Pytania, aby nie pytać pracodawcy podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Pytania, których nigdy nie należy zadawać podczas wywiadu

Pod koniec rozmowy prawie każdy pracodawca zapyta: " Czy masz jakieś pytania do mnie ?" Osoby starające się o pracę powinny tak samo zadawać pytania, jak odpowiadać na pytania. Niezależnie od tego, czy masz zamiar, czy nie, każde pytanie, jakie zadasz, może odzwierciedlać twoją wiedzę o firmie, twoje zainteresowanie pozycją i etyką pracy.

Dlatego ważne jest, aby poświęcić czas na przemyślane pytania dotyczące każdego wywiadu.

Oto lista pytań do rozmowy kwalifikacyjnej, które możesz poprosić pracodawcę, który możesz wykorzystać jako punkt wyjścia do stworzenia własnej listy pytań.

Z drugiej strony, istnieją pewne pytania, których nigdy nie należy zadawać rozmówcy. Oto lista pytań, na które nigdy nie można zapytać pracodawcy podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a także informacje, dlaczego nie powinieneś ich zadawać.

Pytania, których nie należy pytać podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Czy mogę wykonać tę pracę z domu?
Jeśli jest to praca zdalna , opis stanowiska by tak powiedział. Prośba o pracę z domu oznacza, że ​​nie lubisz pracy z innymi, nie pracujesz dobrze pod bezpośrednim nadzorem lub masz trudny harmonogram pracy. Czasami pracownicy, którzy zajmują pozycję przez długi czas, mogą się zdenerwować, ale nie jest to koncesja, o którą powinieneś poprosić podczas pierwszego wywiadu .

Czym zajmuje się twoja firma?
Unikaj zadawania pytań na temat firmy, którą mógłbyś wcześniej zbadać na stronie firmy.

Te pytania pokazują, że nie przeprowadziłeś swoich badań i sugerujesz, że nie jesteś zainteresowany stanowiskiem.

Kiedy mogę wziąć urlop na wakacje?
Nie omawiaj wcześniejszych zobowiązań, zanim nie zaproponujesz im stanowiska. Pytanie o czas wolny przed otrzymaniem oferty pracy oznacza, że ​​nie będziesz w pełni zaangażowanym pracownikiem.

Czy dostałem tę pracę?
To pytanie stawia pracodawców na miejscu i sprawia, że ​​wydajesz się niecierpliwy. Zamiast tego możesz poprosić o więcej informacji na temat kolejnego etapu procesu rekrutacji . Możesz na przykład zapytać: "Czy na ogół przeprowadza się wiele rund rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami do pracy?" Jeśli jednak są zainteresowani Twoją ofertą, większość pracodawców przekaże Ci te informacje przed zakończeniem rozmowy kwalifikacyjnej. Oto najlepsze sposoby na zadanie pracy , bez bezpośredniego pytania o stanowisko.

Jaka jest pensja za to stanowisko?
Nie zadawaj tego pytania podczas pierwszej rozmowy. Jeśli wiesz, że odmówisz pracy, która płaci mniej niż pewną kwotę, możesz podać kwotę w swoim liście przewodnim. Jeśli jednak jesteś nawet nieco elastyczny w zakresie wynagrodzenia, najlepiej nie omawiać rekompensaty, dopóki nie zaproponujesz Ci stanowiska.

Ile godzin pracy będę wykonywał w pracy? Czy będę musiał pracować w weekendy?
Pytania dotyczące godzin i dodatkowej pracy oznaczają, że masz nadzieję pracować tak mało, jak to tylko możliwe. Lepsze pytanie brzmi: "Jaki jest typowy dzień roboczy?" Odpowiedź prawdopodobnie da ci wgląd w spodziewane godziny pracy.

Jak długo będę musiał czekać na awans?
To pytanie sugeruje, że nie interesuje cię stanowisko, o które się ubiegasz, i że tylko czekasz, aby przejść do czegoś lepszego.

Zamiast tego możesz zapytać pracodawcę: "Jakie są możliwości rozwoju w tej firmie?"

Jakie ubezpieczenie zdrowotne oferuje ta firma?
Poczekaj, aż otrzymasz propozycję stanowiska, zanim zaczniesz zadawać pytania dotyczące świadczeń. Jednakże, jeśli istnieje zasiłek, którego potrzebujesz od pracy (np. Szczególny rodzaj ubezpieczenia zdrowotnego, program opieki dziennej itp.), Zwiększ go o zasoby ludzkie zamiast ankietera.

Więcej pytań, aby nie pytać

Wskazówki dotyczące udzielania odpowiedzi na pytania

Oto wskazówki dotyczące zadawania pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wszystko, o co poprosisz, jest odpowiednie.