Dlaczego jesteś zwolniony z pracy

Top 12 najlepszych odpowiedzi na wyjaśnienia, dlaczego zostałeś zwolniony

Czy zostałeś zwolniony z pracy? Nie wiesz, co powiedzieć na ten temat w wywiadzie? Jaki jest najlepszy sposób na odpowiedź na nieuniknione pytanie, dlaczego zostałeś zwolniony?

Pytanie o to, dlaczego zostałeś wypowiedziany, jest jednym z najbardziej wymagających pytań do rozmowy kwalifikacyjnej . Dyskutowanie o utracie pracy jest niewygodne, a nawet trudniejsze, gdy próbujesz wyjaśnić to komuś, kogo masz nadzieję zatrudnić.

Jak odpowiedzieć na pytania z wywiadu na temat bycia zwolnionym

Najlepszą strategią jest utrzymywanie odpowiedzi krótko i na temat. Nie ma potrzeby udzielania długich wyjaśnień lub zbyt wielu szczegółów na temat tego, co się wydarzyło. Lepiej podać przyczynę, a następnie spróbuj przenieść rozmowę do przodu na inny temat.

Jeśli masz ochotę podać inny powód niż zwolnienie z pracy, wiedz, że twój poprzedni pracodawca może być w stanie ujawnić przyczynę wypowiedzenia podczas kontroli referencyjnej. Pamiętaj też, że bycie nieuczciwym w trakcie procesu składania wniosku może skutkować brakiem oferty pracy, wycofaniem lub zwolnieniem, jeśli odkryjesz swoje oszustwo.

Będziesz musiał dostosować swoją odpowiedź do własnych okoliczności i sposobu rozwiązania umowy , ale te przykłady odpowiedzi dadzą ci punkt wyjścia do sformułowania odpowiedzi.

Najlepsze odpowiedzi

Specjalistka ds. Kariery i autorka, Joyce Lain Kennedy, dzieli się swoimi dwunastoma najlepszymi odpowiedziami na rozmowę kwalifikacyjną na pytanie "Dlaczego zostaliście zwolnieni?"

Ćwicz swoją odpowiedź
Kennedy mówi również: "Praktykuj z wyprzedzeniem, co powiesz, a potem zachowaj to krótko, zachowaj to uczciwie i utrzymuj w ruchu". W ten sposób unikniesz kłopotliwej kwestii wyrzucenia z pracy i możesz przejść do swoich umiejętności i dlaczego jesteś kwalifikowany do pracy .

Zapoznaj się z dodatkowymi wskazówkami, jak odpowiadać na pytania na temat tego, dlaczego zostaliście rozwiązani , aby móc odpowiedzieć z przekonaniem, a następnie zwrócić uwagę na to, co czyni cię najlepszym kandydatem do pracy.