Pytania dotyczące wywiadów na temat krótkich i krótkich cykli sprzedaży

Jako sprzedawca prawdopodobnie zostaniesz zapytany podczas rozmowy kwalifikacyjnej, czy wolisz dłuższy cykl sprzedaży, czy krótszy cykl sprzedaży. Należy pamiętać, że na to pytanie nie ma właściwej ani złej odpowiedzi. Głównym celem powinno być pokazanie, że znasz się na każdym typie cyklu, rozumiesz ich różnice i potrafisz elokwentnie wyjaśnić, w jaki sposób twoja technika sprzedaży gra w tę, którą preferujesz.

Całkowicie akceptowalne jest uznanie, że oba podejścia mają wartość, o ile wspierasz swoją odpowiedź. Rozważ pomocne przykładowe odpowiedzi poniżej, aby pomóc Ci w zredagowaniu odpowiedzi na to pytanie.

Przykładowa odpowiedź na pytanie, dlaczego oba cykle sprzedaży mają wartość

"Myślę, że są interesujące punkty obu rodzajów sprzedaży, z jednej strony cenię dłuższy cykl sprzedaży, ponieważ daje mi to czas na poznanie mojego klienta." Jeśli mogę spędzić z nimi dobry czas, możemy zbudować raport i ustalić Mogę poświęcić trochę czasu na edukowanie ich o różnych korzyściach i zastosowaniach produktu, który ich interesuje. Z drugiej strony, jeśli używam krótszego cyklu sprzedaży, zazwyczaj nie mam czasu na zdobycie wiedzy na temat klient i ja nie możemy zaoferować im długich wyjaśnień, chociaż może się to wydawać negatywne, ale nie jest tak, ponieważ bez zbyt dużej ilości wolnego czasu, muszę szybko dotrzeć do tematów o wysokim priorytecie, co może szybko ułatwić sprzedaż. "

Dlaczego wolisz długie cykle sprzedaży

"Zawsze wolę dłuższy cykl sprzedaży, ponieważ dialog można dostosować w zależności od indywidualnego klienta, z którym mam do czynienia, niektórzy klienci lubią mieć dużo informacji o produkcie na planie, gromadzą informacje i chcą mieć wiedzę na temat produktu, zwłaszcza jeśli chodzi o odpowiedź na wiele pytań technicznych. "

"Inni klienci również zbierają informacje i mają pytania techniczne, ale są również zainteresowani korzyściami osobistymi związanymi z produktem, a dzięki dłuższemu cyklowi mogę lepiej poznać potrzeby klientów i odpowiednio dostosować wysokość sprzedaży. więcej czasu oznacza, że ​​mogę informować moich klientów o wszystkich cechach danego produktu i dlaczego jest to odpowiedni produkt lub im. Im więcej czasu mam, tym łatwiej poznaję potrzeby klientów i dostosowuję moje skoki sprzedaży Odkryłem też, że im więcej czasu zainwestuję w nawiązanie kontaktu z klientem, tym łatwiej nawiązać z nim długoterminową relację i wygenerować powtórny biznes. "

Dlaczego wolisz krótkie cykle sprzedaży

"Cieszę się z szybszego tempa krótszego cyklu sprzedaży, lubię przechodzić od sedna do cech i zalet sprzedawanego produktu i pokazywać powody, dla których jest to najlepszy wybór dla klienta. bardzo dobrze poinformowany o wszystkim, co sprzedam i zawsze jestem gotowy na odpowiedzi na każde pytanie, które mi stawia, a także, im więcej sprzedam, tym więcej prowizji robię i tym bardziej robię dla firmy. poświęcenie, które tworzy relację z moimi klientami, ale wierzę, że "czas to pieniądz", jeśli chodzi o sprzedaż. "

Inne artykuły na temat wywiadów i porady