Dowiedz się o umiejętnościach związanych z pracą

Umiejętności specyficzne dla danego stanowiska to umiejętności, które pozwalają kandydatowi na zatrudnienie osiągnąć cel w danej pracy. Niektóre umiejętności są osiągane poprzez uczęszczanie do szkół lub programów szkoleniowych. Inne można zdobyć poprzez doświadczalne uczenie się w pracy. Umiejętności, które są potrzebne do określonej pracy, są również znane jako zestaw umiejętności.

Podczas rekrutacji pracodawcy zazwyczaj zawierają zestaw umiejętności wymagany do wykonywania pracy w ramach pracy.

Kandydaci, którzy najbardziej pasują do wymaganych umiejętności, będą mieli największe szanse na wybranie na rozmowę o pracę.

Poniżej znajdują się przykłady umiejętności związanych z pracą, wskazówki dotyczące rozpoznawania umiejętności związanych z konkretnymi zadaniami oraz porady dotyczące dopasowania umiejętności i doświadczenia do potrzebnych do pracy.

Przykłady konkretnych umiejętności związanych z pracą

Umiejętności specyficzne dla danego stanowiska różnią się w zależności od stanowiska. Na przykład CPA wymaga umiejętności audytorskich, nauczyciele potrzebują umiejętności planowania lekcji, architekci potrzebują umiejętności CAD (projektowanie wspomagane komputerowo), pracownicy budowlani muszą wiedzieć, jak korzystać z różnorodnych narzędzi, a styliści fryzur muszą znać techniki farbowania włosów.

Umiejętności specyficzne dla konkretnych stanowisk a umiejętności zbywalne

Umiejętności specyficzne dla danego stanowiska można zestawiać z umiejętnościami, które można przekazywać, takimi jak komunikacja, organizacja, prezentacja, praca zespołowa, planowanie i zarządzanie czasem, które są wymagane w szerokim zakresie zadań. Umiejętności transferowalne to te, których używasz do prawie każdej pracy.

Umiejętności związane z zatrudnieniem to także umiejętności i cechy niezbędne do odniesienia sukcesu w każdej pracy.

Pewne zbywalne umiejętności będą bardziej cenione dla niektórych zawodów niż inne. Na przykład konsultanci potrzebują silnych umiejętności prezentacji, a prawnicy potrzebują solidnych umiejętności badawczych. Jednak umiejętności te nie powinny być mylone z umiejętnościami specyficznymi dla stanowiska pracy, ponieważ reprezentują ogólne obszary umiejętności cenione na szerokim przekroju miejsc pracy.

Natomiast umiejętności specyficzne dla danego stanowiska to umiejętności wymagane do wykonywania określonej pracy. Mogą być zupełnie niepotrzebne do innych zadań, ale mają kluczowe znaczenie dla tej pracy. Na przykład umiejętność obsługi piły spalinowej jest specyficzną dla danego stanowiska umiejętnością dla stolarza, ale nie dla wielu innych prac.

Często umiejętności związane z pracą to trudne umiejętności , które są wymierne lub łatwe do nauczenia. Zdolności transferowalne to częściej umiejętności miękkie . Są to bardziej subiektywne umiejętności, często związane z Twoją osobowością i zachowaniem, w szczególności z interakcją z innymi.

Jak rozpoznać umiejętności specyficzne dla danego stanowiska pracy

Kiedy starasz się o pracę, chcesz poznać specyficzne dla danego stanowiska umiejętności wymagane do tego stanowiska, abyś mógł podkreślić swoje umiejętności i umiejętności. Zazwyczaj można znaleźć umiejętności związane z pracą w ramach ogłoszenia o pracę. Często istnieje sekcja listy zadań zatytułowana "Wymagane umiejętności" lub "Kwalifikacje", która obejmuje umiejętności związane z pracą. Oto porady dotyczące dekodowania ogłoszenia o pracę . Możesz również przejrzeć podobne oferty pracy, aby uzyskać informacje o wymaganych umiejętnościach na stanowisku. Na koniec sprawdź tę listę umiejętności związanych z pracą dla wielu różnych zawodów.

Jak dopasować umiejętności do umiejętności związanych z pracą

Ubiegając się o pracę, określ umiejętności związane z pracą dla stanowiska.

Zrób listę tych umiejętności. Następnie spójrz na każdą umiejętność i zastanów się, w jaki sposób możesz udowodnić, że posiadasz ten zasób. Pomyśl o doświadczeniu zawodowym, które pomogło ci rozwinąć każdą umiejętność.

Dodaj te umiejętności do swojego CV. Możesz nawet mieć sekcje na twoim CV, które zawierają listę twoich doświadczeń rozwijających określoną umiejętność. Na przykład, jeśli ubiegasz się o pracę jako redaktor, możesz mieć sekcję w swoim CV "Editing Experience". Możesz także podkreślić te umiejętności na swoim profilu LinkedIn .

Podkreśl także umiejętności związane z pracą, które posiadasz w swoim liście przewodnim. Użyj słów kluczowych z listy zadań i podaj konkretne przykłady czasów, w których zademonstrowałeś lub rozwinąłeś każdą umiejętność. Przygotuj się do omówienia tych umiejętności i doświadczenia w rozwijaniu tych umiejętności w każdym rozmowie kwalifikacyjnej.

Przed wywiadem przejrzyj list motywacyjny i wznów i upewnij się, że możesz odpowiedzieć na pytania dotyczące czasów, w których zademonstrowałeś każdą umiejętność. Aby uzyskać więcej wskazówek na temat najlepszego sposobu pokazania, że ​​pasujesz do pracy, zapoznaj się z tymi poradami, aby dopasować swoje kwalifikacje do opisu stanowiska.

Co robić, jeśli brakuje ci umiejętności

Jeśli brakuje ci umiejętności krytycznej związanej z pracą, nie oznacza to, że nie możesz ubiegać się o pracę. Jedną z opcji jest natychmiastowe rozwinięcie umiejętności. Na przykład, jeśli potrzebujesz kodowania doświadczenia, możesz wziąć bezpłatną klasę kodowania online. Następnie możesz wymienić ten kurs w swoim CV i liście motywacyjnym i wspomnieć o tym w swojej rozmowie.

Możesz również podkreślić w swoim CV, liście motywacyjnym i wywiadzie, że jesteś szybkim uczniem i podać przykłady tego. Może to pomóc przekonać pracodawcę, że możesz szybko opracować brakujący zestaw umiejętności.