Army Job: MOS 15R (Apache) AH-64 Osoba zajmująca się naprawą śmigłowców

Helikopter Apache jest kluczową częścią operacji bojowych Armii

Zdjęcie US Army autorstwa Sgt. Pierwsza klasa Robert Jordan, North Carolina National Guard Public Affairs

Nie powinno dziwić, że AH-64 Attack Helicopter Repairer jest głównie odpowiedzialny za naprawę śmigłowców szturmowych AH-64 Armii Znanych również jako helikoptery "Apache", te maszyny były istotną częścią misji bojowych Armii od ich wprowadzenia w 1986.

Ta praca, która jest sklasyfikowana jako wojskowa specjalizacja zawodowa (MOS) 15R, jest dobrym rozwiązaniem dla żołnierzy o skłonnościach mechanicznych, którzy chcą dowiedzieć się wszystkiego o Apache i jego działaniu.

Tło helikoptera Apache

Po raz pierwszy wprowadzony w 1975 r. Przez producenta Hughes Helicopters (później nabyty przez McDonnella Douglasa), Boeing zbudował helikopter Apache dla armii od 1997 r. Po raz pierwszy użyty w walce w 1989 r. Podczas amerykańskiej inwazji na Panamę i zobaczył intensywne użytkowanie podczas operacji Burza piaskowa.

Helikopter nie był pozbawiony wyzwań; problemy ze zbiornikami paliwa, widzeniem w nocy i ogólną przeżywalnością pojawiły się w latach 90.

Oprócz armii amerykańskiej Apache był wykorzystywany przez inne kraje na całym świecie w operacjach bojowych, w tym w Izraelu, Wielkiej Brytanii, Arabii Saudyjskiej, Egipcie i Holandii.

Obowiązki naprawiającego śmigłowca szturmowego AH-64

Z pewnością zabiorą ci ręce, jeśli zaciągniesz się do tego MOS-a. Żołnierze ci usuwają i instalują różne części Apache, w tym silniki, wirniki, skrzynie biegów, skrzynie biegów, mechaniczną kontrolę lotu i powiązane komponenty.

Przygotowują śmigłowiec do kontroli i konserwacji oraz pomagają w tych kontrolach. Korzystają również ze specjalnych narzędzi, które pomagają rozwiązywać problemy z podsystemami samolotu i prowadzić dokumentację obsługi technicznej.

Tak jak w przypadku każdego żołnierza pracującego na samolocie wojskowym, MOS 15R ma również ogólne obowiązki członka załogi.

Szkolenie dla naprawiającego śmigłowca AH-64

Żołnierz, który zaciągnie się do warsztatu śmigłowca szturmowego AH-64, spędza standardowe dziesięć tygodni obozu treningowego, oficjalnie zwanego Basic Combat Training (lub po prostu "Basic") i 17 tygodni w Advanced Individual Training (AIT) w Joint Base Langley- Eustis w Wirginii.

Nauczysz się demontować i naprawiać silniki Apache, które obejmują naprawę płatów i pokryć z aluminium, stali i włókna szklanego. Nauczysz się także naprawiać hydraulikę, paliwo i układy elektryczne Apache.

Kwalifikuje się jako osoba zajmująca się naprawą śmigłowca szturmowego AH-64

Będziesz potrzebował co najmniej 99 punktów w obszarze umiejętności konserwacji mechanicznej (MM) w testach AKP (Armed Services Vocational Aptitude Battery). Nie wymaga się posiadania certyfikatu Departamentu Obrony, ale istnieją pewne przeszłe zachowania, które mogą zdyskwalifikować Cię z tego MOS, w tym:

Wymagane jest normalne widzenie kolorów (bez zabarwienia kolorów)

Podobne zawody cywilne do MOS 15R

Podczas gdy nie ma bezpośredniego odpowiednika cywilnego dla tej pracy, twoje szkolenie powinno umożliwić ci pełnienie roli mechanika samolotu lub technika serwisowego dla firmy lotniczej lub lotniczej.

Możesz również być w stanie kontynuować karierę jako inspektor lotnictwa.