Bezpłatne szablony listów motywacyjnych do programu Microsoft Word

Dobry list motywacyjny może oznaczać różnicę między zwróceniem uwagi menedżera ds. Zatrudnienia a marnowaniem się na poszukiwanie pracy. Ale wielu osobom poszukującym pracy trudno jest wpatrywać się w tę pustą stronę. Jak podsumowujesz najważniejsze kwalifikacje w sposób, który jasno pokazuje, że jesteś najlepszym kandydatem do tej pracy? Szablony listów motywacyjnych mogą pomóc.

Szablon listu motywacyjnego zapewnia format "wypełnij puste miejsce", którego możesz użyć do utworzenia własnego listu do wysłania wraz z CV, gdy ubiegasz się o pracę.

Pozwoli to zaoszczędzić Ci kilka kroków i pomoże Ci w profesjonalnym opracowaniu listu.

Darmowe szablony listów motywacyjnych firmy Microsoft są dostępne online w witrynie Microsoft Office Online, jako plik do pobrania dla użytkowników Microsoft Word lub są dostępne w ramach programu Word, w celu tworzenia listów motywacyjnych dla zadań. Pamiętaj, że nie wszystkie szablony mogą działać ze wszystkimi wersjami programu Word, więc sprawdź przed pobraniem. Obok przycisku pobierania pojawi się komunikat informujący o ograniczeniach.

Nie jesteś użytkownikiem Microsoft? Dokumenty Google mają również darmowe próbki szablonów dostępne dla listów i życiorysów. Korzystanie z jednego z tych szablonów może pomóc Ci w poczuciu pewności, że prawidłowo piszesz i formatujesz swój list motywacyjny .

Bezpłatne szablony listu motywacyjnego Microsoft Word

Istnieje wiele szablonów dostępnych dla Microsoft Word. Opcje szablonów obejmują ogólne listy przewodnie oraz próbki listu motywacyjnego specyficzne dla danego stanowiska pracy.

Są na przykład szablony listów motywacyjnych dla profesjonalistów, pracowników tymczasowych i kandydatów, którzy przesyłają swoje życiorysy niezamówione.

Program Microsoft Word oferuje również wiele różnych szablonów listów motywacyjnych z dopasowanymi szablonami CV. Zwróć uwagę, że jeśli wybierzesz jeden z tych bardziej wyszukanych projektów szablonów, wybierz szablon CV, który chcesz dopasować.

Ważne jest, by być spójnym w materiałach aplikacyjnych, niezależnie od tego, czy pasuje do listu motywacyjnego do CV, czy do czcionki lub formatu. Najlepiej byłoby, gdyby twoje doświadczenie wyróżniało się na stanowisku menedżera ds. Rekrutacji, a nie koncentrowało się na wyborach stylistycznych.

Uzyskaj dostęp do listów motywacyjnych z komputera

Otwórz Microsoft Word, a następnie kliknij:

Następnie wyszukaj szablony online, wpisując słowa kluczowe (np. "List motywacyjny") w odpowiednim polu. Przejrzyj opcje i wybierz projekt, który najbardziej Ci się podoba.

Uzyskaj dostęp do szablonów online

Jeśli nie masz kopii pakietu Microsoft Office lub subskrypcji do usługi Microsoft 365, nadal możesz uzyskać dostęp do szablonów listów motywacyjnych za pośrednictwem witryny Microsoft Office Online. Szablony te są bezpłatne i można je edytować online.

Odwiedź stronę internetową Microsoft Cover Letter Templates, przejrzyj szablony listów motywacyjnych, a następnie kliknij tytuł, aby wyświetlić podgląd próbki. Aby edytować dokument, musisz założyć bezpłatne konto.

Po znalezieniu odpowiedniego szablonu kliknij opcję Edytuj w przeglądarce, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dostosować i zapisać swój list motywacyjny. Istnieją również zestawy, które zawierają pasujące życiorysy i list motywacyjny, dostępne do użycia.

Użyj szablonu, aby utworzyć dostosowany list motywacyjny

Po pobraniu lub otwarciu pliku szablonu listu motywacyjnego , wpisz tekst w pliku, aby utworzyć własny, spersonalizowany list motywacyjny .

Szablon zawiera wszystkie istotne informacje, które należy uwzględnić w dokumencie. Po prostu zmień wersję ogólną, aby zawierała informacje osobiste i zawodowe.

Warto dodać dodatkowe szczegóły dotyczące twoich kwalifikacji i doświadczenia. Poświęć czas, aby dopasować swoje kwalifikacje do opisu stanowiska . Dodaj słowa kluczowe związane z Twoimi umiejętnościami i osiągnięciami.

Aby dodatkowo dostosować swój list motywacyjny , poszukaj osoby kontaktowej w firmie, najlepiej w dziale kadry zarządzającej lub przedstawicielu działu kadr, i wyślij list do tej osoby. Jeśli masz kontakt z pracownikiem w firmie, która jest chętna do skierowania Cię , pamiętaj, aby wymienić je tak szybko, jak to możliwe w liście przewodnim. Referencje pracowników mają duże znaczenie dla menedżerów ds. Zatrudnienia.

Sprawdź dwukrotnie, aby upewnić się, że nie ma żadnych informacji o szablonie w ostatecznej zapisanej wersji.

Na koniec należy dokładnie sprawdzić gramatykę i błędy typograficzne przed zapisaniem i wysłaniem listu motywacyjnego.

Aby uniknąć wysyłania pustego szablonu lub błędnej wersji listu motywacyjnego, wybierz nazwę łatwą do zapamiętania. Powinien zawsze zawierać Twoje imię i nazwisko oraz może zawierać nazwę stanowiska, o które się ubiegasz. Unikaj numerów wersji i pseudonimów.

Więcej szablonów do CV i listów

Więcej szablonów listowych Microsoft
Szablony listów Microsoft są dostępne do bezpłatnego pobrania dla użytkowników programu Microsoft Word lub są dostępne w ramach programu Word do tworzenia różnych liter . Istnieją szablony listów do listów motywacyjnych, listów rezygnacyjnych, listów referencyjnych, listów z podziękowaniami, listów z wywiadami i różnych listów biznesowych.

Szablony wznowienia Microsoft Word
Szablony resume firmy Microsoft są dostępne do pobrania bezpłatnie dla użytkowników programu Microsoft Word w celu utworzenia CV. Opcje CV w programie Microsoft Word obejmują podstawowe życiorysy, życiorysy związane z pracą i życiorysy dotyczące kariery.