Jak przygotować się do wywiadu z pracą behawioralną

Czym jest wywiad behawioralny? Jak przygotować i przykładowe pytania

Czym jest wywiad behawioralny? Kandydaci do pracy często pytają, jaka jest różnica między regularnym rozmowem kwalifikacyjnym a wywiadem behawioralnym. Co powinieneś zrobić, aby przygotować się, jeśli pracodawca zada ci pytania dotyczące wywiadu oparte na zachowaniu ?

Nie ma różnicy w rzeczywistym formacie rozmowy kwalifikacyjnej. Nadal będziesz spotykać się z osobą przeprowadzającą wywiad i odpowiadać na pytania dotyczące wywiadu. Różnica polega na rodzaju pytań, które będą zadawane.

Przejrzyj informacje na temat różnicy między wywiadami behawioralnymi a tradycyjnymi, przykładowymi pytaniami i sposobem radzenia sobie z wywiadem behawioralnym.

Czym jest behawioralny wywiad kwalifikacyjny?

Wywiady oparte na behawioralnym to wywiady oparte na odkrywaniu, w jaki sposób respondent działał w konkretnych sytuacjach związanych z zatrudnieniem. Logika jest taka, że ​​sposób zachowania w przeszłości będzie przewidywał, jak będziesz się zachowywać w przyszłości, tj. Przeszłe wyniki przewidują przyszłe wyniki.

Wywiady tradycyjne a wywiady behawioralne

W tradycyjnym wywiadzie zostaniesz poproszony o serię pytań, które zazwyczaj mają proste odpowiedzi typu "Jakie są twoje mocne i słabe strony?". lub "Z jakimi głównymi wyzwaniami i problemami musieliście się zmierzyć? Jak sobie z nimi radziłeś?" lub "Opisz typowy tydzień pracy".

W wywiadzie behawioralnym pracodawca zdecydował, jakie umiejętności są potrzebne w osobie, którą zatrudnia i będzie zadawał pytania, aby dowiedzieć się, czy kandydat ma te umiejętności.

Zamiast pytać, jak się zachowasz, zapytają, jak się zachowałeś. Osoba przeprowadzająca wywiad będzie chciała wiedzieć, jak poradziłeś sobie z sytuacją, zamiast robić to, co możesz zrobić w przyszłości.

Pytania zadawane w wywiadzie behawioralnym

Pytania dotyczące wywiadu behawioralnego będą bardziej szczegółowe, bardziej sondujące i bardziej szczegółowe niż tradycyjne pytania dotyczące wywiadu:

Kolejne pytania będą również szczegółowe. Możesz zostać zapytany, co zrobiłeś, co powiedziałeś, jak zareagowałeś lub jak się czułeś w sytuacji, którą dzieliłeś z menedżerem ds. Zatrudnienia.

Przygotowanie do potencjalnego wywiadu behawioralnego

Jaki jest najlepszy sposób na przygotowanie? Ważne jest, aby pamiętać, że nie będziesz wiedział, jaki typ rozmowy odbędzie się, dopóki nie usiądziesz w pokoju przesłuchań. Przygotuj więc odpowiedzi na tradycyjne pytania do rozmowy kwalifikacyjnej .

Następnie, ponieważ nie wiesz dokładnie, jakie sytuacje będziesz pytany o to, czy jest to wywiad behawioralny, odśwież swoją pamięć i rozważ specjalne sytuacje, którymi się zajmujesz lub projekty, nad którymi pracowałeś.

Możesz ich użyć, aby pomóc w dopasowaniu odpowiedzi.

Przygotuj historie ilustrujące czasy, w których udało Ci się rozwiązać problemy lub wykonać je w pamięci. Historie będą przydatne, aby pomóc Ci w znaczącej odpowiedzi w wywiadzie behawioralnym.

Na koniec przejrzyj opis zadania, jeśli go posiadasz, lub ogłoszenie o pracy lub reklamę. Możesz być w stanie zorientować się, jakich umiejętności i cech behawioralnych poszukuje pracodawca po przeczytaniu opisu stanowiska i wymagań stanowiska.

Podczas wywiadu behawioralnego

W trakcie rozmowy, jeśli nie jesteś pewien, jak odpowiedzieć na pytanie, poproś o wyjaśnienia. Następnie pamiętaj, aby uwzględnić te punkty w swojej odpowiedzi:

Ważne jest, aby pamiętać, że nie ma dobrych lub złych odpowiedzi.

Osoba przeprowadzająca wywiad po prostu próbuje zrozumieć, jak się zachowałeś w danej sytuacji. To, jak zareagujesz, określi, czy istnieje dopasowanie twoich umiejętności do pozycji, którą firma chce wypełnić.

Więc słuchaj uważnie, bądź jasny i szczegółowy, kiedy odpowiadasz i, co najważniejsze, bądź uczciwy. Jeśli twoje odpowiedzi nie są tym, czego poszukuje ankieter, ta pozycja może nie być dla ciebie najlepsza.

Dodatkowe informacje
Jak odpowiadać na pytania dotyczące wywiadu behawioralnego
Top 10 pytań dotyczących wywiadu behawioralnego

Powiązane artykuły
Lista umiejętności behawioralnych
Technika wywiadu STAR