Wskazówki dotyczące oszczędzania czasu, aby przyspieszyć wyszukiwanie pracy

Czasami wydaje się, że znalezienie nowej pracy trwa wiecznie i możesz zacząć czuć się beznadziejnie. Czy czujesz, że twoje poszukiwania pracy są wolne lub zaczynają się zacinać? Jeśli tak, czytaj dalej, aby uzyskać pomoc w odblokowaniu. Oto kilka szybkich i oszczędzających czas wskazówek dotyczących poszukiwania pracy, które ułatwią ci polowanie na nową pracę.

Być przygotowanym

Przygotuj system poczty głosowej i zarejestruj się, aby uzyskać profesjonalnie brzmiący adres e-mail.

Rozważ skorzystanie z oddzielnego konta e-mail do wykorzystania w wyszukiwaniu ofert pracy, abyś mógł zachować porządek i często go sprawdzać. Podaj swój numer telefonu komórkowego w swoim CV, aby móc na bieżąco monitorować. Ten zestaw narzędzi do wyszukiwania ofert pracy pomoże Ci uzyskać wszystko, czego potrzebujesz, do wyszukiwania ofert pracy.

Bądź więcej niż przygotowany

Zawsze miej aktualne wyciągi gotowe do wysłania - nawet jeśli obecnie nie szukasz pracy. Nigdy nie wiadomo, kiedy nadarzy się okazja, która jest po prostu zbyt dobra, by ją pominąć. Jeśli nie masz jeszcze dostępu do LinkedIn, utwórz profil LinkedIn i zacznij nawiązywać kontakty z osobami, które mogą pomóc Ci w poszukiwaniu pracy.

Nie czekaj do pliku dla bezrobotnych

Jeśli zostałeś zwolniony, zgłoś się o zasiłek dla bezrobotnych od razu, aby cię przekonać, dopóki nie dostaniesz nowej pracy. Najprawdopodobniej będziesz mógł złożyć plik online lub telefonicznie. Oczekiwanie może opóźnić sprawdzenie świadczeń, więc spójrz na to od razu.

Uzyskaj pomoc bez wydawania dodatkowej gotówki

Korzystaj z bezpłatnych lub niedrogich usług, które zapewniają doradztwo zawodowe i pomoc w poszukiwaniu pracy, takie jak biura karier uczelni, urzędy Ministerstwa Pracy lub lokalna biblioteka publiczna.

Wiele bibliotek zapewnia warsztaty, programy, klasy, komputery i drukarki, a także inne zasoby, które pomogą Ci w poszukiwaniu pracy. Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat uzyskiwania pomocy w poszukiwaniu pracy w bibliotece .

Stwórz własne szablony

Masz kopie swojego CV i listu motywacyjnego gotowe do edycji. W ten sposób możesz zmienić zawartość, aby odpowiadała wymaganiom każdego zadania, o które chcesz się ubiegać, ale dane kontaktowe oraz akapity otwierające i zamykające nie będą musiały być zmieniane.

Użytkownicy programu Microsoft Word mogą pobierać bezpłatne szablony do CV, listów motywacyjnych i wiadomości e-mail, które można spersonalizować dla własnej korespondencji.

Przejrzyj przykłady korespondencji i próbki

Nawet jeśli jesteś dobrym pisarzem, zawsze dobrze jest przyjrzeć się przykładowym listom i wznowić pracę, aby uzyskać pomysły na własne materiały do ​​wyszukiwania ofert pracy. Spójrz na tę kolekcję CV, CV i próbek listów, aby dostosować materiały korespondencyjne do swoich potrzeb.

Użyj wyszukiwarek pracy

Wyszukaj w wyszukiwarkach ofert pracy, aby znaleźć potencjalne otwory. Skorzystaj z witryn wyszukiwarki ofert pracy, aby szybko przeszukać główne tablice ogłoszeń, witryny firmowe, stowarzyszenia i inne witryny z ofertami pracy. Będziesz mógł przeszukiwać wszystkie prace opublikowane online w jednym kroku. Możesz także skorzystać z opcji wyszukiwania zaawansowanego, aby znaleźć zlecenia najbliższe.

Otrzymuj powiadomienia o otwarciu ofert pocztą e-mail

Niech praca przyjdzie do ciebie. Użyj powiadomień o pracy, aby zarejestrować się w ofertach pracy przez e-mail. Wszystkie główne strony z ofertami mają agentów wyszukiwania oraz niektóre witryny i aplikacje specjalizujące się w wysyłaniu ogłoszeń. Możesz wybierać aktualizacje codziennie lub rzadziej, jeśli wolisz.

Oszczędzacze czasu

Przywiązany na czas? Rozważ skorzystanie z profesjonalnej pomocy przy pisaniu lub edytowaniu CV.

Wydasz trochę pieniędzy na te usługi, ale to będzie warte profesjonalnych rezultatów.

Przygotuj swoje referencje

Przygotuj listę trzech referencji, w tym imię i nazwisko, stanowisko, firmę, numer telefonu i adres e-mail, które będą gotowe do przekazania ankieterom. Wydrukuj kopię listy referencyjnej i zabierz ją ze sobą na rozmowy kwalifikacyjne. Nie wiesz, jak to zrobić? Oto jak utworzyć listę referencji .

Użyj swojej sieci

Bądź świadomy faktu, że wiele, jeśli nie większość, ofert pracy nie są reklamowane. Powiedz wszystkim, że wiesz, że szukasz pracy. Zapytaj, czy mogą ci pomóc. Bądź wdzięczny za każdą pomoc, jaką ci udzielą, nawet jeśli nie spowoduje to pracy. Nigdy nie wiadomo, mogą znaleźć coś dla ciebie później.

Uzyskaj społeczność

Korzystanie z portali społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter, może być dobrym sposobem na uzyskanie ofert pracy, zanim zostaną wymienione w innym miejscu.

Ponadto możesz promować swoją kandydaturę za pomocą narzędzi mediów społecznościowych, które są łatwo dostępne dla osób poszukujących pracy. Firmy coraz częściej wykorzystują media społecznościowe do rekrutacji, więc bądźcie gotowi. Oto jak rozpocząć korzystanie z sieci społecznościowych . Ta wskazówka nie zapewnia oszczędności czasu, ale poszerzy zasoby wyszukiwania online.

Oszczędzaj pieniądze

Płacenie za oferty pracy premium może wydawać się dobrą strategią. Zanim jednak wydasz pieniądze, dokładnie przeanalizuj witrynę, co oferuje i jak może ona dodać wartość do wyszukiwania ofert pracy. Dokładnie sprawdź stronę, aby zobaczyć, co otrzymujesz za swoje pieniądze. Zapoznaj się również z drobnym drukiem - niektóre z tych witryn umożliwiają anulowanie telefonu przez cały miesiąc, niezależnie od tego, kiedy anulujesz.