Tomahawk - Starożytna broń używana w nowoczesnej walce

Na Bliskim Wschodzie rozmieszczane są amerykańskie siekiery z amerykańskimi żołnierzami.

Wojsko amerykańskie zwraca się do dobrze znanej broni rdzennych Amerykanów, aby pomóc w walce w Iraku i Afganistanie - Tomahawk.

Starożytna broń

Tomahawk jest rodzajem siekiery, który był używany jako broń i narzędzie przez Indian na setki lat. Słowo "Tomahawk" jest tłumaczone przez słowo tubylców z Algonquin Virginia o nazwie "Powhatan". Rdzenni Amerykanie tradycyjnie uważali Tomahawki za narzędzie ogólnego przeznaczenia.

Jednak użyli oni także topornika w walce - zarówno podczas walki wręcz, jak i rzucania bronią. Tomahawki były pierwotnie wykonane z kamiennych głowic w kształcie siekiery. Te później zmienione na głowice żelazne i mosiężne.

Europejscy osadnicy w Ameryce Północnej szybko zaadoptowali Tomahawk jako narzędzie i broń, a instrumenty stały się popularnymi przedmiotami handlu między tubylcami i osadnikami w XVII i XVIII wieku. Dziś rzucanie Tomahawk jest popularnym wydarzeniem na amerykańskich historycznych inscenizacjach, a także jest kategorią konkurencyjnego rzucania nożami. Specjalne ręcznie wykonane tomahawki są nadal wykonywane przez mistrzów w całych Stanach Zjednoczonych i zespołach indiańskich.

Aplikacja wojskowa

Teraz armia amerykańska przyjmuje Tomahawk do użytku w gorących punktach, takich jak Irak i Afganistan. Armia amerykańska Stryker Brigade zatrudnia Tomahawków w Afganistanie, a urządzenie jest używane przez kilka amerykańskich plutonów rozpoznawczych w Iraku.

Tomahawk jest również zawarty w każdym pojeździe Stryker jako część "zestawu narzędzi". Stryker to 4-bitowy pojazd bojowy. Żołnierze używają tomahawków do walki wręcz i do zdejmowania drzwi i wchodzenia do budynków.

Tomahawk okazuje się być różnorodnym instrumentem z wieloma zastosowaniami w armii amerykańskiej.

Oprócz użycia w walce , żołnierze używają także tomahawków do otwierania skrzyń, kopania rowów, usuwania przeszkód na drodze i wybijania improwizowanych ładunków wybuchowych oraz detonacji min lądowych. Tomahawk używany przez amerykańskie wojsko jest produkowany przez amerykańską firmę Tomahawk Company z siedzibą w Byesville w stanie Ohio.