Najlepsze pytania do zadania w rozmowach kwalifikacyjnych

Twoja kolej! Gdy rozmowa kwalifikacyjna dobiega końca, jednym z ostatnich pytań, które możesz zadać, jest: "Co mogę dla ciebie odpowiedzieć?" Twój ankieter będzie oczekiwał na twoje pytania. Brak pytania może sprawić, że będziesz wyglądać nieprzygotowany lub niezainteresowany, więc poświęć trochę czasu na zadawanie własnych pytań, aby zapytać kierownika ds. Zatrudnienia.

Zadawanie pytań może również dać ci możliwość podkreślenia niektórych swoich cech, umiejętności i doświadczenia.

Zadawanie bardzo konkretnych pytań, gdy odpowiesz , pozwoli Ci zaimponować potencjalnemu pracodawcy twoją wiedzą i zainteresowaniem w branży, a także ustalić, czy jest to dla ciebie odpowiednia praca.

Zrób listę pytań, które należy zadać podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Planuj z wyprzedzeniem i zadawaj własne pytania dotyczące wywiadu. Nie próbujesz po prostu zdobyć tej pracy - przeprowadzasz wywiady z pracodawcą, aby ocenić, czy ta firma i stanowisko są dla ciebie odpowiednie.

Zadawanie pytań jest to świetny sposób, aby zagłębić się w kulturę firmy i specyficznych dnia na dzień obowiązków pracy, tak że powinno być zatrudniony, twój pierwszy tydzień lub tak w pozycji nie będzie towarzyszyć większych niespodzianek.

Najlepsze pytania do przesłuchania

Oto lista sugerowanych pytań, które należy zadać osobie przeprowadzającej wywiad, abyś mógł upewnić się, że firma dobrze pasuje do twoich kwalifikacji i zainteresowań.

Ogólne wskazówki dotyczące zadawania pytań w wywiadzie

Unikaj pytań typu "ja"
Pytania "ja" to te, które stawiają cię przed pracodawcą.

Należą do nich pytania dotyczące wynagrodzenia, ubezpieczenia zdrowotnego, czasu urlopu, godzin pracy w tygodniu i innych koncesji. Podczas rozmowy starasz się pokazać pracodawcy, w jaki sposób możesz czerpać korzyści z firmy, a nie na odwrót. Gdy zaoferujesz Ci pozycję, możesz zacząć pytać, co firma może dla ciebie zrobić.

Zadaj jedno pytanie na raz
Unikaj pytań wieloczęściowych; będą tylko przytłaczać pracodawcę. Każde pytanie powinno mieć jeden konkretny punkt.

Unikaj pytań "Tak" lub "Nie"
Większość pytań z odpowiedzią "tak", "nie" lub inną jednowyrazową można uzyskać, przeszukując stronę internetową firmy. Zamiast tego trzymaj się pytań, które stworzą dialog między tobą a pracodawcą.

Zadawaj pytania dotyczące wielu tematów
Unikaj zadawania pytań dotyczących tylko jednego tematu. Na przykład, jeśli pytasz tylko o swojego przełożonego i jego styl zarządzania, ankieter może założyć, że masz problem z danymi autorytetów.

Zadawaj pytania dotyczące różnych tematów, aby zademonstrować swoją ciekawość i zainteresowanie wszystkimi aspektami stanowiska.

Nic zbyt osobistego
Chociaż dobrze jest spróbować nawiązać kontakt z prowadzącym rozmowę, nie zadawaj osobistych pytań, które nie są informacjami publicznymi. Na przykład, jeśli widzisz baner uczelniany na ścianie pracodawcy, możesz oczywiście zapytać, czy poszedł do tej uczelni. Unikaj jednak nadmiernie osobistych pytań dotyczących rodziny, rasy, płci rozmówcy itp.

Pytania, aby NIE pytać podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Jest kilka pytań, których powinieneś unikać, ponieważ nie przedstawią Cię w pozytywnym świetle.

Oto więcej pytań, na które nie można zapytać pracodawcy podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a także wskazówki, jak unikać zadawania pytań, które mogą kosztować pracę.

Pytania do zadawania pytań przesłuchiwanych według rodzaju pracy

W zależności od rodzaju pracy, z którą rozmawiasz, możesz zadać swojemu ankieterowi konkretne pytania.

Pytania do wywiadu będą zadawane

Oprócz przygotowania listy pytań, które należy zadać menedżerowi ds. Rekrutacji , należy również zapoznać się z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi przesłuchania, które prawdopodobnie zostaną zadane , abyś mógł pomyśleć o tym, jak odpowiesz. Oto lista typowych pytań do wywiadu wraz z przykładowymi odpowiedziami.

Wywiad Pytania Pracodawcy nie powinni pytać

Istnieje kilka pytań do wywiadu, zwykle zwanych nielegalnymi rozmowami kwalifikacyjnymi , których pracodawcy nie powinni pytać podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Oto pytania, które nie powinny być zadawane podczas rozmowy kwalifikacyjnej i jak odpowiadać, jeśli otrzymasz te nieodpowiednie pytania.