pokrycie wydatków. Dzięki tej recenzji dowiesz się więcej o stypendiach i różnicach między nimi a stawkami godzinowymi.

Dlaczego firmy oferują stypendia

Stypendia nie są oparte na wynikach ani na stawkach godzinowych. Wiele firm, które nie mogą płacić stażystów co godzinę, oferuje stypendia, które pomagają studentom pokryć wydatki, które zazwyczaj występują w trakcie stażu .

Obejmuje to koszty podróży, zakwaterowania, wyżywienia i rozrywki.

Jeśli pracodawcy planują oferować stażystom stypendium zamiast stawki godzinowej, powinni oni uwzględnić tę informację w ogłoszeniu o stażu i powtórzyć to podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Wielu studentów nie może sobie pozwolić na samodzielną pracę za stypendium i wymaga płacenia staży, aby związać koniec z końcem.

Jeśli możesz sobie pozwolić na otrzymywanie stypendium zamiast stawki godzinowej, zapytaj pracodawcę, czy możesz podpisać umowę o pracę potwierdzającą stypendium i kiedy zostanie on wypłacony. Większość pracodawców wypłaca stypendia tygodniowe, dwutygodniowe lub miesięczne. Niektórzy pracodawcy czekają aż do ostatniego dnia stażu, aby rozprowadzać stypendia. Musisz wiedzieć, jak ten proces zadziała, dzięki czemu możesz zaplanować, kiedy pokryjesz koszty. Jeśli istnieją jakiekolwiek przyczyny, że stypendium nie zostanie wypłacone, powinieneś wiedzieć, co to jest przed rozpoczęciem stażu.

Koszty ponoszone przez studentów podczas stażu

W roku 2000 student zwykle otrzymał stypendium w wysokości 100 $ za staż od 8 do 12 tygodni. Od tego czasu wzrosły stypendia. Obejmują one koszt gazu, biletów autobusowych, biletów kolejowych, Ubers lub taksówek, aby dostać się na staż. Koszt podróży może wynosić od zera dolarów dziennie (jeśli uczeń idzie do pracy) do 30 USD za dzień lub prawie 1800 USD w trakcie stażu.

Koszt mieszkania na staż również jest różny. Studenci mogą płacić około 400 USD tygodniowo, aby mieszkać w akademikach w dużych miastach. Ale jeśli stażysta mieszka w mieście lub z członkiem rodziny w lecie, koszty utrzymania mogą być niczym. Uczniowie spoza obszaru mogą potrzebować nawet 5000 USD na wydatki na życie w okresie letnim.

Koszty żywności w rzeczywistości zależą od okoliczności i warunków życia uczniów. Mogą płacić dodatkowo za zakwaterowanie w akademiku w akademiku. Mogą mieć dostęp do kuchni (jeśli mieszkają z krewnym lub przyjacielem) i być w stanie kupić produkty spożywcze, lub mogą potrzebować jeść prawie każdy posiłek.

Jeśli pracodawca jest w stanie pokryć koszty żywności (podczas stażu), jest to z pewnością szanowany i powszechny gest. Jeśli stażyści rozsądnie budżetują i wydają 10 $ dziennie na jedzenie, to prawie 1000 $ w kosztach żywności w ciągu 12-tygodniowego okresu.

Na podstawie tych szacunków studenci wydadzą co najmniej 1000 USD na pokrycie kosztów wyżywienia podczas stażu. Jeśli będą musieli ponieść koszty żywności i podróży, mogą wydać nawet 7 000 USD na swoją praktykę. Należy pamiętać, że te liczby nie uwzględniają kilku studentów, którzy płacą dodatkowo za naukę w szkole w okresie letnim, aby mogli uzyskać kredyt za swoje staże.

Te koszty różnią się w zależności od szkoły.

Liczby te również nie obejmują kosztów rozrywki, które zazwyczaj różnią się. Nie oczekuje się, że pracodawcy pokryją opłaty związane z życiem społecznym stażysty.

Ile firm powinno płacić

Stypendia na staż są zwykle przyznawane w krokach co 250 $. Kilka firm oferuje 250, 500 lub nawet 1000 USD miesięcznie. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszą rzeczą, jaką może zrobić pracodawca, jest poznanie kosztów, jakie napotykają studenci, i wymyślenie stypendium, które będzie ich w pełni pokrywać.