Jak śledzić po rozmowie kwalifikacyjnej

Po rozmowie kwalifikacyjnej należy skontaktować się z menedżerem ds. Zatrudnienia. W rzeczywistości dziękowanie ankieterowi za poświęcenie czasu na spotkanie jest najważniejszą czynnością, którą możesz wykonać po rozmowie kwalifikacyjnej.

Wraz z wyrażaniem uznania, Twój list z podziękowaniami, e-mailem lub połączeniem jest okazją do:

Oto więcej informacji na temat tego, co powiedzieć i jak czas na komunikację.

Jak śledzić po rozmowie kwalifikacyjnej

Jeśli to możliwe, zbieraj wizytówki od wszystkich swoich ankieterów. W ten sposób będziesz mieć pod ręką dane kontaktowe. Jeśli nie jest to wykonalne, sprawdź na LinkedIn, jakie są tytuły stanowisk, informacje kontaktowe i poprawna pisownia nazwisk osób przeprowadzających wywiady. Jeśli informacje nie znajdują się na liście, sprawdź ankieterów na stronie firmy lub zadzwoń do głównej linii firmy. Recepcjonista powinien mieć dostęp do katalogu firmy i pomóc zebrać szczegóły.

Po wybraniu na rozmowę kwalifikacyjną oznacza to, że jesteś poważnym kandydatem do tej pracy. Dlatego ważne jest, aby poświęcić czas na obserwację po każdych rozmowach kwalifikacyjnych , w tym rozmowach prywatnych i telefonicznych, a także w trakcie drugiego wywiadu .

Kontynuując, przypominasz osobie przeprowadzającej wywiad, że jesteś silnym kandydatem do tej pracy i wzmacniasz fakt, że posiadasz kwalifikacje i że musisz poważnie się nad tym zastanowić.

Notatka z podziękowaniami pokazuje również, że interesujesz się stanowiskiem.

Kolejna wiadomość e-mail i listy z podziękowaniem

Postępuj zgodnie z poniższymi wytycznymi podczas tworzenia kolejnych uwag.

Kontynuacja połączeń telefonicznych

Nawet jeśli łatwiej wysłać szybką wiadomość e-mail, wykonanie dodatkowej rozmowy telefonicznej może pomóc w uzyskaniu kandydatury. A jeśli praca wymaga dużo czasu telefonicznego, połączenie z podziękowaniami pokazuje, że masz silne umiejętności komunikacyjne wymagane do tego stanowiska. Oprócz podziękowania za uwagę, możesz podzielić się kilkoma kluczowymi kwalifikacjami.

Jeśli czujesz się zdenerwowany, możesz utworzyć listę punktów, o których chcesz wspomnieć.

Zawsze zaczynaj od stwierdzenia, kim jesteś (użyj swojego imienia i nazwiska), stanowiska, z którym rozmawiałeś i kiedy się spotkałeś.

Możesz także wspomnieć o wszystkim, o czym zapomniałeś powiedzieć podczas rozmowy kwalifikacyjnej.