Wskazówki dotyczące pozostawania pozytywnym podczas poszukiwania pracy

Łatwo jest stać się sfrustrowanym lub zniechęconym podczas poszukiwania pracy, szczególnie jeśli byłeś bezrobotny lub poszukiwałeś pracy przez dłuższy czas. Ważne jest jednak, aby starać się zachować pozytywny wynik w całym procesie poszukiwania pracy.

Poczucie pozytywu pomoże zmotywować Cię do kontynuowania poszukiwania pracy. Twoje pozytywne nastawienie pojawi się również podczas wywiadów i nawiązywania kontaktów, zwiększając Twoje szanse na mocne pierwsze wrażenie.

Oto wskazówki na temat optymizmu i entuzjazmu podczas poszukiwania pracy.

Utwórz codzienną procedurę poszukiwania pracy

Jeśli to możliwe, traktuj swoje poszukiwania pracy jak 9 - 5 pracy. Obudź się wcześnie, zrób przerwę na lunch i zakończ poszukiwania pracy przed kolacją. Stworzenie regularnej rutyny i utrzymanie uporządkowanego poszukiwania pracy zapewni Ci koncentrację i motywację. Ponadto ustawienie czasu rozpoczęcia i zakończenia wyszukiwania pracy zmusza Cię do przestania myśleć o poszukiwaniu pracy w godzinach wieczornych i poświęcić czas na inne ważne aspekty swojego życia, takie jak przyjaciele i rodzina.

Znajdź czas, aby nie myśleć o poszukiwaniu pracy

Łatwo jest zawsze wyszukać pracę w głębi duszy. Jednak nadmierne obawy dotyczące poszukiwania pracy tylko zwiększają stres i uniemożliwiają korzystanie z innych aspektów życia. Odłóż na bok czas na zapomnienie o poszukiwaniu pracy i rób coś, co sprawia ci przyjemność, np. Chodzenie na spacer (ćwiczenie to ważny sposób na odstresowanie!) Lub wyjście do kina.

Wolontariusz

Pomaganie innym jest dobrym sposobem, aby pomóc ci poczuć się bardziej ukierunkowanym na cel. Znajdź organizację wolontariuszy, która jest powiązana z Twoimi osobistymi interesami, a nawet z Twoją karierą. Organizacje wolontariackie dają także możliwość nawiązywania kontaktów.

Dołącz (lub uruchom) Klub poszukiwania pracy

Dołączenie do organizacji innych osób poszukujących pracy zapewni ci bardzo potrzebne wsparcie.

Klub pośrednictwa pracy może pomóc ci być na bieżąco z własną ofertą pracy, a nawet może dostarczyć ci wskazówek dotyczących poszukiwania pracy i ofert pracy. Zajrzyj do witryn sieciowych , lokalnej biblioteki lub swojego centrum kariery w college'u, aby znaleźć możliwe kluby.

Rozsądne, konkretne cele

Na początku każdego tygodnia przygotuj listę konkretnych, możliwych do zarządzania celów, które chciałbyś osiągnąć. Być może chciałbyś napisać w tym tygodniu pięć listów przewodnich lub udać się na trzy targi pracy. Koncentrując się na małych, osiągalnych celach, poczujesz się bardziej osiągnięty podczas poszukiwania pracy.

Świętuj małe zwycięstwa

Łatwo jest skupić się na negatywnych wynikach podczas poszukiwania pracy, takich jak wywiad, którego nie wylądowałeś lub praca, której nie dostałeś. Zamiast tego skup się na nawet najmniejszych wygranych. Bądź z siebie dumny, że dostałeś wywiad telefoniczny , nawet jeśli nie zostaniesz poproszony o osobistą rozmowę. Połóż się na odwrocie, gdy utworzysz nowe połączenie z LinkedIn lub ktoś komentuje Twój wpis na blogu. Świętowanie małych wygranych pomoże ci skoncentrować się na pozytywach.

Szybko ruszaj

Jeśli ubiegasz się o pracę lub rozmowę kwalifikacyjną o stanowisko, łatwo jest ustalić, czy czeka na odpowiedź od pracodawcy. Tak, powinieneś śledzić prace, do których się aplikujesz, i możesz skontaktować się z pracodawcą, jeśli nie otrzymasz odpowiedzi w ciągu tygodnia lub dwóch.

Jeśli jednak nie usłyszysz żadnej odpowiedzi lub nie dostaniesz pracy, przejdź dalej. Po prostu przerwij tę pracę z listy i skup się na następnej okazji.

Zobacz wszystko jako szansę

Łatwo zmęczyć się pisaniem listów motywacyjnych , przeprowadzaniem wywiadów i nawiązywaniem kontaktów . Staraj się jednak myśleć o każdej aktywności jako o możliwości, która tylko sprawi, że będziesz lepszym kandydatem do pracy. Jeśli przeprowadzasz wywiady w sprawie pracy, której nie myślisz, że naprawdę chcesz (lub nie sądzisz, że dostaniesz), spróbuj pomyśleć o wywiadzie jako o możliwości połączenia się i pracy nad umiejętnościami rozmowy kwalifikacyjnej. Pomyśl o każdej liście przewodniej jako szansie na doskonalenie umiejętności pisania i edytowania. Po prostu myślenie o zadaniach jako o możliwościach, a nie o obowiązkach, postawi Cię w pozytywnym nastawieniu .

Skup się na swoich pozytywach

Podczas poszukiwania pracy warto sporządzić listę najlepszych cech, umiejętności i osiągnięć.

Ta lista pomoże Ci w tworzeniu listów motywacyjnych i podczas rozmowy kwalifikacyjnej . Zachowaj tę listę, gdzie możesz ją zobaczyć, i regularnie ją sprawdzaj. Zapamiętywanie, co czyni cię skutecznym kandydatem do pracy i utalentowaną, wyjątkową osobą, pomoże zwiększyć zaufanie podczas procesu poszukiwania pracy.

Skup się na tym, co możesz kontrolować

Nie możesz kontrolować, czy i kiedy ankieter oddzwoni do ciebie, czy te kontakty sieciowe, które wysłałeś e-mailem, dostarczą ci potencjalnych klientów. Jeśli czujesz, że martwisz się o coś, co jest poza twoją kontrolą, zrób coś, co możesz kontrolować, takie jak pisanie i wysyłanie listu motywacyjnego lub uczestnictwo w wydarzeniu networkingowym . Koncentrując się na tym, co możesz zrobić, aby pomóc w poszukiwaniu pracy, będziesz mniej martwił się o to, co jest poza twoimi rękami.