Jak odpowiedzieć na to, co wiesz o naszej firmie

Menedżerowie ds. Rekrutacji często pytają kandydatów o rozmowę kwalifikacyjną: "Co wiesz o naszej firmie?" Kiedy to robią, próbują dowiedzieć się dwóch rzeczy:
  1. Czy dbasz o organizację i rolę, jaką wykonujesz, zanim wejdziesz na rozmowę kwalifikacyjną? Chcą zatrudnić kogoś, kto chce tej konkretnej pracy, nie tylko jakiejkolwiek pracy, i kogoś, kto odczuwa pasję do pracy i pracodawcy.
  1. Czy jesteś dobrym badaczem? Nawet jeśli praca, do której pracują, nie wymaga badań w miejscu pracy, pracodawcy chcą zatrudniać ludzi, którzy są ciekawi, zadawać właściwe pytania i wiedzieć, jak znaleźć odpowiedzi.

Przygotowanie jest kluczem do skutecznego odpowiedzi na to pytanie. Wykonaj swoje badania i przygotuj się na pokazanie, że poświęciłeś czas, aby dowiedzieć się jak najwięcej o firmie, aw niektórych przypadkach, z osobą przeprowadzającą wywiad. Dowiedz się istotnych, nawet krytycznych informacji o firmie, aby móc zastosować swoje kwalifikacje i zainteresowanie nie tylko do pracy, ale także do pracodawcy.

Proces selekcji często opiera się na tym, jak dobrze kandydat pasuje do kultury organizacyjnej, a część dopasowania opiera się na tym, jak dobrze wyglądasz przed rozmową kwalifikacyjną i poziomem zainteresowania firmą, co może zmniejszyć Twoją wypłatę.

Badaj firmę

Zacznij od zbadania firmy online.

Przejrzyj sekcję "O nas" na stronie internetowej firmy, zwracając uwagę na historię organizacji, osiągnięcia, cele i wartości.

Jeśli firma wymienia założycieli i / lub zespół wykonawczy, poświęć czas na zapoznanie się z tymi ludźmi i ich osiągnięciami. Nie możesz spotkać się z żadną z wielkich firm podczas procesu rozmowy kwalifikacyjnej, ale pomaga to zorientować się, kto jest odpowiedzialny za zarządzanie i jakie są ich kariery.

Dodatkowo, poznając ich imiona i twarze, możesz uniknąć zaskoczenia, jeśli natrafisz na jednego z nich w windzie lub w recepcji.

Jeśli jesteś absolwentem college'u, sprawdź w Biurze Karier w swojej szkole, czy możesz uzyskać listę absolwentów, którzy pracują dla firmy. To idealny sposób na uzyskanie opinii pracodawcy na temat insiderów i uzyskanie informacji, które mogą nie być dostępne w innym miejscu. Ponadto możesz znaleźć absolwenta, który może być w stanie pomóc ci znaleźć drogę do organizacji, a może i do pracy. Połączenie z obecnym pracownikiem jest zawsze pomocne w zwerbowaniu menedżera ds. Zatrudnienia. Bardziej prawdopodobne jest, że przejdziesz do następnej rundy, jeśli ktoś, kto już jest w drużynie, ręczy za ciebie.

Sprawdź stronę LinkedIn firmy i witrynę firmy, aby przejrzeć informacje dostarczone przez pracodawcę. Sprawdź również, czy masz jakieś inne powiązania w firmie, które mogą zapewnić Ci wgląd i porady. Jeśli jest to spółka notowana na giełdzie, sprawdź stronę "Relacje inwestorskie" na swojej stronie internetowej, aby dowiedzieć się więcej na temat finansowej strony przedsiębiorstwa.

Odwiedź strony firmy na Facebooku, Twitterze i Google+, aby zobaczyć, jakie informacje firma promuje i udostępnia.

Będziesz mógł zebrać informacje, które możesz wykorzystać podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Wyszukaj w Google News nazwę firmy, aby znaleźć najbardziej aktualne informacje na temat potencjalnego pracodawcy.

Zbadaj także osoby, które będą przeprowadzać z tobą wywiady. Przejrzyj ich profile na LinkedIn i Google, aby zobaczyć, jakie informacje można znaleźć. Im więcej możesz odkryć, tym wygodniej będziesz z nimi rozmawiał.

Jak korzystać z badań w rozmowach kwalifikacyjnych

  1. Utwórz listę faktów do zapamiętania. Skorzystaj ze zgromadzonych informacji, aby utworzyć listę punktów zawierających informacje, które możesz łatwo zapamiętać podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Poświęcenie czasu na badania pomoże Ci zrobić dobre wrażenie dzięki temu, ile wiesz o firmie.
  2. Połącz się z menedżerem ds. Zatrudnienia lub kulturą firmy. W trakcie swoich badań może się okazać, że menedżer ds. Zatrudnienia poszedł do Twojej szkoły lub mieszkał w Twoim mieście rodzinnym, lub możesz dowiedzieć się, że firma sponsoruje dzień wolontariatu w skali rocznej. Wykorzystaj to, czego się nauczyłeś, aby stworzyć prawdziwy związek z ludźmi, z którymi rozmawiasz. Pokaż swój entuzjazm.
  1. Sformułuj własne pytania. Po zakończeniu rozmowy większość menedżerów ds. Rekrutacji zapyta, czy masz do nich jakieś pytania. Wykorzystaj swoje badania, aby stworzyć pytania do rozmowy kwalifikacyjnej i wypełnić luki w swojej wiedzy. Te pytania nie powinny być czymś, czego można się nauczyć dzięki dodatkowym badaniom; raczej powinny to być rzeczy, które nie są łatwo dostępne przez Internet, takie jak "Czy możesz opisać typowy dzień na tej pozycji?" lub "Jaki jest styl zarządzania tej firmy?"

Więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi

Wywiad Pytania i odpowiedzi
Typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i przykładowe odpowiedzi.

Wywiad Pytania do Ask
Pytania do kandydatów na stanowisko pracy, aby zapytać osobę przeprowadzającą wywiad.