Pytania z wywiadu: Kiedy twój szef jest zły

Czasami ankieter zapyta cię o to, jak poradzić sobie z sytuacją, gdy twój szef jest w błędzie. Może zapytać: "Co robisz, gdy wiesz, że twój szef się myli?" Lub "Jeśli wiesz, że twój szef jest w 100% nie tak, jak sobie z tym poradzisz?"

Dlaczego ankieter chce wiedzieć

Osoba przeprowadzająca wywiad zapyta Cię o to, jak radzisz sobie z trudną sytuacją lub gdy miałeś trudności z pracą z menedżerem .

On / ona będzie również zadawać to pytanie, aby zobaczyć, jak postrzegasz swój związek z szefem.

To jedno z tych pytań, na które należy odpowiedzieć ostrożnie. Wywiad pytania o szefów mogą być trudne. Chcesz zademonstrować swoją taktownię w kontaktach z szefem, ale chcesz też pokazać, że wiesz, kiedy wskazywać czyjeś błędy.

Wskazówki dotyczące udzielania odpowiedzi na pytania dotyczące niewłaściwego szefa

Nie mów, że to się nigdy nie wydarzyło. Ankieterzy nie chcą słyszeć, że nigdy nie korygujesz szefa; to nierealne i znak, że nie myślisz sam. Oni chcą usłyszeć, jak zrobiłeś to grzecznie i dyplomatycznie.

Użyj przykładu. Jeśli masz do czynienia z sytuacją podobną do tej z byłym pracodawcą, użyj tego jako przykładu. Wyjaśnij, jaka była sytuacja, jak sobie z nią poradziłeś i jaki jest ostateczny wynik. Udzielenie odpowiedzi na to pytanie, podobnie jak pytanie z wywiadu behawioralnego , zapewni ankieterowi konkretny przykład tego, jak radzisz sobie z takimi sytuacjami.

Wyjaśnij, że ta sytuacja jest rzadkością. Podczas gdy powinieneś podać przykład czasu, w którym taktownie powiedziałeś swojemu szefowi, że się pomyliła, chcesz wyjaśnić, że nie zdarza się to często. Nie chcesz wydawać się takim pracownikiem, który zawsze zadaje pytania swojemu pracodawcy. Najlepiej, gdyby Twój przykład dotyczył sytuacji, która bezpośrednio wpłynęła na twoją i twoją drużynę zdolność do pomyślnego wykonania zadania.

Pokaże także, w jaki sposób zmieniłeś sytuację w pozytywne doświadczenie.

Wyjaśnij, w jaki sposób powiedziałeś swojemu szefowi. Jednym z powodów, dla których ankieter zadał ci to pytanie, jest sprawdzenie, jak taktownie potraktowałeś swojego szefa. Dlatego, opisując przykład, chcesz podkreślić uprzejmy sposób, w jaki rozmawiałeś ze swoim szefem. Jeśli upewniłeś się, że rozmawiasz z nim prywatnie (a nie przed innymi pracownikami), powiedz to. To pokazuje, że jesteś przemyślanym pracownikiem, który dokładnie myśli o komunikacji.

Nie mów źle o byłym szefie. Nawet jeśli zauważysz błąd popełniony przez szefa, nie mów negatywnie o pracodawcy. Nawet jeśli miałeś wiele problemów ze swoim szefem , albo często się myliła, nie wyrażaj tego. Wyjaśnij, że czasy, w których musiałeś poprawić swojego szefa, były rzadkie.

Wyjaśnij wynik. Przekaż rozmówcy pozytywne wyniki rozmowy. Być może twój szef podziękował ci za udostępnienie tej informacji. Być może błąd został naprawiony, co ostatecznie pomogło firmie.

Przykładowe odpowiedzi