Pytanie z wywiadu: Jaka jest Twoja największa siła?

Najlepsze sposoby na odpowiedź Pytania dotyczące wywiadu O twoich mocnych stronach

"Co jest twoją najsilniejszą stroną?" może wydawać się jednym z łatwiejszych pytań do rozmowy kwalifikacyjnej , o które zostaniesz poproszony. Ale dla wielu kandydatów może to być trudne zadanie - albo są zbyt skromne w swojej odpowiedzi, albo nie podkreślają mocnych stron docelowych.

W końcu głównym powodem, dla którego ankieterzy zadają to pytanie, jest ustalenie, czy twoje mocne strony są zgodne z potrzebami firmy i obowiązkami pracy. Twoja odpowiedź pomoże pracodawcy zdecydować, czy jesteś najsilniejszym kandydatem na to stanowisko.

Oznacza to, że jeśli ubiegasz się o pracę księgową, nie jest pomocne podkreślanie swojej siły w organizacji wydarzeń.

Kiedy będziesz zadawać pytania na temat swoich mocnych stron, omawiaj cechy, które kwalifikują cię do konkretnej pracy i odróżni Cię od innych kandydatów. Ważne jest również, aby pokazać rozmówcy, że masz cechy, których poszukuje pracodawca u wnioskodawcy, który zamierzają zatrudnić. Jest kilka mocnych stron, które wszyscy pracodawcy poszukują u kandydatów, których zatrudniają. Inne będą specyficzne dla danej pracy i firmy.

Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadu O twojej największej sile

Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące twoich mocnych stron? Najlepszym sposobem na odpowiedź jest opisanie posiadanych umiejętności i doświadczenia, które są bezpośrednio skorelowane z pracą, o którą się starasz. Przygotuj się do odpowiedzi, tworząc listę kwalifikacji wymienionych w ogłoszeniu o pracy .

Następnie zrób listę swoich umiejętności, które pasują do wymienionych.

Lista ta może obejmować edukację lub szkolenia, umiejętności miękkie, twarde umiejętności lub doświadczenia z przeszłości. Zawęź listę swoich umiejętności do trzech do pięciu szczególnie silnych umiejętności. Obok każdej umiejętności zwróć uwagę na przykład wykorzystania tej siły w przeszłości.

To przygotuje cię do tego, kiedy pracodawca prosi cię o wypracowanie określonej siły.

Kiedy odpowiesz, będziesz dzielił siły, które pasują do kwalifikacji, których poszukuje firma. Dołącz te słowa mocy, które pomagają uzyskać dobre wrażenie w twoich odpowiedziach.

Im bardziej zbliżasz się do podanych kwalifikacji zawodowych, tym bardziej prawdopodobne jest, że dostaniesz ofertę pracy.

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Przejrzyj te przykłady odpowiedzi i dostosuj odpowiedzi do swoich poświadczeń i wymagań stanowiska.

Odpowiedzi, których należy unikać

To nie jest czas na pokorę. Chociaż nie chcesz wyolbrzymiać swoich mocnych stron, powinieneś swobodnie wyrażać, co czyni cię idealnym kandydatem. Tworzenie listy twoich mocnych stron (jak odnoszą się one do pracy) pomoże ci odpowiedzieć na to pytanie z pewnością.

Z drugiej strony nie chcesz odpowiadać na to pytanie z listą niewyraźnych mocnych stron.

I nie chcesz wydawać się chełpliwy lub arogancki. Skoncentruj się na kilku kluczowych mocach, które odnoszą się bezpośrednio do pozycji i firmy. Skoncentrowana, trafna odpowiedź z jednym lub dwoma przykładami zrobi wrażenie na twoim ankiecie.

Zachowaj swoją odpowiedź na temat. Jak w przypadku każdej odpowiedzi na wywiad, lepiej nie włóczyć się ani nie mówić przez całą wieczność.

Przygotuj odpowiedzi na powiązane pytania z wywiadu

Jako odpowiedź na pytanie o twoje największe mocne strony, możesz zostać zapytany o to, w jaki sposób twoja największa siła pomogła Ci osiągnąć wyniki w pracy . Kiedy odpowiadasz, opisz swoje mocne strony zarówno opisowi pracy, jak i umiejętności wykonywania pracy.

Poświęć trochę czasu na przejrzenie innych typowych pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej na temat mocnych i słabych stron , wraz z przykładami odpowiedzi.