Utrzymanie czystości broni - wojskowy olej do broni

Technika czyszczenia broni i produkty do wdrożenia na pustyni

Wszyscy wiemy, że utrzymanie naszej broni w Strefie Bojowej jest kluczowe, ponieważ nasze życie może na tym polegać. To jeszcze bardziej uciążliwe wyzwanie na pustyni z pyłem i piaskiem. Podczas rozmieszczenia będziesz czyścić broń co najmniej raz dziennie, jeśli opuścisz drut. Jeśli nigdy nie opuścisz bazy, nadal będziesz ją pakować wszędzie tam, gdzie jesteś i musisz ją czyścić co najmniej raz w tygodniu w celu przeprowadzenia inspekcji. Jeśli jesteś kimś w rodzaju mnie, jedyną rzeczą gorszą niż czyszczenie mojej broni było lśnienie moich butów.

Na szczęście nie musimy się już o to martwić, a oto bardzo łatwa i skuteczna technika czyszczenia broni, której nauczyłem się przed wdrożeniem i używam z wielkim sukcesem podczas całej mojej trasy w Iraku.

Będąc jeszcze w domu, idź do Wal-Martu, lokalnego sklepu sportowego lub www.CheaperThanDirt.com i zdobądź węża kalibru .22. Jest to po prostu lina z jednym końcem będącym dokładną wielkością lufy M16. Na drugim końcu jest waga ołowiana, którą wkładasz przez odbiornik i przez lufę. Po prostu nałóż odrobinę oliwy na gruby koniec liny i przeciągnij przez nią (zawsze pamiętaj, aby pociągnąć tylko drogę kuli ... choć nie zaszkodzi lufie z miękkim wężem, to tylko dobry nawyk, aby uzyskać w).

Następnie, gdy dotrzesz do Kuwejtu w drodze do Iraku lub Afganistanu, uderz w PX i kup cztery produkty. Pierwszym z nich jest produkt o nazwie Proste zielone chusteczki zmniejszające.

Są w plastikowym pojemniku, który wygląda jak chusteczki dla niemowląt. Są używane, gdy broń jest naprawdę brudna. Szybko posprząta to paskudne irackie masło orzechowe. Dwie z tych wacików powinny wytrzymać do wyjazdu i wrócić do Kuwejtu. O ile oczywiście nie jesteście piechotą lub analnie o swojej broni, w takim razie poleciłabym dostać trzy wanny.

Mogą ich nawet mieć w Iraku, ale dostanę je do Kuwejtu, żeby się upewnić.

Resztę produktów, które polecę, należy kupować osobno, ponieważ można je zaopatrzyć ponownie w PX w Iraku, a będziesz mieć więcej niż wystarczająco, by przewieźć na północ.

Drugi produkt to powietrze w puszkach (marka nie ma znaczenia), którego używasz w domu do czyszczenia klawiatury komputera. To jest wspaniałe, ponieważ dostajesz pusty piasek i pył z ciasnych miejsc swojej broni, a także laptopa, iPoda lub innej elektroniki, którą przyniesiesz ze sobą. Będziesz przechodził przez wiele takich rzeczy, ale nie martw się, wszystkie PX go niosą.

Następnie szukaj czegoś, co nazywa się Tuf-Glide by Sentry. Jest to mała butelka specjalnego oleju z dozownikiem igły. Igła pozwala uzyskać odpowiednią ilość oleju dokładnie tam, gdzie jest potrzebna. NIE NALEŻY UŻYWAĆ Rem-Oil, WD-40, ani nawet tego wydanego przez wojsko CLP, ponieważ nie przyciąga tylko piasku. To świetny produkt, który możesz nosić ze sobą i zarządzać tylko kroplą w otworach odbiornika podczas misji, jeśli widzisz dużo akcji. To naprawdę robi dużą różnicę w niezawodności M16.

Ostatnim produktem jest Tuf-Cloth firmy Sentry. Są to lekkie szmaty w workach Ziploc.

To ostatni krok w czyszczeniu broni pustynnej. Użyj go, aby wytrzeć poszczególne części przed ponownym złożeniem karabinu. Nakłada piękny płaszcz z tego dobrego oleju, który nie przyciąga kurzu do twojej broni, noża lub jakichkolwiek innych metalowych produktów.

Kiedy szmaty zaczną się wysychać, po prostu przyłóż trochę tego oleju Tuf-Glide bezpośrednio do torby i wrócą do życia. Jeden z nich powinien trwać sześć miesięcy, jeśli pozostanie on zapieczętowany. Kiedy kupujesz nową, weź starą szmatę i przechowuj ją w magazynie magazynka M16 na podstawce, aby chronić piasek i kurz.

Podążając za podstawową konserwacją broni i używając tych czterech produktów, jak kazałem, twoja broń zawsze będzie strzelać w razie potrzeby i zawsze przejdzie inspekcję Pierwszego sierżanta ... bez względu na to, jak nieprzyjemny może być. Najlepszy ze wszystkich, ta technika jest bardzo szybka i łatwa.

SW Foster
www.DesertVets.org