Jak przerwać karierę w dziale kadr

Możesz pracować w zawodzie w dziale kadr - oto jak

Wiele osób chce rozpocząć karierę w dziale kadr , ponieważ jest to szybko rozwijająca się dziedzina oferująca wiele lukratywnych możliwości. Analitycy kariery oczekują, że liczba miejsc pracy w HR wzrośnie w przewidywanej przyszłości, a średni roczny dochód przekroczy średnią krajową.

Ludzie są zainteresowani wykorzystaniem swoich miękkich umiejętności i doświadczenia w dziedzinie, w której dostrzegają, że będą pomagać innym. Są również zainteresowani wykorzystaniem ich planowania, rozwoju programu, stosunków pracy i umiejętności księgowych w celu jak najlepszego wykorzystania.

Z tych i innych powodów, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak rozpocząć własną karierę HR. Poniżej znajdziesz przydatne informacje, które przeprowadzą Cię przez ten proces.

Edukacja i szkolenie w zakresie kariery w dziedzinie zasobów ludzkich

Są specjaliści HR z szerokim wykształceniem. Jednak wiele stanowisk HR wymaga kandydatów z co najmniej czteroletnim stażem. Tytuł licencjata w zakresie zasobów ludzkich , personelu lub innych powiązanych przedmiotów zapewni najlepsze szkolenie w zakresie kariery HR. Taki stopień będzie również bardziej ceniony wśród menedżerów rekrutujących .

Nie oznacza to, że obecni specjaliści HR bez stopni nie odnoszą sukcesów. Wielu specjalistów HR opracowało udane kariery w dziale kadr bez stopni naukowych. Jednak czasy zmieniają się we wszystkich dziedzinach zawodowych. Jeśli zaczynasz lub myślisz o przejściu do kariery w dziale kadr dzisiaj, musisz uzyskać stopień naukowy.

Jeśli chcesz zdobyć stanowisko kierownicze lub specjalistyczną karierę w dziale kadr, niektóre szkoły oferują stopnie biznesowe, które są bardziej skoncentrowane na pewnym obszarze zasobów ludzkich. Naturalnie, dyplom ukończenia studiów wyższych w pokrewnej dziedzinie pomoże ci znaleźć więcej kandydatów na listy kandydatów.

Niezależnie od tego, czy realizujesz ogólny dyplom z zakresu HR, czy bardziej wyspecjalizowaną praktykę w zakresie HR, powinieneś koniecznie wziąć udział w kursach obejmujących takie tematy, jak zarządzanie, rekrutacja, szkolenia i rekompensaty.

Oczywiście istnieje wiele innych kursów biznesowych związanych z dziedziną HR, więc program interdyscyplinarny jest dobry.

Oprócz dyplomu ukończenia college'u wielu specjalistów będzie miało możliwość ubiegania się o certyfikację w niektórych dyscyplinach HR. W rzeczywistości, duże firmy czasami oferują warsztaty i zajęcia, które poszerzają umiejętności zawodowe profesjonalistów.

Po ukończeniu profesjonalnego kursu certyfikacyjnego możesz zwiększyć swój potencjał zarobkowy. Przykłady certyfikatów to Professional in Human Resources (PHR) lub Senior Professional in Human Resources (SPHR) .

Jeśli już pracujesz na kierowniczym stanowisku HR, zdobycie certyfikatu może pomóc Ci w rozwoju kariery. Podobnie może pomóc przejść z innego działu do pozycji HR.

Szukanie pracy w polu zasobów ludzkich

Znalezienie stanowiska w branży HR jest podobne do znalezienia innego rodzaju pracy .

Oprócz ogólnych stron poświęconych karierze, dostępne są również zasoby pracy online, które są bardziej specyficzne dla obszaru HR. Towarzystwo Zarządzania Zasobami Ludzkimi (SHRM) oferuje na przykład tablicę ogłoszeń, która jest przeznaczona głównie dla specjalistów HR. Dodatkowe tablice ogłoszeń specjalizują się w dziedzinie zasobów ludzkich.

Niektóre firmy najpierw poszukają kandydatów w firmie. Należy o tym pamiętać, jeśli obecnie pracujesz dla średniej i dużej firmy i chcesz wejść do działu HR. Jeśli Twoja firma ma wewnętrzne zasoby na nowe stanowiska, takie jak prywatna strona internetowa poświęcona karierze zawodowej lub wewnętrzne oferty pracy , regularnie sprawdzaj, czy masz szansę, aby postawić stopę w drzwiach.

Porozmawiaj także z obecnym działem HR o twoim zainteresowaniu HR. Możliwe, że Twoje zainteresowanie może otworzyć drzwi HR.

Więcej kandydatów na stanowiska HR znalazło się również w karierze HR poprzez profesjonalne sieci i internetowe serwisy społecznościowe . Jeśli nadal jesteś studentem lub po prostu na studiach, staż w dziale kadr może zapewnić odpowiednie doświadczenie potrzebne do poszukiwania pracy w HR.

Podobnie jak każdy inny zawód, znalezienie kariery w HR jest najłatwiejsze dla osób z wykształceniem wyższym w dziedzinie i / lub certyfikacji zawodowej.

Ale ludzie z powiązanymi specjalizacjami w takich dziedzinach, jak biznes, socjologia, psychologia i nauki społeczne są również brane pod uwagę, zwłaszcza w przypadku większej liczby miejsc pracy na poziomie podstawowym .

Dostępnych jest wiele stanowisk HR i będzie więcej możliwości w przyszłości. Po odpowiednim przeszkoleniu i rzetelnym poszukiwaniu pracy możesz dołączyć do innych specjalistów HR w najbardziej intratnej i satysfakcjonującej karierze.