Daj swoim aspirującym przywódcom jazdę próbną przed zaoferowaniem promocji

Idea przewodzenia jest atrakcyjna dla wielu osób zainteresowanych awansem w karierze. Jednak uznanie, że codzienne życie zawodowe koncentruje się wyłącznie na innych, pozostawiając niewiele czasu na wysiłki, z których korzystali jako indywidualni współpracownicy, jest dla wielu rozwiązaniem łamania umów. W innych sytuacjach jednostki nagle wkroczyły w rolę bez większego kontekstu, ponieważ praca spłonęła spektakularnie, pozostawiając po sobie bałagan.

Dla każdej osoby rozważającej wkroczenie w rolę odpowiedzialną za pracę innych, zainwestowanie trochę czasu w sprawdzenie roli w zakresie dopasowania pomoże zapobiec kosztownemu błędowi kariery. Dla menedżerów odpowiedzialnych za identyfikację i promowanie jednostek w roli przywódcy po raz pierwszy, niezbędne jest zminimalizowanie liczby błędów w wyborze lidera.

Jednym ze sposobów ochrony interesów wszystkich interesariuszy jest to, że menedżer wyeksponuje aspirującego lidera do różnych aspektów roli poprzez serię zadań, w których ryzyko jest niskie, a możliwość zdobycia doświadczenia lidera jest wysoka.

Niektóre firmy mają formalne programy rozwoju przywództwa lub praktyki, jednak zbyt wielu menedżerów samodzielnie decyduje o wyborze i rozwijaniu nowych liderów w swoich zespołach. W tej sytuacji, inwestowanie czasu w ujawnienie swojego kandydata na przywódcę serii działań lub projektów, które oferują smak roli, może pomóc zmniejszyć ryzyko kosztownych przerw zapłonu.

5 działań, które pozwolą Twojemu ambitnemu liderowi zdobyć cenne doświadczenie przed promocją

1. Zacznij mały. Poproś swojego pracownika o ułatwianie niektórych aspektów spotkań operacyjnych . Daj im możliwość opracowania elastycznej części porządku obrad i poproś ich o koordynację z członkami zespołu w celu przygotowania do spotkania.

Należy powierzyć osobie odpowiedzialnej za zarządzanie faktycznym spotkaniem, a następnie upewnić się, że odpowiedzialne strony wykonają czynności.

2. Podaj pewne problemy do rozwiązania. Zaoferuj swojemu początkującemu liderowi ciągły strumień problemów procesowych lub interesariuszy do rozwiązania. Idealnie, rozwiązanie będzie obejmować pracę z innymi w dziale i pomiędzy funkcjami.

3. Użyj rotacji pracy, aby promować uczenie się . Zaproponuj indywidualną serię zadań w różnych obszarach swojej funkcji lub organizacji. Niech zaczną od nauki podstaw, a następnie zaoferują serię coraz trudniejszych zadań w tym obszarze. Po wykazaniu kompetencji i pewności siebie w pracy w jednym obszarze przenieś je do następnego.

4. Wykorzystaj projekty dla możliwości uczenia się . Przydziel osobę do kierowania zespołem projektowym. Niech zrozumieją, że są odpowiedzialni za doprowadzenie projektu do pomyślnego zakończenia w terminie, do budżetu lub na podstawie budżetu i na odpowiednim poziomie jakości. Zacznij od mniejszych, taktycznych inicjatyw, az czasem i na podstawie pozytywnych wyników, przejdź do bardziej strategicznych, międzyfunkcyjnych inicjatyw.

5. Przydziel osobę do formalnej roli lidera zespołu. Chociaż istnieją różne smaki tej pozycji, najczęściej jest odpowiedzialny za wyniki grupy, ale nie ma uprawnień do zatrudniania, zwalniania lub oceny członków zespołu.

W przeciwieństwie do kierownika projektu, który pracuje nad szeregiem tymczasowych i unikalnych inicjatyw, kierownictwo zespołu zajmuje się pracą z prowadzącymi i pomagającymi w działaniach związanych z operacjami. Wykorzystałem wiodącą rolę zespołu do sukcesu w grupach wsparcia klienta, IT, marketingu i sprzedaży.

Najlepsze praktyki managera w prowadzeniu testu przywództwa Doświadczenie dysku

-

Powyższe kroki i sugestie są często pomijane w szybkim tempie biznesowym. Koszt postawienia niewłaściwej osoby na innych członków zespołu jest niesamowicie wysoki pod względem morale, wydajności, zaangażowania i obrotów. Alternatywnie, pasterstwo danej osoby poprzez jakąś formę twojego nieoficjalnego programu praktyk oferuje szereg korzyści, w tym:

Najniższa linia na teraz:

Wypalenie lub spalenie lidera po raz pierwszy jest zbyt powszechne w naszych organizacjach. Przy odrobinie świadomego wsparcia dla rozwoju możesz zminimalizować to ryzyko i zwiększyć swoje szanse na rozwój siły przywództwa niezbędnej do sukcesu Twojej firmy. I spójrzmy prawdzie w oczy, w każdej organizacji jest kilka zadań ważniejszych niż identyfikowanie i rozwijanie zdolnych liderów.