Opis stanowiska armii: specjalista medycyny prewencyjnej 68S

Ci żołnierze pomagają utrzymać armię w dobrym zdrowiu

Specjaliści medycyny prewencyjnej są częścią zespołu zajmującego się badaniem i zapobieganiem rozprzestrzenianiu się infekcji i chorób w armii. Żołnierze ci prowadzą i asystują w kontrolach lekarskich, ankietach i procedurach laboratoryjnych.

Podczas gdy nie są lekarzami, żołnierze w tej pracy, która jest wojskową specjalnością zawodową (MOS) 68S, odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia armii .

Obowiązki dla MOS 68S

Ci żołnierze nadzorują małe służby medycyny zapobiegawczej lub jednostki i organizują programy sanitarne dla wody i żywności.

Są również oskarżani o nadzorowanie programów śledzących warunki panujące w różnych środowiskach, z jakimi stykają się żołnierze, zbierające i analizujące wszelkie istotne dane oraz nadzorujące funkcje administracyjne wszelkich działań profilaktycznych, takich jak prowadzenie rejestrów i tym podobne.

Nie jest to rola, która będzie bezpośrednio leczyć pacjentów, ale ci żołnierze wykonują najważniejszą pracę, badając, co powoduje, że żołnierze są chorzy, jak rozprzestrzeniają się infekcje w armii i jak zapobiegać wybuchom epidemii wśród wojska.

Szkolenie dla specjalistów od medycyny prewencyjnej

Szkolenie zawodowe dla specjalisty medycyny prewencyjnej wymaga 10-tygodniowego podstawowego szkolenia bojowego i 15-tygodniowego zaawansowanego szkolenia indywidualnego, które obejmuje instruktaż w miejscu pracy i testy próbne. Będziesz testował wiele okazów i analizował wiele informacji w tej roli, ale nawet jeśli masz wcześniejsze doświadczenie, musisz nauczyć się protokołów armii dla tego rodzaju pracy.

Niektóre umiejętności, których nauczysz się podczas szkolenia w MOS 68S, obejmują procedury kontroli sanitarnej, zrozumienia pasożytów i chorób dotykających ludzi oraz analizę bakteriologiczną wody pitnej.

Kwalifikacje do MOS 68S

Żołnierze biorący udział w tym zadaniu muszą uzyskać ocenę 101 w kwalifikowanym obszarze umiejętności technicznych (ST) testu umiejętności zawodowych baterii uzbrojenia ( ASVAB ).

Jeśli interesujesz się biologią, chemią lub algebrą (lub kombinacją wszystkich trzech), prawdopodobnie będziesz dobrze pasował do tej pozycji. Musisz być w stanie ściśle przestrzegać bardzo szczegółowych i technicznych procedur i mieć duże zainteresowanie technicznymi, epidemiologicznymi i innymi pracami naukowymi.

Nie ma wymogu bezpieczeństwa, ale będziesz potrzebował normalnego widzenia kolorów, co oznacza brak ślepoty barw. Możesz otrzymać zaliczenie tej pracy za ukończenie jednego roku nauki chemii i algebry na poziomie szkoły średniej lub ich odpowiedników.

Cywilne zawody podobne do MOS 68S

Ta praca przygotowuje żołnierzy do powojennej kariery na różnych stanowiskach w dziedzinie zdrowia i bezpieczeństwa. W szczególności będą kwalifikować się do pracy jako specjaliści w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.