Przykłady listów motywacyjnych dla studentów i ostatnich absolwentów

Poniższe listy przewodnie i szablony listów motywacyjnych są zaprojektowane specjalnie dla uczniów szkół średnich, a także dla studentów i absolwentów poszukujących zatrudnienia.

Jeśli jesteś studentem lub nowym absolwentem, możesz nie mieć dużego doświadczenia w pracy. Może to spowodować wznowienie CV i napisanie listu przewodniego wymagającego. W końcu, jeśli wcześniej nie pracowałeś, jakie informacje możesz zawrzeć w tych dwóch dokumentach ?

Co uwzględnić w swoim liście motywacyjnym

Na szczęście doświadczenie w miejscu pracy nie jest jedyną rzeczą, która pokazuje twoje umiejętności. Możesz również wymienić pracę wolontariuszy, osiągnięcia akademickie, uczestnictwo w klubach lub zajęciach oraz staże. Twoje wykształcenie akademickie również jest atutem. Dołącz szczegóły, które są istotne dla wybranej pozycji (użyj opisu stanowiska jako przewodnika po cechach i szkoleniach, których poszukuje pracodawca).

Jeśli jesteś studentem z wyróżnieniem z GPA wyższym niż 3,5 , dobrze jest o tym wspomnieć również w liście przewodnim, a także o wyróżnionych stowarzyszeniach, w które zostałeś wciągnięty.

Inną rzeczą, o której można wspomnieć, są umiejętności miękkie - umiejętności interpersonalne "ludzie", takie jak kreatywne myślenie, komunikacja, praca zespołowa lub zarządzanie czasem, które ułatwiają dostosowanie się do ludzi i klientów lub klientów, z którymi będziesz pracować.

Twoim celem w tym liście przewodnim jest pokazanie, w jaki sposób możesz być atutem firmy, opisując umiejętności, które zapewnisz, abyś mógł dobrze wykonywać swoją pozycję.

Poniżej znajduje się lista listów motywacyjnych dla studentów, wymienionych według pozycji i poziomu doświadczenia, które pomogą Ci opracować własny list motywacyjny.

Sample Student / Recent Graduate Cover Letters

Szablony listów motywacyjnych
Zanim zaczniesz pisać list motywacyjny, ważne jest, aby znać wytyczne dotyczące tych liter.

W przeciwieństwie do zwykłego e-maila do przyjaciela, istnieją ustalone standardy, jak przywitać odbiorców, uporządkować treść listu i wiele więcej.

Pomagają w tym szablony: pozwalają one określić, jakie informacje umieścić w odpowiednim miejscu, a także pomóc w prawidłowym sformatowaniu litery. Przejrzyj poniższe szablony:

Student i najnowsze próbki listów absolwentów

Ta lista listów motywacyjnych zawiera zarówno ogólne przykłady, które pomogą Ci sformatować Twój list , jak i przykładowe listy przewodnie używane do ubiegania się o określone stanowiska, takie jak role jako niania lub asystent marketingowy.

Nie kopiuj tych przykładowych liter - zamiast tego użyj ich jako przewodnika, który pomoże Ci dowiedzieć się, jakie informacje należy dołączyć i jak sformatować Twój list.

Pisanie listów motywacyjnych

Przewodnik pisania listów przewodnich
Ten przewodnik przeprowadzi Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć, aby napisać list motywacyjny, w tym, co uwzględnić w liście, jak go napisać, oraz odpowiedni format listu motywacyjnego.

Ponadto dowiedz się, jak napisać list motywacyjny i przejrzyj dodatkowe przykłady listu motywacyjnego i przykłady.

Wskazówki dotyczące listu motywacyjnego
Oto wskazówki i techniki dotyczące pisania listów z najwyższej półki, które można przesłać wraz z CV, w tym format listu motywacyjnego i prezentacji, wybór typu listu motywacyjnego, pisanie niestandardowych listów motywacyjnych oraz przykładów listu motywacyjnego i szablonów.