Rodzaje doradztwa Tytuły zatrudnienia

Oferty konsultacyjne znajdują się dziś w prawie każdej branży. Praca może być ekscytująca, dobrze płatna i obejmować podróże oraz telepracę.

Konsultanci są ekspertami, którzy prowadzą firmę w celu rozwiązania konkretnego problemu. Zamiast zatrudniania jako pracownicy, wielu konsultantów pracuje jako tymczasowy wykonawca i przechodzi do pracy po zakończeniu swoich zadań.

Firma może przynieść konsultanta, ponieważ żaden pracownik nie ma potrzebnych umiejętności lub dlatego, że potrzebna jest świeża, niezależna perspektywa.

Konsultanci mogą oferować porady dotyczące zarządzania przedsiębiorstwem lub marketingu, prowadzić szkolenia dla nowych technologii, pomagać w usprawnianiu pracy zespołu lub radzić sobie z trudnymi zadaniami, takimi jak zwolnienia. Ponieważ konsultanci mogą spełniać wiele różnych ról w wielu różnych branżach, odszkodowania mogą się bardzo różnić, ale często są całkiem dobre.

Rodzaje pracy doradczej

Konsultanci generalni mają doświadczenie w wielu dziedzinach i oferują swoje usługi firmom, aby pomóc w ogólnej poprawie.

Specjalistyczni konsultanci posiadają wiedzę, a czasami certyfikaty, dla konkretnej branży lub segmentu firmy.

Niektórzy konsultanci pracują dla firmy konsultingowej, a inni pracują jako niezależni. W niepełnym wymiarze godzin, a także w pełnym wymiarze czasu pracy jest dostępna, a także poziom wejścia przez stanowiska kierownicze. Można również zostać zatrudnionym jako konsultant kontraktowy w firmie, a następnie zaoferować mu stałą pozycję.

W firmach konsultingowych tytuły obejmują typowe stanowiska kierownicze wyższego szczebla, takie jak dyrektor generalny i wiceprezes, które większość firm posiada.

Poniżej tego poziomu tytuły mogą wskazywać na konkretny obszar wiedzy danej osoby, na przykład analityka biznesowego, konsultanta marketingowego lub konsultanta ds. Relacji międzyludzkich. Tytuły dla stanowisk na poziomie podstawowym obejmują współpracownika analityka biznesowego, doradcę wykonawczego lub dyrektora administracyjnego. Niektóre osoby pracują jako konsultanci w całej swojej karierze, ale nierzadko specjaliści wykonują konsultacje między zadaniami.

Umiejętności konsultanta

Aby zostać skutecznym konsultantem, musisz posiadać specjalny zestaw umiejętności. Do oceny problemów i umiejętności skutecznego rozwiązywania problemów potrzebne są dobre umiejętności analityczne . Skuteczna komunikacja i silne umiejętności przywódcze są ważne, aby wprowadzić pozytywne zmiany dla Twoich klientów.

Intelektualna ciekawość jest niezbędna, aby zdobyć i rozwinąć wiedzę ogólną i specjalistyczną potrzebną do osiągnięcia skuteczności. Potrzebujesz doskonałych umiejętności prezentacji, aby przygotować kompleksowe plany dla swoich klientów. Powinieneś również mieć silne umiejętności pisania, organizowania i obsługi komputera.

Konsultowanie ścieżek kariery

Istnieje wiele dróg do udanej kariery doradczej. Niektóre osoby są rekrutowane jako konsultanci lub analitycy bezpośrednio po studiach. Absolwenci posiadający doświadczenie w kierowaniu studen- tami oraz silne umiejętności pisania i prezentacji będą wysoko cenione przez firmy poszukujące pracowników niższego szczebla.

Inni konsultanci pomyślnie przeszli karierę w innej firmie i przejście na konsultacje na rzecz bardziej elastycznego harmonogramu i zróżnicowanej pracy.

Wskazówki dotyczące znalezienia pracy doradczej

Oferty konsultacyjne można znaleźć na wiele sposobów. Największe firmy konsultingowe rekrutują się na kampus dla analityków i konsultantów na poziomie młodszym.

Firmy konsultingowe i firmy poszukujące niezależnych konsultantów reklamują otwarte stanowiska na tablicach ogłoszeń.

Możesz sprawdzić strony firm konsultingowych, które często wymieniają oferty pracy i złożyć wniosek online bezpośrednio w firmie. Konsultanci Freelance mogą znaleźć pracę dzięki rekomendacjom firm, które skorzystały z ich usług. Korzystanie z LinkedIn oraz Twojej firmy i sieci społecznościowej jest również skuteczne w znalezieniu pracy konsultingowej.

Doradztwo w zakresie tytułów

A - D

D - H

I - R

S - Z

Listy tytułów
Więcej informacji na temat stanowisk pracy i listy stanowisk pracy dla różnych zawodów.

Więcej o konsultacjach Kariera: Jak zdobyć pracę jako konsultant