Zadania wyszukiwania FIFO

Czy warto kopać?

FIFO lub "Fly In Fly Out" to rodzaj pracy, w której Twoja firma leci na teren kopalni, gdzie przebywasz w lokalnym mieszkaniu i pracujesz przez okres swojej listy. Wtedy Twoja firma leci do domu, aby spędzić wolny czas z rodziną.

W zależności od firmy, harmonogramy mogą wynosić od 2 do 3 tygodni, 1 tydzień przerwy lub do 9 dni, 6 dni wolnych. Dni robocze są zwykle dłuższe, organizowane są na około 12-godzinnych zmianach.

Miejsca pracy FIFO są alternatywą i wyborem stylu życia, biorąc pod uwagę, że większość prac górniczych znajduje się w bardzo odległych rejonach, w których możesz nie być zainteresowany wychowaniem rodziny.

Dostępne są także zadania górnictwa DIDO. DIDO oznacza "Drive In Drive Out", co oznacza, że ​​podjeżdżasz do pracy na początku listy i wracasz do domu na czas wolny. Dotyczy to tylko min znajdujących się w rozsądnej odległości od dużego miasta.

Prace FIFO i DIDO są od dziesięcioleci bardzo popularne w Ameryce Łacińskiej. Ten rodzaj pracy stanowi obecnie znaczącą część miejsc pracy w kopalniach oferowanych w Australii Zachodniej.

Warunki życia

Będąc na pozycji FIFO, możesz spodziewać się współdzielenia zakwaterowania. Twój pokój, zwykle prosty, ale wygodny, będzie twój tylko podczas twojej dyżurnej. Zostanie zajęte przez jednego z twoich kolegów, gdy będziesz wolny. To logika pokoju hotelowego, a nie apartament.

Komunalne instalacje pozwolą ci się zrelaksować po całym dniu: sala telewizyjna, sala gimnastyczna, obiekt sportowy, bilard, łącze internetowe, czasem basen lub kino.

Firmy inwestują teraz masowo, aby zapewnić swoim pracownikom najlepsze zakwaterowanie. Jedzenie i czasami pranie jest wliczone w cenę. Mały sklep zwykle pozwala kupić kilka dodatków.

Alkohol jest surowo zabroniony w większości obozów górniczych, co może być trochę frustrujące, jeśli przyzwyczaisz się do dobrego świeżego piwa po całym dniu.

Organizatorem bezpieczeństwa jest obóz górniczy. Jest to kluczowy czynnik, szczególnie w krajach o umiarkowanym lub wysokim poziomie bezpieczeństwa i / lub politycznym.

Czy warto pieniądze?

Miejsca pracy są zwykle oferowane wyspecjalizowanym pracownikom i wykwalifikowanym inżynierom. Należy przewidzieć silną konkurencję, aby uzyskać pracę, biorąc pod uwagę zakres płac.

Dodatkowe 30 do 50 procent można oczekiwać od twojej pensji, czasem więcej. Więc jeśli nie masz rodziny, po prostu idź za nią. Zazwyczaj jest to świetna okazja. Jeśli masz rodzinę, pamiętaj, że dodatkowe pieniądze nigdy nie zastąpią wszystkiego, co możesz stracić.

Pozycje FIFO odpowiadają specyficznemu trybowi życia, który czasami jest trudny do pogodzenia z relacją i rodziną.

Gdzie znaleźć zadania wyszukiwania FIFO

Aby uzyskać bardziej ukierunkowane geograficznie wyszukiwanie, szukaj w Afryce i Australii Zachodniej, a konkretnie w Pilbara

Witryny firm są również doskonałym źródłem informacji i możliwości. Po prostu dodaj "FIFO" do kryteriów wyszukiwania. Typowymi przykładami rekrutacji firm z umowami FIFO są między innymi Xstrata, Rio Tinto i BHP-Billiton.

Wizyta w JobSearch może być również bardzo pomocna, ponieważ znajdziesz wskazówki dotyczące lokalizowania ofert pracy, pisania skutecznych CV, list referencyjnych i listów motywacyjnych lub poprawy umiejętności rozmowy kwalifikacyjnej.