5 sposobów, aby dotrzeć do wybitnego decydenta

Identyfikacja właściwego decydenta, uzyskanie przez każdego odźwiernego , a nawet dotarcie do osoby odpowiedzialnej, zamiast do poczty głosowej, może być epicką podróż samą w sobie. Kiedy wreszcie masz coś, co wydaje się być świetnym pogawędką z tym decydentem, mówi, że do ciebie wróci ... a potem już nigdy go nie osiągniesz, to jest frustrujące.

Jeśli decydent rezygnuje z Twoich połączeń, czasami oznacza, że ​​nie zamierza od ciebie kupować. W takich przypadkach nie ma sensu ich dalej ścigać. Ale co z decydentem, który jest zainteresowany, ale przypisuje ci niższy priorytet niż wszystkie inne rzeczy, którymi się teraz zajmuje? Czasami wszystko, co musisz zrobić, aby zamknąć sprzedaż, zmusić go, aby usiadł jeszcze wystarczająco długo, aby słuchać. Jeśli to opisuje twoją obecną sytuację, wypróbuj jedną z tych sztuczek, by zwrócić na siebie jego uwagę.

 • 01 Wypróbuj różne podejścia

  Dzwonisz, dzwoń i dzwoń, a nigdy nie odbieraj osoby na żywo (lub oddzwoń). Niektórzy ludzie po prostu nienawidzą telefonów i wolą nie robić tego w ten sposób. Inni uzyskują ciągły przepływ połączeń przez cały dzień i trudno je przechwycić między połączeniami. W przypadku obu tych typów decydentów, należy spróbować dotrzeć do nich za pośrednictwem innego kanału. Zwykle najskuteczniejszym drugim wyborem jest e-mail . Wpisz krótki odświeżacz do poprzedniej rozmowy i / lub ostatniej wiadomości poczty głosowej, którą opuściłeś, dołącz zasiłek lub dwa, aby zmotywować decydenta, i poinformuj go o czasie i dacie, kiedy będziesz go oddzwaniać.
 • 02 Enlist Inside Help

  Jeśli rozmawiasz ze strażnikiem przy każdym połączeniu, masz szczęście. Czemu? Ponieważ nie możesz porozmawiać z robotem poczty głosowej, żeby ci pomóc, ale z człowiekiem masz całkiem spore szanse. Gdy po raz pierwszy porozmawiasz ze strażnikiem, zanotuj jego nazwisko i trzymaj się go. Kiedy oddzwonisz i zdobędziesz tę samą osobę, pozdrów ją po imieniu - będzie jej schlebiać, że ją zapamiętałeś. Prosta uprzejmość często wystarczy, aby uzyskać ją po swojej stronie i aktywnie pomagając ci dotrzeć do decydenta. Jeśli ona pomoże ci w końcu umówić się na spotkanie z decydentem, koniecznie wyślij jej list z podziękowaniem lub nawet mały prezent, taki jak pudełko cukierków.

 • 03 Wymień się z pomocą zewnętrzną

  Internet może dostarczyć niesamowitą ilość informacji o przeciętnej osobie, jeśli wiesz, gdzie szukać. Jeśli Twój decydent jest właścicielem firmy lub dyrektorem wykonawczym, spróbuj LinkedIn. Przy odrobinie szczęścia, ktoś, kogo znasz, będzie wymieniony jako jeden z jego kontaktów i możesz poprosić o wzajemną znajomość wprowadzenia. Jeśli sprzedajesz konsumentowi, spróbuj Facebooka lub innych serwisów społecznościowych. Jeśli wszystko inne zawiedzie, skontaktuj się z członkami swojej sieci, którzy mogą znać decydenta.

 • 04 Przybądź do osoby

  Gdy inne próby kontaktu zakończą się niepowodzeniem, zostaw wiadomość informującą decydenta, że ​​będziesz "w okolicy" o określonej godzinie i zatrzymasz się przy swoim biurze, aby się przywitać. Przy odrobinie szczęścia będziesz mógł je osobiście złapać i dać szybką prezentację. Jeśli decydent jest niedostępny, możesz przynajmniej zostawić swoją kartę i być może broszurę lub dwie.

 • 05 Użyj * 67

  Następnym razem, gdy zadzwonisz do tego nieuchwytnego decydenta, naciśnij * 67 przed wybraniem jej numeru. Spowoduje to zablokowanie twojego numeru telefonu w swoim identyfikatorze dzwoniącym. OSTRZEŻENIE: Zanim spróbujesz tej małej sztuczki, sprawdź lokalne i lokalne przepisy telemarketingowe. W niektórych obszarach telemarketerzy nie mogą dzwonić z zablokowanego numeru.