Co zrobisz, jeśli nie zdobędziesz tej pozycji?

Najlepsze odpowiedzi na pytanie o rozmowę o nieosiągnięciu wewnętrznej pracy

Kiedy przeprowadzasz wywiady na wewnętrzne stanowisko w firmie, możesz zostać zapytany, co zrobisz, jeśli nie dostaniesz pracy . Osoba przeprowadzająca wywiad chce wiedzieć, czy niepokoi Cię szansa na awans lub firmę. Warto zadać sobie to samo pytanie przed wywiadem i podsumować, jakie będą twoje plany na przyszłość, a także wypracować dobrą odpowiedź.

Najlepsza odpowiedź na pytanie z wywiadu: "Co zrobisz, jeśli nie zdobędziesz tej pozycji?"

Jestem zaangażowany w tę firmę i jej rozwój, więc jeśli nie zostanę wybrana, będę współpracować i wspierać każdego, kto zostanie wybrany. Uważam jednak, że moje doświadczenie w dziale i w zespole uczyniłoby mnie najlepszym kandydatem.

Więcej odpowiedzi

Jeśli koncentrujesz się na zmianie pozycji i rozmawiasz o innych zadaniach, oto kilka przykładów odpowiedzi:

Korzyści z ubiegania się o wewnętrzne stanowiska

Ubieganie się o pozycję wewnętrzną to szansa na promowanie siebie wśród ankieterów i członków komisji selekcyjnej. Możesz mieć umiejętności i doświadczenie, że twoja obecna pozycja nie wykorzystuje. Twój przełożony i współpracownicy też mogą ich nie znać.

Aktualizowanie CV i prezentowanie się podczas wewnętrznych wywiadów jest sposobem na zareklamowanie niewykorzystanego talentu.

Możesz odkryć, że pozycja, o którą się ubiegasz, nie jest najlepsza, lub może być kandydatem, którego wolał. Nie dostaniesz pracy, o którą się ubiegałeś, ale nie zmarnowałeś swojego czasu i wysiłku. Ankieterzy zapamiętają Cię, gdy będą dostępne przyszłe otwarcia i promocje. Możesz nawet poprosić o przesłanie wniosku o pracę.

Możesz otrzymać ofertę szczegółowego wypełnienia stanowiska, gdy ktoś jest na urlopie lub w podróży, dzięki czemu możesz nauczyć się nowej funkcji. Może być odskocznią do promocji.

Wady zastosowania dla pozycji wewnętrznych

Możesz czuć się zdemoralizowany, jeśli nie jesteś wybrany na stanowisko i musisz pracować z osobą, która została wynajęta lub awansowana. To rozczarowanie jest naturalne, ale może powodować utrzymujące się niezadowolenie i stres w miejscu pracy. Zastanów się, jak sobie poradzisz z tymi emocjami, jeśli nie zostaniesz wybrany.