Najczęstsze błędy w rozmowach kwalifikacyjnych

Czego nie powinieneś robić podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Oto najczęściej popełniane błędy w rozmowach kwalifikacyjnych, błędy i błędy, które może spowodować kandydat do zatrudnienia.

Niestety łatwo jest popełnić te błędy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy - a wiele z nich jest bardziej powszechnych niż mogłoby się wydawać! Poświęć czas na przygotowanie się przed rozmową kwalifikacyjną, aby nie musieć stresować się po niej.

Zapoznaj się z 10 najczęstszymi błędami rozmów kwalifikacyjnych i sposobami uniknięcia ich popełnienia.

 • 01 Ubieranie nieodpowiednio

  Kiedy przeprowadzasz rozmowę kwalifikacyjną, musisz wyglądać profesjonalnie i wypolerować. Chociaż Twój ubiór może się różnić w zależności od stanowiska, o które się ubiegasz - na przykład powinieneś nosić biznesowe ubrania casual na rozmowę kwalifikacyjną na temat amatorskiej pracy lub startowego stroju casualowego na rozmowę kwalifikacyjną w małej firmie startupowej - ważne jest, aby wyglądać dobrze ubrane i połączone, bez względu na firmę.

  Przeczytaj więcej o tym, w co się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną i czego nie należy nosić podczas rozmowy kwalifikacyjnej .

  Następna na liście jest coś, co mogłoby się wydawać nieobliczalne - będąc na czas na rozmowę kwalifikacyjną.

 • 02 Przybycie późno

  Wszyscy wiedzą, że pierwsze wrażenia są bardzo ważne przy wyłanianiu pracy, ale czy wiesz, że możesz zrobić złe pierwsze wrażenie, zanim w ogóle przyjdziesz na rozmowę kwalifikacyjną?

  Spóźnianie się nie tylko sugeruje słabe umiejętności zarządzania czasem , ale pokazuje brak szacunku dla firmy, stanowiska, a nawet rozmówcy.

  Przejdź na większą długość, aby się upewnić, że nie spóźniłeś się i przybyć na czas, a nawet wcześniej. Zredukuj swój czas, aby przejść do wywiadu pięć do dziesięciu minut wcześniej. W ten sposób, jeśli pojawi się coś nieprzewidzianego w drodze na rozmowę kwalifikacyjną, będziesz miał czas na amortyzację.

  Dalej : Oto, czego nie powinieneś zabierać na rozmowę kwalifikacyjną.

 • 03 Przyniesienie drinka przy sobie

  Porzuć kawę, napój gazowany lub butelkę z wodą, zanim wejdziesz do wywiadu. Jeśli potrzebujesz uzupełnić paliwo, zrób to, zanim przejdziesz do rozmowy kwalifikacyjnej.

  Wprowadzenie alkoholu przy drinku jest nie tylko nieprofesjonalne, ale podczas rozmowy należy skupić się na zadaniu: zrobić dobre wrażenie, odpowiadać na pytania, utrzymywać kontakt wzrokowy z potencjalnym pracodawcą i zwracać uwagę podczas całego procesu przesłuchiwania .

  Napij się przed tobą, stwarza okazję do rozproszenia - błądzenia się z kubkiem, lub braku pytania na przykład przy łyknięciu. I choć może to być stosunkowo mało prawdopodobne, przyniesienie napoju do rozmowy również ustępuje innym nieludzkim wypadkom - takim jak rozlewanie napoju na biurku, na ciebie, a nawet na rozmowę kwalifikacyjną!

  Jest kilka rzeczy, które powinieneś zabrać ze sobą. Oto lista pytań, które należy podać na rozmowę kwalifikacyjną .

  Dalej : nie zapomnij wyłączyć telefonu przed przejściem do rozmowy kwalifikacyjnej.

 • 04 Korzystanie z telefonu podczas wywiadu

  Zanim przejdziesz do rozmowy kwalifikacyjnej, wycisz telefon. Wysyłanie SMS-ów podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest nie tylko nieuprzejme i destrukcyjne, ale jest to dość jasny sygnał dla twojego potencjalnego pracodawcy, że uzyskanie pracy nie jest twoim priorytetem.

  Z tych samych powodów nie odpowiadaj na połączenia (i na pewno nie dzwoń!) Podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Aby oprzeć się pokusie sprawdzenia telefonu, umieść telefon w torbie przed rozmową kwalifikacyjną. Jeśli przypadkowo zapomnisz go wyłączyć, oprzyj się pokusie, by to sprawdzić, jeśli dostaniesz wiadomość lub zadzwonisz.

  Dalej: Czy poświęciłeś czas na zbadanie firmy, która może być twoim kolejnym pracodawcą? Niedokonanie tego jest kolejnym błędem.

 • 05 Brak wiedzy o firmie

  Nie pozwól swojemu potencjalnemu pracodawcy obstawać przy pytaniu: " Co wiesz o tej firmie ?" To jedno z łatwiejszych pytań do asa, jeśli tylko przeprowadzasz jakieś badania przed rozmową kwalifikacyjną .

  Informacje ogólne, w tym historia firmy, lokalizacje, oddziały i misja są dostępne w sekcji "O nas" na większości stron internetowych firmy. Sprawdź go z wyprzedzeniem, a następnie wydrukuj i przeczytaj przed rozmową, aby odświeżyć pamięć. Sprawdź także stronę LinkedIn firmy, stronę na Facebooku i kanał na Twitterze, jeśli taki istnieje.

  Czy wiesz, gdzie pracowałeś, kiedy? Możesz być zaskoczony tym, że niektórzy rozmówcy nie pamiętają daty zatrudnienia i niektórych innych danych dotyczących ich CV.

  Dalej : Oto, jak zachować historię pracy prosto i uniknąć fuzzy wznowienia faktów.

 • 06 Fuzzy Resume Facts

  Prawa autorskie AndreyPopov / iStockPhoto.com

  Nawet jeśli złożyłeś CV po złożeniu podania o pracę, możesz zostać poproszony o wypełnienie podania o pracę . Upewnij się, że znasz informacje potrzebne do wypełnienia wniosku, w tym daty wcześniejszego zatrudnienia, daty ukończenia studiów oraz informacje kontaktowe pracodawcy.

  Jest zrozumiałe, że niektóre z twoich starszych doświadczeń mogą być trudne do przypomnienia. Przejrzyj fakty przed rozmową kwalifikacyjną. Jeśli potrzebujesz, poświęć czas na odtworzenie historii zatrudnienia , aby Twoje CV było dokładne. Pomocnym może być przechowywanie kopii swojego CV w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, chociaż z pewnością nie używa się go jako kuli.

  Oczywiście nigdy nie powinieneś "kować" żadnych faktów na swoim CV. Im bardziej jesteś prawdomówny w swoim CV, tym lepiej będziesz w stanie omówić swoje wcześniejsze doświadczenia podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

  Bardzo łatwo jest się rozproszyć podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ale nie zwracanie uwagi może cię kosztować.

  Zapoznaj się z kolejnym błędem wspólnego wywiadu.

 • 07 Nie zwracając uwagi

  Nie pozwól sobie na strefę podczas wywiadu. Upewnij się, że jesteś wypoczęty, czujny i przygotowany na rozmowę kwalifikacyjną.

  Odwracanie uwagi i brak pytania wygląda źle z twojej strony. Jeśli wybierzesz się na scenę, potencjalny pracodawca zastanowi się, w jaki sposób będziesz w stanie skupić się w ciągu dnia w pracy, jeśli nie możesz się skupić podczas jednej rozmowy.

  Jeśli czujesz, że twoja uwaga ześlizguje się, staraj się pozostać zaangażowanym. Utrzymuj kontakt wzrokowy, lekko pochyl się do przodu, rozmawiając z rozmówcą, i aktywnie staraj się słuchać skutecznie.

  Chociaż nie możesz mieć problemu z zwracaniem uwagi w rozmowie jeden-na-jeden w prywatnym biurze, trudniej jest pozostać w zgodzie z rozmowcą, gdy spotykasz się w miejscu publicznym. Przeczytaj więcej o wskazówkach dotyczących przeprowadzania wywiadów w miejscu publicznym .

  Dalej: W sytuacjach stresowych, jak często są to wywiady, ludzie często mówią za dużo. To jest następny błąd w rozmowie, którego należy unikać.

 • 08 Talking Too Much

  Nie ma nic gorszego niż wywiady z kimś, kto ciągnie i ciągnie ... Ankieter naprawdę nie musi znać całej twojej historii życia. Staraj się, by twoje odpowiedzi były zwięzłe, precyzyjne i skupione, a nie włóczące się - po prostu odpowiedz na pytanie.

  Nie daj się złapać w pułapkę i zacznij mówić o swoim życiu osobistym - współmałżonek, życie domowe lub dzieci nie są tematami, do których powinieneś się zagłębić. Bez względu na to, jak ciepły, przyjazny i miły może być Twój rozmówca, rozmowa kwalifikacyjna jest sytuacją zawodową - nie osobistą.

  Unikaj tego błędu, używając niewerbalnej komunikacji, aby zaimponować potencjalnemu pracodawcy.

  Sprawdź także 10 najważniejszych rzeczy, których nie można powiedzieć podczas rozmowy kwalifikacyjnej .

  Dalej: Kolejny błąd, który często popełniają kandydaci, nie jest przygotowany na udzielenie odpowiedzi na pytania.

 • 09 Nie przygotowany do odpowiedzi na pytania

  Twój ankieter prawdopodobnie poprosi Cię o coś więcej niż tylko o to, gdzie pracowałeś i kiedy. Aby uzyskać poczucie swojej zdolności do pracy, Twój rozmówca wykorzysta przydzielony czas i uzupełni wszystko, co musi wiedzieć o Tobie jako pracowniku.

  Nie daj się zaskoczyć. Przygotuj się na rozmowę kwalifikacyjną, sprawdzając, jakie pytania należy się spodziewać i jak na nie odpowiedzieć .

  Przygotuj listę pytań, które zwrócą się do pracodawcy, abyś był gotowy, gdy zapytasz , czy masz pytania do ankietera. Spójrz również na pytania, których nie powinieneś zadawać podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a tutaj są najgorsze odpowiedzi na rozmowy , których powinieneś unikać za wszelką cenę.

  Dalej: ważne jest, aby zachować pozytywne nastawienie i nie mówić źle o swoich poprzednich pracodawcach. Oto dlaczego jest to błędem dla badmouth firmy, szefa lub współpracowników.

 • 10 Badmouthing Past Employers

  Nie popełnij błędu, że źle reagujesz na swojego szefa lub współpracowników. Czasami jest to mniejszy świat, niż myślisz, i nie wiesz, kto może znać twój ankieter, w tym szefa, który jest idiotą ... Nie chcesz też, aby osoba przeprowadzająca wywiad myślała, że ​​możesz mówić w ten sposób o swojej firma, jeśli odejdziesz na warunkach, które nie są najlepsze.

  Podczas rozmowy kwalifikacyjnej na temat pracy, chcesz, aby pracodawca wiedział, że możesz dobrze współpracować z innymi ludźmi i radzić sobie z konfliktami w dojrzały i skuteczny sposób, zamiast zlekceważyć swoich współpracowników lub mówić o niekompetencji innych ludzi.

  Gdy zostaniesz poproszony o ciężkie pytania , np. "Powiedz mi o czasie, w którym nie pracowałeś dobrze z przełożonym, jaki był wynik i jak byś zmienił wynik?" lub "Czy pracowałeś z kimś, kogo nie lubiłeś?" Jeśli tak, to jak sobie z tym poradziłeś? ", nie popadaj w złe samopoczucie innych ludzi. Zamiast tego sprawdź, jak odpowiedzieć na trudne pytania.

  Przed rozmową porozmawiaj na więcej pytań i odpowiedzi na pytania .

  Dalej: Następnie sprawdź, co zrobić, jeśli wysadziłeś rozmowę kwalifikacyjną na wymarzoną pracę i chcesz spróbować ponownie ją rozważyć.

 • 11 Jak uzyskać drugą szansę u pracodawcy

  Niektórych możliwości zatrudnienia nie można zapisać, ale w zależności od okoliczności możesz przekonać pracodawcę do ponownego rozważenia. Nie wszyscy pracodawcy mają czas lub zasoby na "do-over", ale możesz mieć szczęście i znaleźć kogoś, kto rozumie, że to się dzieje i każdy może mieć zły dzień.

  Jeśli uważasz, że wygłaszałeś jakąś rozmowę, poświęć chwilę, aby zastrzelić swojego rozmówcę, e-mailem wyjaśniającym twoją sytuację i dziękując im za możliwość przeprowadzenia wywiadu.

  Oto, co należy zrobić, jeśli wysadziłeś rozmowę o pracę , w tym przykładową wiadomość e-mail do wysłania, jeśli chcesz spróbować uzyskać drugą szansę u pracodawcy.