Kolejny e-mail i przykłady listowe

Jedną z najważniejszych rzeczy, które powinieneś zrobić, gdy poszukujesz pracy, jest śledzenie i śledzenie zadań, o które się ubiegasz. Niezależnie od tego, czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się tuż po rozmowie kwalifikacyjnej, czy nawet w przypadku, gdy nie otrzymałeś odpowiedzi od pracy, prośba, uprzejmy i osobisty komunikat uzupełniający lub wiadomość e-mail zawsze będą miały dobre wrażenie i pomogą Ci zostać zauważonym. Zapoznaj się z kilkoma świetnymi listami z dalszymi działaniami, pocztą e-mail i przykładami.

Dlaczego warto obserwować

Dodatkowa notatka lub wiadomość e-mail zawiera wiele funkcji. Po pierwsze, notatka z podziękowaniami wysłana po rozmowie kwalifikacyjnej lub telefonie pokazuje dobre maniery. Ponadto wysłanie notatki po punkcie kontaktowym jest okazją, aby wspomnieć o wszystkim, o czym zapomniałeś powiedzieć podczas rozmowy lub spotkania, i szybko sprawdzić, dlaczego dobrze pasujesz do stanowiska.

Kolejnym powodem do wysłania wiadomości z następującą informacją jest to, że pomaga ona kierownikowi rekrutacji pamiętać, kim jesteś. Nawet jeśli nie dostaniesz tej konkretnej pracy, może pojawić się inna osoba i mam nadzieję, że menedżer ds. Rekrutacji pomyśli o tobie i będzie już mieć twoje dane kontaktowe pod ręką.

Pamiętaj, aby zebrać nazwiska i informacje kontaktowe dla wszystkich osób, które brały udział w procesie rozmowy kwalifikacyjnej. Oto więcej informacji o tym, jak należy postępować po rozmowie kwalifikacyjnej .

Ale nie tylko po rozmowie można wysłać list uzupełniający.

Możesz również wysłać do sprawdzenia statusu aplikacji - to pokazuje twoje zainteresowanie pozycją, a także zdolność do podejmowania inicjatywy. Może to pomóc w odzyskaniu CV lub aplikacji po raz drugi, jeśli zostanie z jakiegoś powodu pominięta. Możesz również wysłać notatkę uzupełniającą, jeśli minie trochę czasu po rozmowie kwalifikacyjnej, a nie usłyszysz od rekrutera, kierownika ds. Zatrudnienia ani osoby, która przeprowadziła z Tobą wywiad.

Co uwzględnić w liście kontrolnym

Najważniejszą rzeczą, oczywiście, jest podziękować w notatce, czy jest to wdzięczność za czas ankietera, czy też menedżera ds. Zatrudnienia, który sprawdza stan swojego zgłoszenia. Ale naprawdę można zrobić o wiele więcej, w zależności od okazji na swoją notatkę. Oto kilka innych szczegółów, które należy uwzględnić:

Przypomnienie o tym, kim jesteś
Jest całkiem możliwe, że twój ankieter rozmawiał z dziesiątkami osób. Lub, być może, e-mailowe CV jest jednym z setek, które otrzymał rekruter. Podaj kilka szczegółów, aby podać osobę, z którą korespondujesz w kontekście.

Możesz powiedzieć takie rzeczy jak "Rozmawialiśmy w ubiegłą środę o roli koordynatora marketingu" lub "Złożyłem wniosek o pozycję sprzedaży na początku tego miesiąca".

Ułatw sobie, aby osoba przeprowadzająca wywiad mogła Cię pamiętać. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ on lub ona może nie mieć czasu, aby cię odszukać. Być może oboje podzieliliście zainteresowanie lub szczegół, o których można wspomnieć również w swoim liście. Jeśli żaden z ankieterów nie jest jeszcze zaangażowany, po prostu przejdź do następnej części informacji.

Dlaczego jesteś dobrym kandydatem
Podaj krótkie podsumowanie, dlaczego warto skorzystać z usług firmy i co można osiągnąć na stanowisku. Nie rób tego długo przeglądu swojego CV, po prostu hit wysokie punkty, które chcesz rozważyć ankieter lub kierownik zatrudniania.

Szczegóły, o których zapomniałeś na początku
Czy zapomniałeś podać ważny punkt w swojej pierwotnej aplikacji? A może grałeś na flopie, odpowiadając na pytanie na ekranie telefonu? Notatka uzupełniająca to dobre miejsce, aby rozwiązać te problemy. Zrekonstruuj swoje odpowiedzi, abyś mógł powiedzieć, co chciałeś powiedzieć w aplikacji lub wywiadzie.

Przykład listu powtórkowego i wiadomości e-mail

Przejrzyj tę listę kolejnych przykładów listów, aby uzyskać pomysły na własne listy i wiadomości e-mail.

Sprawdź status wniosku o pracę lub wznów:

Kontynuacja po rozmowie kwalifikacyjnej:

Sięgnij do kontaktów sieciowych i kontaktów w ramach rynku pracy:

Więcej listów uzupełniających:

Kiedy nadążać

Czas odgrywa dużą rolę w dalszych notatkach. Notatki z podziękowaniami po rozmowie kwalifikacyjnej lub ekranie telefonu najlepiej wysłać w ciągu 24 godzin od kontaktu. Jeśli nie usłyszysz odpowiedzi po kilku dniach lub tygodniach, możesz skontaktować się z Tobą i wysłać krótką i uprzejmą wiadomość e-mail z pytaniem, czy istnieje aktualizacja procesu rekrutacji.

Uwaga: w tym miejscu może być pomocne, jeśli podczas wywiadu zapytałeś o harmonogram zatrudniania. (Jeśli firma przeprowadziła z tobą wywiad w marcu, ale powiedziała, że ​​nie podejmie decyzji do połowy kwietnia, wstrzymaj się z wysłaniem swojej notatki do tego czasu.)

Jeśli śledzisz zgłoszenie lub wznowiłeś przesyłkę, daj mu tydzień lub dwa przed wysłaniem listu. Oto więcej informacji na temat tego, jak należy postępować po złożeniu podania o pracę .