Masz wywiadzie dla pracy miejskiej?

Cenne wskazówki dotyczące przygotowania do miejskich rozmów kwalifikacyjnych

Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów poszukiwania pracy jest to, co sprawia, że ​​ludzie są najbardziej nerwowi: wywiad. Istnieje wiele różnych rodzajów wywiadów i technik wywiadów, które pracodawca może wykorzystać. Chociaż wnioskodawca może nie wiedzieć dokładnie, czego się spodziewać, nadal może być przygotowany. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, aby pomóc w przygotowaniu się do następnej rozmowy kwalifikacyjnej.

 • 01 Zbadaj gminę

  Badanie gminy idzie głębiej niż tylko świadomość, że jest to lokalny samorząd miejski lub ma ogólną znajomość statystyk demograficznych i powiązanych z tym regionem. Najlepszym miejscem do znalezienia informacji na temat gminy jest ich oficjalna strona internetowa. Podczas badania ważne jest, aby przeczytać, co miasto robi, jakie projekty są w nich zaangażowane i jakie są ich podstawowe wartości. Sprawdź, czy miasto znajduje się w systemie służby cywilnej . Jeśli tak, jakie zasady obowiązują w miejscu, w którym chcesz pracować?

  Jeśli są jakieś projekty lub zmiany związane z obszarem, w którym przeprowadzasz wywiady, stwórz pytania, aby zapytać rozmówcę. Na przykład, jeśli pozycja jest w księgowości, przeczytaj budżet. Dostosuj pytania do tego, co jest istotne w budżetowaniu i księgowości. Podczas badań może okazać się, że odkryjesz, że miasto stara się o garść grantów. Jeśli twoje doświadczenie wymaga księgowania dotacji, powiedz to w wywiadzie.

  To samo dotyczy innych określonych obszarów. Jeśli masz doświadczenie lub doświadczenie w tej dziedzinie, nie bądź dobrze utrzymany w tajemnicy! Pamiętaj o uwzględnieniu tej wiedzy lub doświadczenia w swojej aplikacji. Kiedy w trakcie rozmowy pojawi się okazja, pamiętaj, aby wymienić te inne kwalifikacje. To nie tyle, że Twój ankieter nie będzie dokładnie sprawdzał twojego wniosku - czasami tak się dzieje, chociaż częściej Twój ankieter podsumuje wszystkie twoje plusy i minusy przed prawdziwą rozmową. Chodzi raczej o to, że kiedy wychowujesz te dodatkowe kwalifikacje w wywiadzie , może to skłonić twojego rozmówcę do zadawania pytań na temat tego doświadczenia. Twoje odpowiedzi, prawdopodobnie nie na twojej pisemnej aplikacji, mogą dalej wspierać Cię jako najlepiej wykwalifikowanego kandydata.

 • 02 Znaj pozycję

  Nie wszystkie stanowiska są podobne. Chociaż tytuł lidera rekreacji może wywoływać pomysły pracy z dziećmi w ośrodku rekreacyjnym, pozycja może się kręcić wokół tworzenia turniejów dla dorosłych lig koszykówki. Podczas badania witryny internetowej miasta sprawdź, czy istnieje opis stanowiska pracy online, który określa typowe obowiązki związane z stanowiskiem. Przejdź do wywiadu z jak najdokładniejszym pomysłem na temat tego, co wiąże się z pracą. W opisie stanowiska sprawdź wiedzę, umiejętności i umiejętności wymagane. Typowe obowiązki i wiedza, umiejętności i zdolności to obszary, które ankieter może wykorzystać do tworzenia pytań.

 • 03 Recenzja Co czyni cię wielkim kandydatem

  Czasami łatwiej jest ocenić cechy u kogoś innego niż my sami. Wywiad dotyczy sprzedaży samego siebie . Ankieter tylko wie, co im mówisz; czy to przez twoje życiorys, czy podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Wywiad nie powinien być powtórzeniem tego, co zostało powiedziane w twoim życiorysie. Powinien raczej stanowić dogłębne rozszerzenie tego, co było w twoim życiorysie. Przygotowując się, przejrzyj nie tylko swoje kwalifikacje, ale także swoje osiągnięcia i sposób radzenia sobie w różnych sytuacjach. Pytania o sytuacje są trudniejsze do rozwiązania; upewnij się, że szukasz próbek tego rodzaju pytań i przygotuj się na skuteczne odpowiedzi.