Jak być dobrą osobowością radiową

Zapadająca w pamięć osobowość radiowa przerywa bałagan na falach radiowych, aby stać się ikoną w powietrzu i poza nią. Skoncentruj swoje wysiłki poza mikrofonem, aby wyróżnić się w konkurencyjnej branży.

Stań się rozpoznawalną "twarzą"

Głosiciele, których głos może być znajomy, często stają się anonimowi, gdy wychodzą z kabiny radiowej. Ustaw cel, aby stał się rozpoznawalny wizualnie w Twoim mieście. Poszukaj okazji jako część projektu stacji lub na własną rękę, aby być fotografowanym na imprezach, imprezach charytatywnych lub festiwalach dla różnych gazet lub stron internetowych.

Usprawnij rozmowę z ludźmi w sposób niezwiązany z mikrofonem radiowym. Poszukaj stylu, który odróżni Cię od innych komentujących w twojej społeczności - może zawsze możesz pojawić się w kowbojskich butach lub z pierścieniami na każdym palcu. Masz więcej swobody niż typowa osobowość telewizyjna , więc wykorzystaj tę zaletę, aby być wyjątkowym.

Opracuj partnerstwo ze stacją telewizyjną

Stacja telewizyjna może dać ci ujście wizualne, które musisz zobaczyć, a nie tylko usłyszeć. Jeśli twoja stacja radiowa działa już w stacji telewizyjnej, połowa twojej pracy jest już wykonana. Jeśli nie, zapoznaj się z reporterami i kotwicami w jednej z czołowych stacji informacyjnych.

Rozwijając te kontakty, możesz zaangażować się w projekty społecznościowe stacji telewizyjnej, być może nawet współprowadzić telethon lub pojawiać się w porannym programie informacyjnym. Gospodarz wiadomości radiowych może być używany jako komentator nocnych wyborów lub analityk sportowy.

Bądź ekspertem od muzyki z Twojego miasta

Większość miast ma jednego spikera radiowego, który jest autorytetem w zakresie muzyki.

Staraj się być tą osobą. Jeśli odwołasz się do młodszej publiczności, stań się osobą, która zna scenę klubową i koncertową. Jeśli jesteś doświadczonym weteranem, ustaw się jako jedna rozmowa, która może mówić o Elvisie Presleyu lub The Beatles.

Może możesz pokazać swoją wiedzę na swojej stronie stacji radiowej jako sposób na reklamowanie swojej wiedzy.

Zdziwisz się, jak często odwiedzają reporterzy telewizyjni, kiedy znają twoje doświadczenie. Ta strategia działa również w przypadku spoza muzyki, którzy potrafią inteligentnie rozmawiać o polityce, biznesie lub sporcie.

Organizuj specjalne wydarzenie

Zgłoszenie się do wydarzenia jest idealnym sposobem na skłonienie ludzi do rozmowy o tobie. Jeśli masz pasję do muzyki, możesz zorganizować pilota na żywo, aby zebrać nieużywane instrumenty zespołu do dystrybucji wśród potrzebujących szkół. Lubisz grać w golfa? Organizuj turniej charytatywny. Pamiętaj, aby skontaktować się z organizacjami informacyjnymi w swoim mieście, aby uzyskać zasięg. Będziesz musiał sprzedać swoje wydarzenie jako coś, co pomoże społeczności, a nie tylko uczynić ją samodzielnym wyczynem reklamowym.

Bądź elastyczny w obliczu zmian w branży radiowej

Radio to niestabilna branża. Możesz być ulubieńcem muzyki country w swoim mieście nr 1 i obudzić się, aby znaleźć, jak Twoja stacja zmieniła formaty na hip-hop. Ale najbardziej znane osobowości pogodowe te burze.

Rozwijaj się jako osobowość, która jest większa niż format, który prezentujesz, dzięki czemu możesz przełączyć się z Top-40 na Oldies w miarę starzenia się. Twoja wartość pojawi się w twojej długowieczności w twoim mieście, ponieważ większość komentujących radio jest w stanie ciągłego rozpoczynania nowych zadań w nowych miastach.

Stawanie się ukochaną osobowością radiową zabiera pracę poza twoją powietrzną zmianę. Wstawiając dodatkowe godziny, zyskujesz sympatię swojej społeczności i, miejmy nadzieję, większą wypłatę, będąc nieodzownym atutem dla twojej stacji.