Pytania do wywiadu z patologiem mowy

Przygotowując się do wywiadu na stanowisko patologa mowy, warto zastanowić się nad pytaniami, które możesz zadać, odnosząc się konkretnie do patologii mowy, a także bardziej ogólnych pytań do wywiadu o sobie, które prawdopodobnie zostaną zadane.

Oto lista najczęściej zadawanych pytań dla patologów mowy w ogóle, a także szczegółowe pytania dotyczące różnych typów zadań związanych z patologią mowy.

Pytania do wywiadu z patologiem mowy (ogólne)

Twój ankieter prawdopodobnie będzie miał kilka pytań, które będą dotyczyć ogólnie patologów mowy, aby uzyskać ogólny obraz Twojej historii, doświadczenia, motywacji i stylu.

Pytania do wywiadu z patologiem (szkoła)

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej o stanowisko w szkole, Twój ankieter będzie szukał informacji o tym, jak pracujesz z różnymi osobami. Zadadzą pytania dotyczące interakcji z rodzicami i nauczycielami, a także ze studentami.

Pytania do Wywiadu Patologa (Szpital / Prywatna Klinika)

W przypadku stanowiska w szpitalu lub prywatnej klinice, Twój ankieter będzie zainteresowany ustaleniem, czy Twoje umiejętności, zainteresowania i doświadczenia będą dobrze dopasowane do populacji pacjentów. Będą również prawdopodobnie zadawać pytania dotyczące tego, jak zintegrować swoją pracę z innymi terapeutami, którzy mogą leczyć pacjentów.