Odpowiadanie na pytania dotyczące wywiadów o wychodzeniu z zarządzania

Odpowiadanie na pytania dotyczące chęci redukcji zatrudnienia z pracy na stanowisko specjalistyczne może być bardzo trudne. Może jesteś menedżerem sprzedaży, który teraz chce wrócić do sprzedaży, redaktorem, który chce znowu zostać pisarzem, lub dyrektorem, który chce wrócić do klasy. Twoim wyzwaniem w obliczaniu chęci redukcji bieżącej jest udzielenie odpowiedzi na pytanie bez pozornie braku motywacji lub szukania łatwiejszej pracy.

Najlepsze odpowiedzi

Jednym podejściem jest ułożenie odpowiedzi jako osobistej preferencji dla nowej pozycji, przy jednoczesnym podkreśleniu sukcesu i zadowolenia z roli wyższego szczebla. Pomoże to dostarczyć konkretnych przykładów skuteczności menedżera i wpływu na wyniki finansowe.

Zacznij od wymieniania aspektów swojej roli menedżera, którym się podobasz, i pomaluj ogólny obraz co najmniej niewielkiej satysfakcji z poziomu. Unikaj narzekań na wyzwania i trudności związane z zarządzaniem innymi, ponieważ Twój ankieter może zacząć postrzegać Cię jako osobę, która ma problemy ze współpracowaniem ze współpracownikami lub unika podejmowania odpowiedzialności.

Dlaczego chcesz tą pracę?

Następnie ważne jest wyjaśnienie, co przyciąga cię do pozycji niezwiązanej z zarządzaniem, której szukasz. Upewnij się, że jesteś konkretny. Jeśli to możliwe, przedyskutuj sukces, jaki odniosłaś w zadaniach niezwiązanych z zarządzaniem, które miały miejsce w przeszłości. Opowiedz historie o swoich osiągnięciach na stanowisku i opisz swój poziom zadowolenia z entuzjazmu.

W większości przypadków będziesz zastanawiać się nad wcześniejszymi rolami; na przykład możesz przedyskutować swoje doświadczenie inżyniera zanim zostanie dyrektorem technicznym.

Udostępnianie przykładów

Upewnij się, że uwzględniłeś również przykłady tego, jak pełniłeś specjalistyczną funkcję w ramach obowiązków związanych z zarządzaniem i jak to było dla Ciebie.

Na przykład kierownik sprzedaży może interweniować, aby od czasu do czasu zamknąć dużą sprzedaż z dużym klientem. Tego rodzaju doświadczenie może być idealnym punktem opowiadania dla wyjaśnienia swojej inspiracji, aby powrócić do poprzedniej roli.

Na koniec będziesz chciał, aby Twój ankieter zrozumiał, że jesteś bardzo zmotywowany do wykonywania nowej pracy z własnej inicjatywy, a nie jako sposób na uniknięcie niezadowalającej lub trudnej roli menedżera.

Więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi

Wywiad Pytania i odpowiedzi
Typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i przykładowe odpowiedzi.

Wywiad Pytania do Ask
Pytania do kandydatów na stanowisko pracy, aby zapytać osobę przeprowadzającą wywiad.