Pytania do wywiadu z recepcjonistą

W wielu organizacjach recepcjonistki są twarzą firmy. Każdy nowy klient, kandydat do pracy, pracownik lub niezależny sprzedawca przejdzie lub zamelduje się u recepcjonisty, więc pracodawcy chętnie znajdą kogoś, kto będzie odpowiedzialny, przyjazny i spokojny.

Umiejętności recepcjonistki, na których można się skupić podczas wywiadu

Recepcjoniści muszą posiadać silne umiejętności organizacyjne i komunikacyjne , w tym umiejętności miękkie, takie jak obsługa klienta, wielozadaniowość i umiejętność szybkiego dokonywania ocen.

Ze względu na stale rosnące postępy technologiczne w miejscu pracy recepcjoniści muszą również posiadać pewne umiejętności techniczne. Powinieneś mieć doświadczenie w korzystaniu z systemów telefonicznych i urządzeń biurowych, takich jak drukarki, kopiarki, skanery i faksy (tak, wciąż), oprócz aplikacji komputerowych, takich jak MS Office i oprogramowanie branżowe.

Pytania do wywiadu z recepcjonistą

Przejrzyj listę najczęściej zadawanych pytań dla recepcjonistek.

1. Co wiesz o tej firmie i naszych usługach?

Zapoznanie się z potencjalnym pracodawcą pokazuje szacunek i zainteresowanie ze strony użytkownika. Odrób swoją pracę domową przed rozmową kwalifikacyjną.

2. Co motywuje cię do pracy w recepcji i administracji?

Jest to prawdopodobnie pytanie kulturowe lub dotyczące charakteru. Niech twoja odpowiedź będzie taktowna, ale szczera.

3. Co robisz, aby nadążyć za szybko zmieniającym się środowiskiem pracy?

Twój ankieter chce mieć pewność, że możesz nadążyć. Sposób, w jaki to robisz, jest prawdopodobnie nieistotny, ale powinieneś mieć jasną i pewną siebie odpowiedź.

4. Jak zorganizować swój dzienny harmonogram?

Podobnie, sposób, w jaki organizujesz swój dzień, nie jest najważniejszy, chodzi o to, aby pokazać, że jesteś dobrze zorganizowany i wykonasz wszystkie swoje obowiązki we właściwy i terminowy sposób.

5. Z jakiego systemu wiadomości i programów kalendarza korzystasz?

Twój ankieter może chcieć wiedzieć, czy znasz system potencjalnego pracodawcy, ale punktem pytania może być również ocena twojej wiedzy na temat twojej dziedziny. Jeśli znasz kilka różnych programów i możesz inteligentnie wyjaśnić swoje preferencje, zaprezentujesz szeroką wiedzę i zrozumienie swojej dziedziny. Możesz również zostać zapytany o inne techniczne aspekty pracy recepcjonisty lub ogólną znajomość obsługi komputera.

6. Jaką rolę odgrywa recepcja w pierwszym wrażeniu klienta na temat organizacji?

Twój przesłuchujący musi mieć pewność, że rozumiesz stanowisko, o które się ubiegasz, ale to pytanie może być również kulturowe, dotykające twojej filozofii pracy.

7. Jak dodałeś wartość swojej ostatniej firmie?

Śmiało porozmawiaj o korzyściach niematerialnych - jeśli wszyscy mówią, że rozjaśniłeś całą atmosferę w biurze, powiedz to. Ale jeśli to w ogóle możliwe, są również wyposażone w liczby. Czy oszczędziłeś pieniądze pracodawcy? Zwiększyć sprzedaż? Jeśli tak, to ile pieniędzy było zaangażowanych?

8. Opowiedz mi, kiedy miałeś do czynienia z rozzłoszczonym klientem lub gościem, przez telefon lub osobiście. Jak sobie poradziłeś z tą sytuacją?

Jest to jedno z kilku pytań, na które możesz zadać pytanie, w jaki sposób radzisz sobie ze stresującymi i trudnymi warunkami. Można również zapytać, jak zareagowałeś na przestępczą lub nieetyczną działalność. Bądź szczery. Nie przesadzaj, a także nie sprzedawaj się krótko.

9. Czy chcesz pracować w nadgodzinach?

Jeśli nie chcesz pracować w nadgodzinach, powiedz to. Jeśli chcesz pracować w nadgodzinach, ale tylko w pewnych granicach, powiedz to również. Tak, są firmy, które nie pracują w nadgodzinach, będą cię kosztować, ale nie możesz zaakceptować zobowiązania, których nie możesz zatrzymać lub poświęcić dobrobytowi lub rodzinie. Potrzebujesz pracy pasującej do Twojej dostępności.

10. Czy wcześniej pracowałeś jako recepcjonista?

11. Ilu pracowników pracowało w twoim ostatnim biurze?

12. Z ilu osób średnio korzystałeś na co dzień podczas ostatniej pracy?

13. Opisz swoje poprzednie obowiązki jako asystenta administracyjnego, sekretarza lub recepcjonistki.

14. Czy w przeszłości musiałaś zajmować się wrażliwymi lub poufnymi zadaniami? Czy czujesz się komfortowo w wykonywaniu tych zadań?

15. W jaki sposób priorytetowo traktujesz połączenia, klientów, dostawy i inne kwestie, które wymagają natychmiastowego rozwiązania?

16. Jak organizujesz swój dzienny harmonogram?

17. Opowiedz mi o czasie, w którym musiałeś wykonywać wiele zadań w pracy.

18. Jak silne są twoje umiejętności obsługi komputera?

19. Jakie składki zostały wniesione w formie zwiększonych przychodów, obniżonych kosztów i zaoszczędzonego czasu?

20. Jaka jest twoja szybkość pisania i jaki jest twój średni poziom błędu?

21. Opowiedz mi o swoim doświadczeniu w obsłudze klienta.

22. Jakiego rodzaju protokół bezpieczeństwa obserwowałeś podczas ostatniej pracy?

23. Jaka była procedura przyjmowania dostaw? Pakiety osobiste?

24. Opowiedz mi o czasie, w którym byłeś zmuszony do dzielenia się poufnymi lub prywatnymi informacjami.

25. Opowiedz mi o czasie, w którym przekroczyłeś i przekroczyłeś poprzednią pracę.

Jak zrobić najlepsze wrażenie

Stanowisko recepcjonistki można uznać za poziom podstawowy, ale może to być również pierwszy krok w górę drabiny korporacyjnej. Potencjalny pracodawca zostanie przyciągnięty do pewnej, pewnej siebie osoby. Często będziesz pierwszą osobą, z którą spotkają się ich klienci lub pacjenci, gdy pierwszy raz wejdą do biura.

Upewnij się, że Twoje pierwsze wrażenie jest najlepsze. Oto jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej .

Wraz z wyjątkowym CV, poświęć trochę czasu na ubranie części podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli dostaniesz pracę, staniesz się pierwszą osobą i ważne, aby pokazać pracodawcy swój profesjonalny wizerunek.

Jeśli nie masz pewności, w co się ubrać podczas rozmowy kwalifikacyjnej, zapoznaj się z tymi wskazówkami dotyczącymi ubierania się na rozmowę kwalifikacyjną .

Jeśli zarówno twoje CV, jak i Twój profesjonalny strój są na czasie i jesteś gotowy odpowiedzieć na prawdopodobne pytania, odniesiesz sukces w uzyskaniu stanowiska, z którym rozmawiasz.