Ile czasu upłynęło od rozmowy kwalifikacyjnej do oferty pracy?

Nie ma ustalonej ilości czasu, aby przejść od rozmowy kwalifikacyjnej do oferty pracy. Proces rekrutacji może się różnić od pracodawcy do pracodawcy, rodzaju pracy, o którą się ubiegasz, oraz branży, w której pracujesz.

Proces zatrudniania rozpoczyna się, gdy firma wysyła ofertę pracy i zaczyna przyjmować wnioski o tę pracę. Po przesłaniu pracy następuje przegląd złożonych wniosków (które mogą być przetwarzane przez system śledzenia kandydata, a następnie przeglądane przez menedżera ds . Zatrudnienia ).

Następnie część wnioskodawców zostanie zaproszona do wzięcia udziału w procesie przesłuchania , który może składać się z jednego, dwóch lub wielu wywiadów (niektóre mogą być rozmowy telefoniczne, Skype lub Zoom i inne osobiste wywiady). Jeśli firma skontaktuje się z Państwem, aby przeprowadzić wywiad wideo, potwierdź, jakiego oprogramowania do wideokonferencji lub aplikacji preferuje, zaplanuj rozmowę na czas, gdy wiesz, że będziesz mieć bezproblemowy dostęp do Internetu i upewnij się, że masz dostęp do prywatnej lokalizacji . Wykonaj testowy program czatu wideo z wyprzedzeniem, jeśli nie używasz go często.

Po pierwszej rozmowie zazwyczaj dadzą ci znać, czego się spodziewać. Gdyby to było przez telefon, prawdopodobnie będą chcieli, abyś osobiście przeprowadził drugi wywiad. Jeśli spotkałeś się osobiście, powinny poinformować cię o tym, co będzie następne, albo kolejne spotkanie, albo decyzja.

Kolejny krok może być najbardziej frustrujący dla kandydatów do pracy: jest to okres oczekiwania między ostatnim wywiadem a ofertą pracy lub odrzuceniem .

Średnia ilość czasu na uzyskanie oferty pracy

Ilość czasu od rozmowy kwalifikacyjnej do oferty pracy jest różna. W przypadku absolwentów szkół wyższych, badanie NRA (National Association of Colleges and Employers, NACE) w sprawie rekrutacji donosi, że średnio pracodawcy zatrudniający nowych absolwentów mogą potrzebować dwóch tygodni, aby przedłużyć ofertę pracy po rozmowie kwalifikacyjnej.

Od oferty pracy do akceptacji wynosi również około dwóch tygodni.

Jest to jednak średnia dla jednego sektora rynku pracy. W przypadku innych osób oferty otrzymano w ciągu 24-48 godzin rozmów kwalifikacyjnych lub proces rekrutacji trwał od tygodni. Niestety, niektórzy pracodawcy nie pozwalają kandydatom poznać się w taki czy inny sposób, nawet po przeprowadzeniu z nimi wywiadu.

Dlaczego czekanie?

Istnieje wiele powodów, dla których pracodawca może od razu nie dać ci oferty pracy. Po pierwsze, może mieć więcej kandydatów na rozmowę kwalifikacyjną. W zależności od harmonogramu i liczby kandydatów ta część procesu może zająć trochę czasu.

Nawet jeśli pracodawca chce cię zatrudnić, może najpierw poprowadzić różne kontrole, w tym kontrole w tle lub kredyt . Menedżer ds. Zatrudnienia może również sprawdzać referencje lub sprawdzać fakt CV. Pracodawca może również potrzebować czasu na złożenie pakietu ofert pracy .

Innym przeszkodą, która może spowodować opóźnienie w ofercie pracy, może być oficjalny proces zarządzania zasobami ludzkimi, który wymaga przedstawiciela działu kadr do podpisania wielu kroków w procesie rekrutacji. Samo otwarcie pracy może również zostać opóźnione lub przemyślane ponownie w zależności od wewnętrznych problemów wewnątrz firmy (może to być spowodowane zmianami w zarządzaniu, budżetem lub zmianą dotyczącą osoby, która opuszcza stanowisko).

Wreszcie, menedżer ds. Zatrudnienia może po prostu być zajęty innymi projektami i może nie uznać tego procesu rekrutacji za priorytet (tak frustrujący, jak w przypadku kandydatów do pracy).

Co możesz zrobić, kiedy czekasz?

Nie wkładaj wszystkich swoich jajek do jednego koszyka. Tak doskonały, jak ta praca może się wydawać dla Ciebie, dobrze jest nadal aplikować i przeprowadzać wywiady na inne otwarte stanowiska. Możesz również zrobić plan, w jaki sposób możesz skontaktować się z firmą po przeprowadzeniu wywiadu.

Reakcja na wywiad

Jest jedna rzecz, którą powinieneś zrobić natychmiast po wywiadzie, wyślij list z podziękowaniami lub e-mail do osoby, z którą rozmawiałeś. Następnie rozpoczynasz grę czekającą. Jeśli wydaje się, że proces trwa wiecznie, należy przestrzegać kilku wskazówek.

Jeśli minęło 10-14 dni i nie otrzymałeś odpowiedzi od pracodawcy, możesz rozważyć uprzejmą ponowną rozmowę za pomocą e-maila lub rozmowy telefonicznej .

Zaplanuj, aby rozwinąć coś, o czym mówiłeś w swoim wywiadzie lub wspomnieć w swoim CV, jest to dobry sposób, aby przypomnieć menedżerowi ds. Zatrudnienia, kim jesteś i dlaczego dobrze pasujesz do stanowiska. Oto więcej porad na temat postępowania po rozmowie kwalifikacyjnej .

Więcej o monitorowaniu : Wskazówki dotyczące nawiązywania połączenia po wywiadzie