Praca w branży mediów, którą możesz zdobyć bez wykształcenia

Wiele miejsc pracy w branży medialnej wymaga minimum tytułu licencjata. Ale są sposoby, aby dostać stopę do drzwi bez dyplomu i poprowadzić swoją drogę do wymarzonej pozycji. Wiedza na temat tego, gdzie szukać pracy w mediach, jest równie ważna jak ubieganie się o stanowiska, które rozpoczną karierę medialną :

Menadżer mediów społecznościowych

Więcej firm medialnych otwiera całe działy, skupiając się wyłącznie na mediach społecznościowych.

Wielu menedżerów mediów społecznościowych ma dziś dyplom, który niekoniecznie jest związany z komunikacją, taką jak historia sztuki, ale można również znaleźć dyrektorów mediów społecznościowych, którzy nie mają w ogóle dyplomu.

Podobnie jak w przypadku każdej pracy w branży medialnej, musisz być w stanie wyraźnie komunikować się z innymi jako główny wymóg. Wykazanie umiejętności zarządzania mediami społecznościowymi może być tak proste, jak zakładanie własnych kont na portalach społecznościowych na Twitterze, Facebooku i Google+ oraz prowadzenie własnej kampanii w mediach społecznościowych . Po ustaleniu, że jesteś ekspertem w dziedzinie mediów społecznościowych, możesz zacząć szukać pracy w mediach społecznościowych jako wolny strzelec lub w pełnym wymiarze godzin.

Pisarz

Internet otworzył nowe ścieżki kariery dla osób, które chcą pracować w mediach, ale nie mają wykształcenia wyższego. Rozpoczęcie kariery pisarza nigdy nie było łatwiejsze. Ustaw cele dla swojej kariery pisarskiej. Czy chcesz być niezależnym pracownikiem lub preferujesz pełnoetatową pozycję z korzyściami?

To jest pierwszy krok w wyborze odpowiednich prac pisemnych, które dadzą ci doświadczenie potrzebne do zdobycia mocnej stawki jako freelancer lub konkurencyjne wynagrodzenie jako autor wiadomości w stacji telewizyjnej.

Zbuduj swoje portfolio dzięki odpowiednim próbkom do pisania dostosowanym do pracy, której szukasz. Wszystkie artykuły na temat sadzenia warzyw i kwiatów, nawet te opublikowane na blogu, są odpowiednie dla magazynu ogrodniczego.

Twoje artykuły o najlepszych barach w Seattle nie są.

Reporter

Przechodzenie do roli reportera na antenie nie jest tak proste, jak wysyłanie wznowienia mediów . W gazetach i czasopismach nie ma pracy związanej z raportowaniem. Większość firm medialnych chce, abyś przynajmniej miał stopień licencjata, aby się nawet nad tym zastanowić. Wytrwałość się opłaci, szczególnie jeśli chcesz zacząć od niskiego końca totemu i wspiąć się na szczyt.

W przypadku pozycji raportowania na żywo konieczne jest zebranie solidnych artykułów, które pokazują Twoją zdolność do opowiedzenia historii za pomocą zdjęć i filmów. W przypadku mediów drukowanych zbierz najlepsze próbki pisane, które możesz stworzyć i które zawierają informacje na temat śmiertelnego pożaru domu, wydarzenia w społeczności, kontrowersji władz lokalnych i warunków pogodowych.

Spiker radiowy

Radio jest świetnym punktem wyjścia dla osób, które chcą pracować w mediach bez dyplomu. Zostań porannym gospodarzem programu lub DJ-em, pomimo braku wykształcenia. Radio nie tylko wymaga głośnego głosu, ale także dostosowuje swój ton do odbiorców, aby stać się osobowością radiową, która rządzi falami radiowymi. Spiker wiadomości nie pojawi się na antenie jako hałaśliwy jokester.

Poranne show-co-host nie użyje poważnego tonu, aby wprowadzić kolejny blok klasycznych hitów.

Jednym ze sposobów zdobycia doświadczenia jako spiker w swoim CV jest uruchomienie własnego podkastu. Twój potencjalny szef może usłyszeć twój głos, poczuć swoją osobowość i umieścić Cię w pozycji, która najlepiej pasuje do formatów stacji firmy medialnej.

Operator kamery

Czy potrafisz dostrzec dobre ujęcie, gdy trzymasz aparat w dłoni? Jeśli możesz opowiedzieć historię za pomocą zdjęć lub wideo, możesz przygotować się do pracy w mediach za obiektywem. Twórz próbki swojej pracy. Nagrywaj przekonujące filmy, które opowiadają historię. Zrób zdjęcia, które wyglądają, jakby wyszły z czasopisma. Możesz wykorzystać swoje umiejętności twórcze, by nie tylko zdobyć pracę w branży medialnej, ale także wspiąć się po szczeblach zarządzania na stanowiska kreatywne i produkcyjne.

Specjalista ds. Treści cyfrowych

Jeśli jesteś osobą zorientowaną na szczegóły, która uwielbia pisać, aktualne wiadomości, które nieustannie ewoluują przez cały dzień, wejdź w karierę jako specjalista ds. Treści cyfrowych.

Ta pozycja jest dość nowa dla branży medialnej, ale coraz więcej firm zdało sobie sprawę, jak ważne jest poświęcenie zespołu pisarzy na zarządzanie wiadomościami internetowymi stacji.

W tej pracy z mediami wymagana jest wyjątkowa umiejętność pisania. Pomaga również zrozumieć analitykę internetową , treści wirusowe , SEO , SEM i platformy społecznościowe. Aby wejść na pole, zacznij pisać treść wiadomości i artykuły na inne strony internetowe, aby uzyskać dostęp do swoich CV. Przygotuj się na test pisemny, gdy zostaniesz wezwany na rozmowę kwalifikacyjną i nie pojawi się bez portfolio, nawet jeśli twoje portfolio jest wypełnione specjalnymi artykułami.

Promocje

Czy masz talent do przyciągania ludzi do produktów lub usług? Praca w promocjach wymaga kreatywności, której nie zawsze można uczyć w klasie uczelni. Umiejętność budowania marki medialnej jest cenną umiejętnością, której potrzebują większość firm medialnych.

Jeśli wiesz, jak generować reklamy, możesz pracować w dziale promocji firmy medialnej. Tworzenie konkursu medialnego, który generuje buzz, nie wymaga dyplomu. Jednak musisz mieć wiedzę, aby uniknąć zagrożeń związanych z akrobacjami reklamowymi, które mogą przyciągnąć uwagę ze wszystkich niewłaściwych powodów.

Inżynier

Nie wszyscy inżynierowie mają stopnie naukowe. Inżynierowie zajmujący się transmisją obejmują kilka kluczowych pozycji w mediach, a wszystkie mają stanowiska, które można wylądować bez posiadania dyplomu ukończenia studiów. Nadawcy w niektórych stacjach radiowych i telewizyjnych zajmują się również działami IT. Może naprawiasz nadajnik stacji rano i instalujesz nowe zapory na komputerach po południu.

Wymagania dotyczące pracy zwykle obejmują znajomość starej i nowej technologii. Musisz w łatwy sposób przełączać biegi, jeśli wystąpi awaria w studio lub na polu. Inżynierowie ci mogą zapisać transmisję, gdy pojawią się problemy techniczne, dlatego bardzo ważne jest szybkie rozwiązywanie problemów.

Artysta grafik

Jeśli wektor słów, kerning i negatywna przestrzeń są częścią twojego codziennego słownictwa, możesz poprowadzić swoją drogę do satysfakcjonującej kariery medialnej jako grafik. Praktycznie wszystkie media wciąż potrzebują artystki graficznej. Czasopisma i gazety koncentrują się głównie na grafice układów i reklam.

Aby dostać pracę jako grafik, trzeba uważać na kreatywność. Musisz także stworzyć portfolio swojej pracy. Nawet SPEC ADS można wykorzystać do pokazania swojego talentu. Czekając na doskonałą okazję, stań się mistrzem programów Photoshop, Illustrator i InDesign.

Sales Associate

Pracownicy działu sprzedaży są bardzo potrzebni, szczególnie w branży medialnej. Placówki medialne polegają na przychodach z reklam, aby utrzymać budżet i utrzymywać działalność z pełną wydajnością. Bez w pełni wyposażonych sprzedawców, stacje, magazyny, gazety i internetowe firmy medialne tracą szansę na zdobycie nowych klientów i ryzyko utraty obecnych klientów.

Niezależnie od tego, czy sprzedajesz reklamy telewizyjne, reklamy radiowe, reklamy prasowe, reklamy w czasopismach czy reklamy online , musisz wyjść zza biurka i być aktywnym, aby odnieść sukces jako sprzedawca. To nie jest praca biurkowa, która utrzyma cię w izolacji od innych. To także połączenie wdzięku, charyzmy i umiejętności, aby odnieść sukces jako partner handlowy.

Ze względu na ciągłe zapotrzebowanie na sprzedawców, może to być stosunkowo łatwe pole do popisu bez dyplomu. Po przejściu do działu sprzedaży zyskasz wyższe prowizje, premie, wynagrodzenia i inne korzyści, a pewnego dnia będziesz mógł pracować na stanowisku menedżera sprzedaży.

Koordynator ruchu

Wielozadaniowość, którzy świetnie sobie radzą w planowaniu, rozwiązywaniu problemów i zarządzaniu harmonogramami, to najlepsi kandydaci do pracy w mediach jako koordynator ruchu. W stacji telewizyjnej będziesz prowadzić codzienne dzienniki emisji, generować dzienniki rekordów, zarządzać miejscami docelowymi i pracować z wieloma działami.

Wyświetlaj oferty pracy na stronach internetowych lokalnych stacji. Upewnij się, że list z mediami trafia na twoje umiejętności organizacyjne i harmonogramowe. Kiedy masz pierwszą pracę jako koordynator ruchu, inne stacje przeoczają fakt, że nie masz wykształcenia wyższego.

Uruchom własną stronę internetową z wiadomościami

Nie możesz znaleźć odpowiednich możliwości, których szukasz w karierze medialnej? Rozpocznij własną witrynę z wiadomościami, aby dać sobie natychmiastową pracę z mediami w swoim CV. Pierwszym krokiem jest decyzja, jaki rodzaj strony z wiadomościami chcesz objąć. Znajdź niszę, zgłoś informacje o swoim mieście lub konkretne wydarzenia, takie jak festiwale muzyczne.

Użyj swojej witryny z wiadomościami jako trampoliny, aby dotrzeć do kariery medialnej, o której marzysz. Innymi słowy, jeśli chcesz zostać profesjonalnym dziennikarzem, twoja strona powinna być napisana tak, jakby była prowadzona przez profesjonalnego dziennikarza. Brak literówek. Brak błędów gramatycznych. Bez niechlujnego pisania.

Płatne staże

Praktyki są zwykle związane z kredytem uczelnianym. Można jednak znaleźć płatne staże, które są otwarte dla wszystkich, nawet tych, którzy ominęli studia. Ponieważ są to staże, zazwyczaj oferowane są w określonych ramach czasowych, na przykład sześć miesięcy. Po sześciu miesiącach Twoja praktyka się skończyła.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​jako stażysta stawiasz twarzą w twarz z potencjalnymi bossami. Płatne staże w stacjach telewizyjnych, gazetach i czasopismach, na przykład, pozwalają spojrzeć na codzienne operacje podczas wypełniania obowiązków stażowych, które mogą obejmować pisanie, zbieranie wiadomości, obowiązki produkcyjne, sesje komercyjne i wspomaganie zarządzania.

Nawet jeśli staż nie prowadzi do stałej, pełnoetatowej pracy w tej firmie, nadal jest to cenne doświadczenie, które możesz wykorzystać w swoim CV zamiast dyplomu ukończenia studiów.