Pytania dotyczące odpowiedzi na pytania kierowców dotyczące dostawy

Jeśli nie jesteś tym, który lubi siedzieć przy biurku przez cały dzień, możesz cieszyć się ciągłą zmianą scenerii, którą uzyskujesz, wykonując dostawy. Nawet jeśli spędzasz dużo czasu samotnie lub z jednym partnerem na trasie, nadal będziesz regularnie kontaktować się z klientami.

Ważne jest przygotowanie się na rozmowę o pracę. Jednym ze sposobów przygotowania jest przećwiczenie powszechnych pytań o rozmowę o pracę.

Przeczytaj poniżej, aby uzyskać informacje na temat typowych pytań i wskazówek, jak się przygotować. Następnie przeczytaj szczegółową listę pytań, które możesz zadać podczas rozmowy o dostawę.

Rodzaje pytań do rozmowy o pracę

Wiele pytań, które zostaną zadane, będzie typowymi pytaniami do wywiadów, które możesz zadać w dowolnej pracy, w tym pytaniami o historię zatrudnienia, umiejętności i mocne i słabe strony.

Otrzymasz także praktyczne pytania dotyczące historii i umiejętności jazdy. Na przykład możesz zostać zapytany, czy masz licencję i ubezpieczenie, a nawet czy masz samochód. Możesz również zostać zapytany o wypadki drogowe w historii jazdy.

Otrzymasz również pytania dotyczące obsługi klienta, ponieważ zadania dostawy wymagają kontaktu z klientami. Niektóre z nich mogą być pytaniami na temat behawioralnego wywiadu , które są pytaniami o to, jak radziłeś sobie z różnymi sytuacjami w przeszłości.

Inne mogą być pytaniami o wywiad sytuacyjny . Są podobne do behawioralnych pytań do wywiadu, ponieważ są to pytania dotyczące różnych doświadczeń zawodowych. Jednak pytania dotyczące wywiadu sytuacyjnego dotyczą sposobu radzenia sobie z przyszłą sytuacją związaną z Twoją pracą. Na przykład, osoba przeprowadzająca wywiad może zapytać, jak poradziłbyś sobie z klientem w trudnej sytuacji.

Wreszcie, prawdopodobnie otrzymasz pytania dotyczące konkretnej firmy. Mogą zapytać, dlaczego chcesz pracować dla firmy lub które z ich produktów wolisz.

Wskazówki dotyczące przygotowania do rozmowy o pracę

Aby przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, upewnij się, że znasz wymagania danej pracy. Spójrz na swoje CV i pomyśl o wszystkich doświadczeniach, które pokazały, że potrafisz spełnić te wymagania. Następnie podczas wywiadu możesz łatwo przywołać te przykłady, odpowiadając na pytania dotyczące wywiadu behawioralnego i sytuacyjnego.

Pamiętaj również, aby zabrać ze sobą wszelkie materiały potrzebne do przeprowadzenia wywiadu. Mogą to być dokumenty związane z ubezpieczeniem samochodu, prawo jazdy lub zaświadczenie o prowadzeniu konkretnego pojazdu.

Należy również dokładnie zbadać firmę przed wywiadem. Dowiedz się, kim są ich klienci i jakie produkty będą dostarczane.

Ćwicz odpowiedź na poniższą listę pytań i inne pytania, które możesz zadać. Im więcej ćwiczysz, tym bardziej będziesz pewny siebie w rozmowie.

Zrób też listę pytań, które możesz zadać ankieterowi . Potencjalny pracodawca może mieć inne oczekiwania niż twój ostatni pracodawca, np. Jaki rodzaj pogody będziesz wymagał dostarczyć, jakie wakacje będziesz wykonywał, lub jakiego rodzaju przebieg będziesz podróżował codziennie.

Nie zakładaj, że twoja nowa praca dostawy będzie taka jak twoja ostatnia.

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej .

Pytania o rozmowę w sprawie dostawy

Pytania dotyczące prowadzenia pojazdu

Czy masz czystą historię jazdy?

Czy masz ubezpieczenie samochodu?

Czy byłeś kiedyś w wypadku samochodowym?

Czy posiadasz pojazd, z którego możesz korzystać przy dostawach?

Jakie masz doświadczenie związane z prowadzeniem samochodu i dostawą?

Jak wygodnie jeździsz w promieniu 50 mil od tego obszaru?

Ta pozycja będzie wymagać pracy w każdych warunkach pogodowych, takich jak deszcz, zimno, śnieg, wiatr, itp. Czy będziesz w stanie spełnić to wymaganie?

Co byś zrobił, gdybyś się zgubił podczas jazdy dla nas?

Co byś zrobił, gdybyś znalazł się w wypadku podczas jazdy dla nas?

Jak zachować koncentrację podczas jazdy przez dłuższy czas?

Jak wygodnie jeździsz w nieznanych miejscach?

Jak opisałbyś swoje poczucie kierunku?

Czy uważasz, że jesteś sprawny fizycznie? Czy jesteś w stanie podnieść umiarkowane ilości wagi?

Pytania do obsługi klienta

Jak definiujesz świetną obsługę klienta?

Opisz swoją obsługę klienta.

Opisz stresującą obsługę klienta, z którą poradziłeś sobie w przeszłości.

Co byś zrobił, gdyby klient był niezadowolony ze swojej usługi?

Klient płaci ci rachunek za 20 dolarów, ale jesteś winien 14,67. Ile zmian im dajesz?

Jeśli twoja dostawa wymagała podpisu, a odbiorca nie był dostępny w momencie dostawy, jak poradziłbyś sobie z tą sytuacją?

Pytania dotyczące firmy

Dlaczego jesteś zainteresowany tym stanowiskiem?

Czy znasz produkty, które sprzedajemy?

Który z naszych produktów jest Twoim ulubionym?

Inne pytania z wywiadu

Dlaczego chcesz zostać dostawcą?

Ta praca wymaga umiejętności zarządzania czasem. Jak dobrze zarządzasz swoim czasem w pracy?

Czy masz doświadczenie w pracy bez nadzoru?

Opisz czas, w którym dobrze pracowałeś w zespole.

Jak elastyczny jest twój harmonogram? Czy byłbyś w stanie pracować w weekendy? Noce?

Czy czujesz się komfortowo w towarzystwie psów i innych zwierząt?

Ogólne pytania do rozmowy kwalifikacyjnej
Oprócz pytań związanych z rozmową kwalifikacyjną, otrzymasz także bardziej ogólne pytania dotyczące historii zatrudnienia, wykształcenia, mocnych i słabych stron, osiągnięć, celów i planów. Oto lista najczęściej zadawanych pytań i przykładów odpowiedzi.

Czytaj więcej: Jak przygotować się do wywiadu | W co się ubrać podczas rozmowy kwalifikacyjnej? 10 najlepszych porad dotyczących rozmów kwalifikacyjnych Błędy wspólne, których należy unikać