Najlepsze sposoby na zadanie

Jaki jest najlepszy sposób na zamknięcie rozmowy kwalifikacyjnej ? Pytając o pracę.

Jeśli to sprawia, że ​​się skrzywisz, nie martw się: nie musisz być agresywny. W rzeczywistości nie powinieneś. Wywiady z pracownikami są częściowo działem sprzedaży , ale nie próbujesz sprzedać ankieterowi używanego samochodu. W rzeczywistości, chyba że praca jest w sprzedaży lub finansach, a firma ma bardzo wysoką atmosferę oktanową, prawdopodobnie nie powinieneś przychodzić od razu i zapytać: "Czy mam tę pracę?" Mała subtelność idzie daleko.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​jest absolutnie możliwe, aby poprosić o pracę w sposób, który sprawia, że ​​zarówno ty, jak i przesłuchujący czujecie się dobrze w rozmowie - wystarczająco dobre, aby pomóc ci w podpisaniu umowy i dostać ofertę pracy. (Albo przynajmniej dowiedz się, czy masz dobry strzał.)

Pytanie o pracę: Zrób i nie

Zrobić:

Wyraźny entuzjazm. Co zrobiło na tobie największe wrażenie podczas wywiadu - kultury korporacyjnej, misji firmy, sposobu, w jaki zespoły współpracują ze sobą, aby załatwić sprawy? Teraz jest czas, aby o tym wspomnieć. Ankieter będzie prawdopodobnie poruszony twoim entuzjazmem. Na pewno pokaże, że dobrze pasujesz. (Uwaga: szczerze mówiąc, nie udawaj emocji związanych z elementami pracy, które do ciebie nie przemawiają, większość ludzi jest złymi kłamcami ... ale naprawdę dobrze mówi, kiedy ktoś jest nieuczciwy).

Przykładowy scenariusz: "Jestem bardzo podekscytowany planami firmy związanymi z projektem XYZ, i bardzo bym się w tym pomógł. Czy potrzebujesz więcej informacji na temat moich umiejętności dotyczących ...? "

Zaproponuj więcej informacji. Twoje ostatnie pytanie to dobry moment, aby zapytać, czy osoba przeprowadzająca wywiad musi wiedzieć cokolwiek o Tobie. To ostatnia okazja, aby pokazać, że twoje umiejętności sprawiają, że dobrze pasujesz do organizacji. (Ale nie twoja ostatnia szansa. To uwaga z podziękowaniami , która może się podwoić jako ostateczne narzędzie do sprzedaży, aby otrzymać ofertę).

Przykładowy skrypt: "Co jeszcze musisz o mnie wiedzieć, aby wiedzieć, że dobrze pasuję i zaoferować mi pracę?"

Zapytaj o kolejne kroki. Procesy rozmowy kwalifikacyjnej są podobne w większości firm, ale nie w tym samym. Jedna organizacja może poświęcić miesiąc, aby powrócić do potencjalnego zatrudnienia, podczas gdy inny będzie rozmawiał przez telefon z obiecującym kandydatem tego samego popołudnia. Nie zadając tego pytania, nie będziesz wiedział, czy przewidzieć więcej wywiadów, jakie dodatkowe materiały możesz potrzebować, aby pokazać swoje umiejętności ... a co najważniejsze, kiedy oczekujesz tego ważnego następnego połączenia.

Przykładowy scenariusz: "Naprawdę uwielbiałem słyszeć o misji i celach firmy na nadchodzący rok i uważam, że moje umiejętności i doświadczenie sprawią, że będę doskonale pasował. Czy możesz mi powiedzieć o kolejnych krokach w procesie przesłuchania? "

Podziękuj ankieterowi za poświęcony czas. Bez względu na to, z jakiego podejścia skorzystasz, mała wdzięczność znacznie się rozwinie. Dlatego nie zapomnij podziękować na koniec wywiadu. (I wyślij notatkę z podziękowaniami, aby kontynuować!)

Przykładowy skrypt: "Dziękuję bardzo za rozmowę ze mną dzisiaj. Jestem bardzo podekscytowany firmą i jej planami. Czy jest coś jeszcze, co mogę ci powiedzieć ...?

Nie:

Chodź za mocny. Ponownie, istnieją środowiska, w których agresywne "Czy mam pracę?" Będzie działać. Jednak na większości stanowisk niezwiązanych ze sprzedażą zatrudnianie menedżera ds. Zatrudnienia na miejscu nie jest sposobem na uzyskanie oferty. Chcesz przekonać ich, że jesteś najlepszym kandydatem, a nie nalegać na zdobycie pracy. Uprawnienia nie wyglądają dobrze, zwłaszcza gdy próbujesz wylądować.

Poproś o więcej niż oferujesz. Chcesz dużo od menedżera ds. Rekrutacji - szczegóły dotyczące procesu, wskazówki, jak sprawić, aby Twoja sprawa, a ostatecznie oferta pracy. Aby zachować równowagę, powinieneś zaoferować tyle, ile potrzebujesz. Napisz więcej informacji o swoich umiejętnościach. Zaoferuj referencje i rekomendacje . Zachowaj interakcję w dwukierunkową ulicę.

Naciśnij, aby potwierdzić, po odłożeniu. Kiedy byłem menedżerem, często miałem kandydatów zamknąć wywiad, prosząc o pracę.

Chociaż mogłem zaoferować kolejne kroki i więcej informacji na temat tego procesu, nie mogłem złożyć oferty na miejscu. Sposób, w jaki mój wydział był zorganizowany, wszyscy pracownicy musieli uzgodnić zespół.

Tak więc byłoby przekornie przekonanie, gdyby kandydat popchnął mnie do oferty pracy, gdy tylko się sprzeciwiam. Właściwie, mógłbym pomyśleć: "Och, chłopcze, czy naprawdę chcę pracować z kimś, kto będzie tak nachalny?" - nawet jeśli do tego momentu wywiad się powiódł.

Podsumowując, nie musi to być zła wiadomość, jeśli menedżer ds. Rekrutacji nie może złożyć oferty na miejscu. Ale jeśli nalegasz, może to być dla ciebie złą wiadomością.

Śledź tak mocno, zbliżasz się do terytorium prześladowców. Wyślij notatkę z podziękowaniami bez 24 godzin rozmowy kwalifikacyjnej i obserwuj, co wydaje się właściwe, biorąc pod uwagę to, co ankieter powiedział Ci o procesie rekrutacji. Ale nie oblegaj kontaktu z e-mailami i połączeniami. Pobranie pracodawcy prawie nigdy nie spowoduje oferty pracy.

Więcej informacji na temat zatrudniania : jak określić, czy zamierzasz otrzymać ofertę pracy Co zrobić, jeśli rozdmuchałeś rozmowę o pracę