Dane demograficzne mają krytyczne znaczenie dla mediów

Dane demograficzne brzmią jak termin, który pojawiłby się tylko na spotkaniu ekspertów od badań rynkowych. Ale jeśli pracujesz w mediach , musisz poznać podstawy demografii, aby mieć pewność, że Twój produkt multimedialny - czy to wiadomości telewizyjne, audycja radiowa, magazyn czy strona internetowa - dotrze do osób, które chcesz.

Mówiąc najprościej, dane demograficzne są wykorzystywane w marketingu medialnym do klasyfikowania odbiorców według wieku, płci, rasy i innych kategorii.

W mediach, podobnie jak we wszystkich firmach, dane demograficzne są wykorzystywane do wskazywania potencjalnego wzrostu liczby odbiorców i zauważania niskiej wydajności.

Oto pewna oznaka nowicjusza w mediach: pytasz go, kogo chce osiągnąć dzięki programowi telewizyjnemu, a on mówi: "Wszyscy". To prawda, nazywa się to "nadawanie", ale jeśli spróbujesz trafić zbyt szeroką publiczność, prawdopodobnie skończysz, nie docierając do nikogo.

Przykłady produktów, które osiągają różne dane demograficzne

Cosmopolitan , Woman's Day i Better Homes & Gardens to czasopisma, które trafiają do kobiecej grupy demograficznej. Ale poza tym celują w różne typy kobiet.

Nie pomyślałbyś dwa razy o tym, jak zobaczysz rasistowski podmiot reklamowany na okładce Cosmopolitana . Dzieje się tak dlatego, że pragnie dotrzeć do młodszej, najmodniejszej kobiety na świecie niż jej rywale. Wydawcy Cosmo wiedzą, że rozmawiają z zupełnie inną publicznością niż kobiety, które czytają Better Homes & Gardens , które nigdy nie dodałyby seksownego nagłówka na okładce.

Znajdowanie najbardziej pożądanych pokazów

Stacja telewizyjna lub sieć śledzi swój sukces za pomocą ocen Nielsen . Te raporty ratingowe pokazują nie tylko ogólne liczby gospodarstw domowych, ale także rozkładają wyniki według różnych kategorii demograficznych.

W telewizji większość producentów chciałaby dotrzeć do osób w wieku 18-34, 18-49 lub 25-54 lat.

Powodem są grupy najbardziej pożądane przez reklamodawców telewizyjnych . Jasne, sieci telewizyjne chcą stworzyć hitowy program. Ale chcą też móc sprzedawać reklamy w ramach programu.

Dlatego widzisz wiele programów telewizyjnych w najlepszym prime time , w których role odgrywają osoby w tych grupach wiekowych. Tak, może być babcia w serialu, ale nie jako gwiazda.

Jak produkty są modyfikowane, aby dotrzeć do kluczowych demonstracji

Dyrektor wiadomości telewizyjnych wie, że istnieje nieskończona liczba historii, które mógłby realizować. Ale kiedy przychodzi czas na dokonywanie wyborów, demografia często odgrywa rolę. Jasne, stacja obejmie morderstwo starszego mężczyzny, który nie jest w docelowych grupach demograficznych. Ale kiedy nadszedł czas, aby zdecydować, czy zrobić specjalny raport na temat ubezpieczeń społecznych lub szkół publicznych, szkoły zwykle wygrywają.

Dzieje się tak, ponieważ rodzice małych dzieci mieszczą się w przedziale 18-34, 18-49, 25-54 lat. Jeśli stacja zdecyduje się zrobić opowiadanie o ubezpieczeniu społecznym, może przedstawić to, co młodzi dorośli mogą zrobić, aby upewnić się, że ich starzejący się rodzice mają pieniądze, których potrzebują do życia. Przyjmując tę ​​perspektywę, pomaga ona zainteresowanym młodym widzom.

Zmieniaj swój produkt, by trafić w demografię, którą chcesz

Firmy medialne stale modyfikują swoje produkty i sposób, w jaki są reklamowane, aby trafić do określonej grupy demograficznej.

Wydawca magazynu kobiecego, który śledzi trendy demograficzne, może zdecydować, że jej odbiorcy stają się zbyt starzy, by przyciągnąć najlepszych reklamodawców. Skupi się więc na umieszczaniu młodszych osób na okładce i pisaniu artykułów dla młodej klientki, aby zmienić skład demograficzny czasopisma.

W świecie czasopism publikacje o tematyce ogólnej, które zostały zaprojektowane z myślą o ludziach w każdym wieku i obu płciach, czasami zmagają się z próbami przyciągnięcia tak szerokiego grona odbiorców. "Life and Look " to dwa przykłady. Czytelnicy lubią czasopisma, które wydają się dostosowane tylko dla nich.

Kiedy uruchamiasz swój produkt multimedialny lub oceniasz produkt, który istnieje od lat, wykorzystaj dane demograficzne jako wskaźnik wzrostu. Jeśli odwołasz się tylko do osób w wieku 65+, smutnym faktem jest to, że wraz z upływem czasu, tak samo jak twoja baza klientów, chyba że stale poszukujesz młodszych ludzi, którzy rozwiną się, by użyć twojego produktu, nawet jeśli nie są na to przygotowani.