Jak zdobyć pracę jako niania

Czy jesteś zainteresowany pracą jako niania ? Płace dla nianii premium stale rosną w ciągu ostatnich kilku lat. Dla wielu opiekunek pozycja ta ma ogromne zalety, takie jak korzystanie z samochodu poza pojazdem, ubezpieczenie zdrowotne i płatny urlop. Podobnie jak w przypadku kosztów mieszkaniowych, płace za niań mają tendencję do fluktuacji w zależności od lokalizacji, a duże miasta (np. Nowy Jork, San Francisco, DC) mają wyższe wynagrodzenie niż mniejsze miasta.

Czy praca dla Ciebie jako niani jest dla ciebie odpowiednia? Dowiedz się więcej o typowych obowiązkach i wynagrodzeniach dla tego stanowiska, a także gdzie znaleźć miejsca pracy, poniżej.

Niania Kwalifikacje pracy

Oczywiście, pierwszym kryterium jest kochanie dzieci. Doświadczenie w pracy z dziećmi jest koniecznością (opieka nad dziećmi się liczy).

W przypadku opieki nad niemowlętami często wymagana jest udokumentowana opieka nad niemowlętami. Stopień ukończenia edukacji wczesnoszkolnej lub edukacji elementarnej, lub niektóre zajęć w obu dziedzinach, jest znaczącym plusem. Im więcej masz wykształcenia i doświadczenia, tym wyższy jest twój potencjał zarobkowy.

Na przykład English Nanny and Governess School oferuje program certyfikatów obejmujący kursy dotyczące zachowania i rozwoju dziecka, opieki nad dziećmi i rozwoju kultury. Zwykle będzie wymagane kilka odniesień. Niektóre organizacje będą wymagały od kandydatów odbycia szkolenia w zakresie CPR lub pierwszej pomocy oraz certyfikacji przed umieszczeniem.

W zależności od lokalizacji, nianie mogą wymagać prawa jazdy i bezwypadkowego prowadzenia pojazdu.

Niania Oferty pracy

Jak możesz zostać zatrudniony jako niania? Znajdziesz ogłoszenia o pracy niani w ogłoszeniach największych gazet głównych. Jednak wiele stanowisk dla niani wypełniają agencje. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z agencją, nie należy pobierać żadnych opłat od przyszłej niani - opłaty powinny być uiszczane przez pracodawcę.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Niania opublikowało wytyczne, których powinny przestrzegać agencje członkowskie. Podczas pracy z agencją zapoznaj się z tymi wytycznymi, aby upewnić się, że Twoja agencja prawidłowo obsługuje Twoją aplikację i miejsce docelowe. Nie bój się poprosić o referencje - poproś o rozmowę z niańkami, które zostały umieszczone przez agencję, którą rozważasz.

Jeśli jesteś zainteresowany pracą międzynarodową , w wielu przypadkach obowiązują ograniczenia wizowe. Agencja, z którą współpracujesz i Twoja rodzina sponsorująca, powinna być w stanie pomóc ci uzyskać wymaganą dokumentację. Ucieczka z Ameryki zawiera informacje o zatrudnieniu, imigracji i ambasadzie na długą listę krajów.

Porady dotyczące wywiadów z nianią

Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz wywiady w sprawie pracy dla niani, czy zatrudniasz nianię, warto przejrzeć przykładowe pytania dotyczące wywiadu, abyś mógł z wyprzedzeniem przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Najważniejsze pytania będą dotyczyły umiejętności, wykształcenia i doświadczenia, które są niezbędne, aby dobrze wykonywać tę pracę. Inne pytania dotyczą dostępności do pracy, zadań, które należy wykonać w pracy, radzenia sobie z dziećmi w trudnych sytuacjach i sytuacjach kryzysowych oraz filozofii opieki nad dziećmi.

Ważne jest, aby zarówno niania, jak i rodzic (y) miały podobne podejście do wychowywania dzieci, aby dzieci były traktowane konsekwentnie.

Zarówno dla opiekunek, jak i rodziców, jednym z najważniejszych kryteriów jest dobre dopasowanie pomiędzy nianią a rodziną. Im więcej pytań zostanie zadanych podczas rozmowy kwalifikacyjnej, tym więcej dowiesz się o sobie nawzajem i tym łatwiej będzie podjąć decyzję o zatrudnieniu. Ponadto, ustalenie czasu, w którym wnioskodawca może spotkać się z dziećmi przed zaoferowaniem pracy, aby zobaczyć, w jaki sposób niania i dziecko (dzieci) wchodzą w interakcje, jest kolejnym sposobem, aby pomóc ustalić, czy jest dobre dopasowanie dla wszystkich.

Pytania do wywiadu dla niani

Informacje o wynagrodzeniach

Międzynarodowe Stowarzyszenie Niania przeprowadza coroczne badanie wynagrodzeń i świadczeń dla opiekunek. Zgodnie z najnowszą ankietą organizacji, średnia godzinowa pensja wynosi 18,77 USD. Podczas gdy większość niań otrzymuje wynagrodzenie godzinowe, znaczny procent (27 procent) otrzymuje tygodniową stawkę. Płace są skorelowane z doświadczeniem i wykształceniem - nianie z większym doświadczeniem lub wykształceniem otrzymują znacznie wyższe wynagrodzenie.