Napalm nadal używany jako broń

Nowoczesna wersja broni zapalającej jest nadal w użyciu

Płyn łatwopalny używany w wojnie, napalm był używany przez Stany Zjednoczone od II wojny światowej. Stany Zjednoczone były pierwszym krajem, który użył napalmu w wojnie i jest jednym z niewielu, który nadal używa go przeciwko celom wroga.

Napalm bierze swoją nazwę od dwóch głównych związków chemicznych w swoim składzie: kwasu naftenowego i kwasu palmitynowego. Przylega do skóry i powoduje katastrofalne poparzenia dla ofiar, zwłaszcza gdy się zapala.

Stosowanie napalmu przeciwko celom cywilnym zostało zakazane w Konwencji ONZ o pewnych broniach konwencjonalnych w 1980 r., Ale USA nadal używają jej jako broni przeciwko celom wojskowym

Historia i tło Napalm

Harvard University chemik Louis Fieser opracował napalm w 1942 roku. Po raz pierwszy użyty przez USA przeciwko Japonii w czasie II wojny światowej, do palenia budynków i jako broń anty-personelu (co oznacza, że ​​był używany na ludzi). Stany Zjednoczone nadal używały napalmu podczas wojen koreańskich i wojen w Wietnamie, co miało niszczycielski wpływ. Słynna wojna wietnamska "Napalm Girl" pokazuje grupę wrzeszczących dzieci uciekających przed atakiem napalmów, podczas których wielu z nich poniosło poważne oparzenia.

Chociaż napalm jest inaczej niż w przeszłości, wciąż jest wykorzystywany przez wojska amerykańskie w operacjach bojowych.

Nowa kompozycja Napalm B

Nowoczesny napalm jest znany jako "Napalm B." Wyraźnie różni się od napalmu używanego w Wietnamie i II wojnie światowej.

Napalm B składa się z różnych chemikaliów niż napalm z przeszłości. Jednak, pomimo różnych cech, Napalm B jest często nazywany przez personel wojskowy po prostu "napalmem".

Napalm B zwykle składa się z plastycznego polistyrenu i węglowodoru benzenowego. Związki te łączą się tworząc galaretowatą benzynę, która jest wyjątkowo łatwopalna i gorąca po zapaleniu.

Napalm B jest o wiele łatwiejszy do kontrolowania i zarządzania w stanie zapalnym niż poprzednie formy napalmu - który był tak łatwopalny, że często płonął, gdy żołnierze palili papierosy w jego pobliżu.

Napalm B jest czasami nazywany "Super Napalm", ponieważ płonie znacznie dłużej niż starsze wersje agenta. Może się palić przez 10 minut, podczas gdy starsze wersje napaltu często palą się przez mniej niż 30 sekund.

Napalm jako broń zapalająca

Napalm B jest znany jako "broń zapalająca", ponieważ może spowodować pożar, wybuchy i poważne oparzenia. Może to również prowadzić do uduszenia u osób znajdujących się w pobliżu punktu detonacji, a także wiatrów, które osiągnęły 70 mil na godzinę. Napalm jest wyjątkowy, ponieważ często przywiera do skóry ludzi i jest trudny do usunięcia, nawet gdy płonie.

Napalm B jest zwykle używany do niszczenia pozycji wroga, takich jak bunkry, okopy, okopy i schrony. Jeden zrzut Napalm B z samolotu wojskowego o niskim poziomie może zniszczyć obszar o powierzchni 2500 metrów kwadratowych. I pomimo zakazu używania jej przeciwko cywilom, prawo międzynarodowe nie zabrania używania napalmów przeciwko celom wojskowym.