Czy należy kontynuować po przesłaniu CV?

Kiedy - i kiedy nie - aby skontaktować się z pracodawcami

Nie ma prostej odpowiedzi na pytanie, czy powinieneś odpowiedzieć po przesłaniu CV. Poprosiłem o karierę i zatrudniłem ekspertów, aby sprawdzić, czy mogę uzyskać wgląd w to, czy powinieneś (lub nie powinieneś) odpowiedzieć po wysłaniu CV. Otrzymałem wiele dobrych odpowiedzi, zarówno na korzyść, jak i przeciw podążaniu za nimi.

Ponadto, jeśli ma sens podjęcie tego dodatkowego kroku w procesie rekrutacji , istnieją dobre sugestie, jak najlepiej postępować po wysłaniu CV.

Chris Dittus, właściciel firmy August Communications Consulting, powiedział mi: "Jako specjalista od spraw kadr, który przez lata otrzymywał tysiące CV, mogę powiedzieć, że nie ma odpowiedzi" jedno uniwersalne dla wszystkich "(niestety!). w tych procesach jest wiele zmiennych, a każda organizacja jest trochę inna, nie można wiedzieć, czy zmarnujesz swój czas, śledząc CV, które wysłałeś w odpowiedzi na ogłoszenie o pracę , czy też będzie to jedna z tych rzecz, która daje ci niewielką przewagę nad innym kandydatem. "

To zależy

Ogólnie rzecz biorąc, odpowiedź brzmi, że to zależy (słyszałem to od kilku ekspertów). To zależy od tego, w jaki sposób złożyłeś podanie, czy masz lub możesz znaleźć osobę do kontaktu i ile chcesz pracy - ile wysiłku jest warte? Oto kilka sugestii dotyczących tego, kiedy można skorzystać z dalszych czynności.

Jason Alba, JibberJobber
Myślę, że to zależy (czy nie jest to typowa reakcja, jaką słyszysz z MBA?).

W jaki sposób otrzymałeś na nie swoje CV? Czy Twój jedyny kontakt był online, za pośrednictwem strony z ofertami pracy? A może połączyłeś się w sieci? Spróbowałbym połączyć się z siecią.

Powinieneś śledzić swoje CV

Elizabeth Sidel, dyrektor ds. Rekrutacji w Northwestern Mutual Financial Network
Po przesłaniu CV, kandydat powinien podjąć działania następcze (chyba że zalecono inaczej) za pomocą telefonu lub e-maila.

Pokazuje entuzjazm i ambicje i potrafi odróżnić kandydata.

Chris Dittus, właściciel firmy August Communications Consulting
Z pewnością wskazane jest wysłanie e-maila lub listu w ciągu tygodnia lub dwóch po przesłaniu CV, jeśli nie otrzymałeś jeszcze informacji od firmy. Jeśli jednak nie otrzymasz odpowiedzi po przesłaniu CV i po otrzymaniu e-maila lub listu kilka tygodni później, nie zainwestowałbym dodatkowej energii w tę konkretną okazję.

Liz Ryan, ekspert w miejscu pracy; Specjalista ds. Sieci; Felietonista w BusinessWeek.com
Musisz kontynuować. Grzeczne wiadomości e-mail, które wzmacniają twoje silne zainteresowanie tą pracą. Niezbyt częste rozmowy telefoniczne w celu sprawdzenia stanu Twojego CV. Każdego dnia słyszę od ludzi, którzy dostali pracę, ponieważ pozostali w tej sprawie.

Nathan North, hrConsultant - hrLoop, Inc. - założyciel
Jeśli zamierzasz podjąć pracę, której konkretnie chcesz, to poszukaj jej, napisz list, zadzwoń lub wyślij e-mail do menedżera ds. Zatrudnienia.

Asi Burak, właściciel, dyrektor ds. Produktów - ImpactGames
Z mojej perspektywy (jako pracodawca) zdecydowanie wolałbym e-mail po 1-2 tygodniach - życiorysy można stracić na stosie. Jest to również okazja dla nadawcy, aby dodać więcej informacji i być bardziej konkretnym.

W wielu przypadkach konkretna i istotna komunikacja działa lepiej niż cokolwiek innego.

Andrew Magliochetti CCIM, Owner and Principal, Helios Realty & Development LLC
Krótka, odręczna notatka dla osoby kontaktowej ma długą drogę i odróżnia cię od reszty paczki. To pokazuje, że napisanie e-maila zajęło ci więcej niż dwie sekundy - połączenie jest trochę zbyt nachalne / nachalne.

Praca sprzedażowa Follow Up
Jednorazowo koniecznie trzeba się z tobą skontaktować, wielokrotnie słyszałam, kiedy ubiegasz się o pracę sprzedażową. Scott Winterton, założyciel serwisu TwoLeftHands.Net, mówi: "Myślę, że zdecydowanie warto korzystać z Linkedin i / lub śledzić telefon do zapytań o pracę, a także, w sprzedaży, warto być aktywnym w swoim liście motywacyjnym. i pozwól, aby kontakt wiedział, kiedy masz zamiar do niego zadzwonić. Z własnego doświadczenia wynika, że ​​czasami odpowiadają: "ten czas nie zadziała, ale dlaczego nie spróbujesz mnie w ..." Teraz masz zaproszenie od menedżera ds. Zatrudnienia, aby zadzwonił! "

Nie powinieneś śledzić

Susan Heathfield, ekspert ds. Zasobów ludzkich
Nie wszyscy pracodawcy mogą się tak czuć, ale nienawidzę połączeń telefonicznych, które nie mają absolutnie żadnego innego celu, jak tylko powiadomić o tym wnioskodawcę. Ciekawe, ile osób do mnie dzwoni w każdym tygodniu, aby sprawdzić, czy otrzymałem ich CV? Dużo - i tylko ludzie, z którymi rzadko wzywam. To wspaniała okazja, aby wywołać trwałe, złe wrażenie. Telefony wędkarskie rzadko pomagają i zazwyczaj podnoszą na duchu.

Giselle Feijo, HR Manager
Jako menedżer ds. Personalnych naprawdę nie lubię, kiedy wnioskodawcy wzywają mnie do sprawdzenia statusu ich wniosku. Cóż, "status" wniosku jest taki, że będę się zajmował następującymi sprawami - z kandydatami, którzy są wykwalifikowani.

Podsumowując, menedżerowie HR są bardzo zajęci. Nikt nie docenia ciągłego przerywania nieważnych rozmów telefonicznych w celu sprawdzenia, czy otrzymane zostało CV. Jeśli kandydat nie może się oprzeć pokusie skontaktowania się z kierownikiem działu HR, zrób to na piśmie (e-mail, karta), tak aby nie był nachalny. Jeśli nie usłyszysz, idź dalej, proszę.

Sheilah Etheridge, właściciel, menedżer ds. MŚP: konsultant ds. Zarządzania i rachunkowości
Jeśli wysłałeś CV i nic nie słyszałeś, po prostu przejdź dalej.

Jak postępować po wysłaniu CV
Preferowaną metodą śledzenia był email lub LinkedIn , a większość respondentów zalecała odczekanie tygodnia lub dwóch po przesłaniu CV. Notatki zostały również zasugerowane jako dobry sposób na odróżnienie się od konkurencji. Przeczytaj, jak należy postępować i przejrzeć przykładowe listy kontrolne.