Klucz do sukcesu w wywiadzie dla studentów

Jest wiele kluczowych elementów udanej rozmowy kwalifikacyjnej , od dokładnego przygotowania, poprzez skuteczną prezentację i staranne działania następcze. Być może najważniejszym czynnikiem jest dostarczenie pracodawcom konkretnych dowodów, że posiadasz umiejętności potrzebne do odniesienia sukcesu w tej roli.

Jak zaprezentować swoje umiejętności pracodawcom

Najlepszym sposobem na to jest opowiadanie historii, dostarczanie anegdot oraz przykłady tego, jak wykorzystałeś te kluczowe umiejętności lub cechy, aby osiągnąć sukces w poprzednich rolach.

Stwórz wyraźny kierunek

Nic nie wystraszy ankieterów studentów lub nowych absolwentów uczelni wyższych szybciej niż kandydat, który nie wyartykułuje solidnych podstaw do zainteresowania pracą. Rekruterzy są świadomi, że absolwenci nowych uczelni często często zmieniają pracę, zanim pracodawcy otrzymają zwrot z inwestycji w rekrutację, orientację i zasoby szkoleniowe.

Przygotuj się, by przytoczyć konkretne aspekty roli i organizacji, które przemawiają do ciebie i odnieść się do odpowiednich przykładów z twojej akademickich, aktywności i historii pracy, które wspierają twoje stwierdzenie. Jeśli na przykład interesuje Cię praca ze względu na nacisk na planowanie wydarzeń, wspomnij, jak bardzo lubisz organizować imprezy dla organizacji w kampusie.

Porozmawiaj z absolwentami pracującymi w twoim sektorze docelowym na temat szczegółów ich pracy i aspektów, które są atrakcyjne. Te badania pozwolą Ci powiedzieć takie rzeczy jak "Rozmawiałem z kilkoma absolwentami w sprzedaży i wszyscy wspomnieli o emocjach związanych z zamknięciem transakcji". lub "Lubiłem konkurować jako sportowiec i od samego początku dążyłem do osiągnięcia sukcesu".

Upewnij się, że możesz odpowiedzieć na pytanie typu: " Gdzie za 3 - 5 lat będziesz teraz ?" Twoja odpowiedź powinna odzwierciedlać zobowiązanie do wstępnej pracy, z którą rozmawiasz, oraz zainteresowanie awansem, jeśli to konieczne.

Spotkaj się z doradcą, aby zbadać cele zawodowe, jeśli nie masz pewności co do swojego kierunku.

Oceń wymagania pracy

Przeanalizuj podstawowe wymagania dotyczące docelowej pracy. Jakie umiejętności i cechy są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu? Które z nich posiadasz? Spróbuj wymyślić siedem mocnych stron, które przyniesiesz do stołu, które pozwolą Ci osiągnąć sukces.

Następnie zadaj sobie pytanie, kiedy i gdzie używałeś tych aktywów . Dla każdego zasobu przygotuj się, aby opisać sytuację, podjęte działania, które demonstrują siłę, i wyniki twojego zaangażowania. O ile to możliwe, uwzględnij, w jaki sposób inni skorzystali z Twojego zaangażowania.

O czym rozmawiać podczas wywiadu

Składki na kampusie

Studenci koledzy mogą wskazywać na składki do klubów lub organizacji na terenie kampusu . Szczególnie fascynujące historie będą dotyczyły tego, w jaki sposób zainicjowałeś projekty, ożywiłeś stojące grupy studenckie lub pokonałeś wyzwania, aby rozwiązać konflikty lub zmobilizować innych.

Kiedy prowadziłeś i jak możemy zobaczyć wpływ twojego przywództwa? Arena lekkoatletyczna może być kolejnym ważnym punktem odniesienia dla uczniów. Zastanów się, w jaki sposób zainspirowałeś członków drużyny, rozbroiłeś wewnętrzne sprzeczki, zademonstrowałeś dyscyplinę w warunkowaniu lub pokonałeś przeciwności związane z obrażeniami.

Projekty naukowe

Projekty akademickie są kolejnym obszarem, w którym można rozmawiać o paszach.

Jaki był najbardziej wymagający papier lub projekt, z którym się zmierzyłeś? Jakie przeszkody pokonałeś w swoim procesie, aby osiągnąć sukces?

Projekty grupowe są okazją do wskazania umiejętności przywódczych i umiejętności zarządzania grupami. Przytaczające przykłady udanych projektów akademickich pozwolą Ci udokumentować prezentację, umiejętności badawcze i pisarskie, a także obiekt z technologią prezentacji.

Odwoływanie się do istotnych prac dyplomowych i niezależnych projektów badawczych jest skutecznym sposobem udowodnienia, że ​​masz powiązane interesy i chęć podejmowania wyzwań.

Staże i wolontariat

Dalsze dowody na kluczowe atuty można znaleźć w opowiadaniach, które opowiadacie o swoich wolontariatach, pracy i stażach . Pomyśl o mini sukcesach, w których Twoje składki są wartością dodaną lub zostały uznane przez przełożonych.

Pamiętaj, aby odnosić się do ankieterów, konkretnie, co zrobiłeś, aby udoskonalić te sukcesy.

Kandydaci do pracy mogą posunąć się tak daleko, aby przedstawić swoje argumenty, wyrażając ogólne stwierdzenia na temat swoich umiejętności podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Upewnij się, że dokładasz wszelkich starań i dostarczasz przekonujących dowodów, przedstawiając konkretne przykłady zastosowania swoich umiejętności.

Skuteczne monitorowanie

To, co robisz po rozmowie kwalifikacyjnej, może mieć tak duży wpływ, jak to, co mówisz podczas spotkania. Upewnij się, że otrzymujesz informacje kontaktowe od każdej osoby, z którą się spotykasz. Jak najszybciej po wywiadzie wyślij wiadomość potwierdzającą twoje zainteresowanie, krótko podsumowując dlaczego praca jest doskonale dopasowana i dziękuję im za spotkanie z tobą.

Jeśli jesteś naprawdę zmotywowany do podjęcia pracy, dołącz do każdego rozmówcy inne oświadczenie oparte na czymś, co udostępnił. Możesz wspomnieć, że zwiększyło twoje zainteresowanie czymś, co powiedzieli o organizacji lub pracy, lub możesz wymienić swój zasób, który umożliwi ci wniesienie wkładu zgodnie z ich priorytetami w pracy.

Ćwicz, ćwicz, ćwicz

Wchodzenie w rozmowę kwalifikacyjną nie powinno być pierwszą rozmową o tym, w jaki sposób twoje pochodzenie, aspiracje i umiejętności pomagają ci osiągnąć cel. Spotkaj się z doradcą z biura kariery, aby przeprowadzić próbny wywiad . Poćwicz odpowiadanie na typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej . Przeprowadzanie wywiadów z kolegami z college'u, przyjaciółmi rodziny lub lokalnymi profesjonalistami może pomóc ci w komfortowym omówieniu twojego pochodzenia i celów.