Wyszukaj odpowiednie witryny z ofertami pracy

Dzień 20 30 dni na wymarzoną pracę

Przy prawidłowym stosowaniu, wyszukiwarki pracy i tablice ogłoszeń pracy mogą zaoszczędzić mnóstwo czasu. Zamiast szukać czasu w gazetach, firmowych stronach internetowych i innych tradycyjnych ofertach pracy, wyszukiwarka ofert pracy może zrobić to wszystko za jednym kliknięciem.

Łatwo jednak poczuć się przytłoczonym przez wszystkie dostępne oferty pracy. Nie wszystkie witryny z ofertami pracy są sobie równe i trudno jest ustalić, na których stronach warto spędzać czas.

Dzisiaj dowiesz się, które miejsca pracy pomogą ci znaleźć najbardziej aktualne i odpowiednie oferty pracy dla ciebie.

Czego szukać w miejscu pracy

Najlepsze strony do wyszukiwania ofert pracy pozwolą Ci znaleźć najbardziej aktualne oferty pracy. Jeśli witryna zawiera listę ofert wielu wygasłych ofert pracy, będziesz musiał spędzić dużo czasu, sprawdzając każdą wysyłaną pracę.

Idealne miejsce pracy powinno nie tylko pomóc w znalezieniu najbardziej aktualnych otworów, ale również je szybko znaleźć . Witryna powinna mieć proste i łatwe w użyciu narzędzia wyszukiwania, a wyszukiwanie pracy powinno być możliwe na podstawie różnych czynników, takich jak lokalizacja, branża itp.

Najlepsze oferty pracy i wyszukiwarki ofert pracy

Istnieją dwa rodzaje miejsc pracy: tablice ogłoszeń i wyszukiwarki pracy. Tradycyjne karty pracy, takie jak Monster i CareerBuilder, to witryny, w których pracodawca zwykle płaci opłatę w zamian za umieszczanie w niej ofert pracy. Zaletą tablic ogłoszeń jest to, że posty są zazwyczaj aktualne, ponieważ pracodawca kontroluje to, co wysyła.

Oto lista najlepszych tablic ogłoszeń .

Google for Jobs to szybki i łatwy sposób wyszukiwania ofert zgodnych z Twoimi kryteriami. Wystarczy wyszukać w Google tytuł pracy lub słowo kluczowe, aby uzyskać listę otwartych pozycji w pobliżu lub dodać lokalizację, jeśli chcesz pracować w innym mieście.

Istnieje również wiele niszowych ofert pracy, które agregują listy ofert pracy według branży lub rodzaju pracy.

Niszowe tablice ogłoszeń pomagają zawęzić poszukiwania pracy według kategorii, takich jak praca na poziomie podstawowym, praca sezonowa i praca branżowa.

Wyszukiwarki pracy, takie jak Indeed, kompilują listy ofert pracy z wielu tablic ogłoszeń, stron firmowych, stowarzyszeń i innych zasobów. Zaletą wyszukiwarek pracy jest to, że oferują szerszą gamę ofert pracy.

Jedyną wadą jest to, że nie wszystkie posty są aktualne, więc możesz sprawdzić, czy aukcje nie wygasły. Oto lista najlepszych wyszukiwarek.

Istnieje wiele niszowych wyszukiwarek, które zbierają wykazy z konkretnych branż.

Strony sieciowe, takie jak LinkedIn, Facebook i Twitter to także dobre miejsca do poszukiwania pracy. Nie tylko możesz szukać ofert pracy, ale możesz również sprawdzić, czy masz jakieś kontakty pracujące w firmach z otwartymi pozycjami.

Wskazówki dotyczące korzystania z witryny z ofertami pracy

Najważniejszą radą w poszukiwaniu pracy online jest zawężenie poszukiwań. Kliknij "wyszukiwanie zaawansowane", jeśli strona oferuje tę opcję.

Ogranicz wyszukiwanie dzięki doświadczeniom, lokalizacjom i konkretnym wyrażeniom lub słowom kluczowym. Powinieneś również zawęzić wyszukiwanie według zakresu płac. Nie ma sensu ubiegać się o pracę, o której wiesz, że nie możesz jej zaakceptować.

Jeśli istnieją konkretne firmy, dla których nie chcesz pracować, większość stron z ofertami pracy umożliwia "zablokowanie" niektórych firm.

Podczas poszukiwania pracy w trybie online użyj kombinacji tablic ogłoszeń i wyszukiwarek. Nie ma jednej strony, która będzie miała wszystkie możliwe oferty pracy. Połączenie ogólnych stron i witryn niszowych pomoże Ci znaleźć pracę, która jest dla Ciebie odpowiednia.