Referral Cover Letters Przykłady poszukiwania pracy

Gdy jesteś zaangażowany w poszukiwanie pracy lub po prostu chcesz rozszerzyć swoją sieć kontaktów, możesz mieć możliwość pisania listów motywacyjnych lub listów z zapytaniami , z informacją o poleceniu od kogoś, kogo znasz.

Co uwzględnić w liście polecającym

Posiadanie osobistego lub osobistego polecenia sprawi, że Twój list się wyróżni i da ci większą szansę na zauważenie. Powinieneś zawsze podawać imię i nazwisko osoby, która Ci poleciła, oraz okoliczności twojego znajomego w liście przewodnim.

Kiedy ubiegasz się o pracę, dołącz krótki przegląd doświadczenia zawodowego i kwalifikacji do stanowiska, które Cię interesuje. Poświęć czas na dopasowanie swoich poświadczeń do opisu stanowiska, jeśli starasz się o dostępną pozycję.

Jeśli nie piszesz o konkretnym otwarciu pracy, poproś osobę kontaktową o spotkanie lub zadzwoń, aby omówić możliwości lub zebrać informacje. Zakończ list, dziękując czytelnikowi za jego uwagę i informując, w jaki sposób postąpisz w związku z listem.

Referral Cover Letters and Email Examples

Oto przykłady wiadomości e-mail i listów motywacyjnych, w których podano wzmiankę o poleceniu pracy.

Email Referral Message Example dla zadania

Jeśli wyślesz list motywacyjny pocztą e-mail, podaj wzmiankę o temacie wiadomości.

Przedmiot: Odesłanie od Janna Doling

Drogi panie McKensie,

Piszę, aby wyrazić swoje zainteresowanie pozycją International Marketing otwartą w WellCam, Inc.

Jestem bardzo zaznajomiony z Twoimi produktami i chciałbym skorzystać z okazji, aby porozmawiać z Tobą o tym, w jaki sposób mogę pomóc zwiększyć Twój udział w rynku międzynarodowym. Moja koleżanka, Janna Doling, poleciła mi bezpośredni kontakt w sprawie tego stanowiska. Janna i ja przez wiele lat ściśle współpracowaliśmy z branżą, a ona myślała, że ​​będę doskonałym partnerem dla WellCam.

Moje rozległe doświadczenie w marketingu podobnych produktów na całym świecie dało mi ogólną wiedzę na temat firmy, bezpośrednio stosowaną do twojego zainteresowania zwiększaniem sprzedaży za granicą. W mojej poprzedniej pozycji jako International Marketing Manager w ABC Company, z powodzeniem zwiększyłem przychody na każdym z moich terytoriów o ponad 40% w ciągu mojego pierwszego roku. W ciągu sześciu lat spędzonych w ABC pomogłem ustalić udział w rynku w kolejnych dziesięciu krajach, zwiększając przychody i zyski we wszystkich lokalizacjach.

Uważam, że jestem doskonałym kandydatem na stanowisko, które reklamowałeś, i bardzo chciałbym spotkać się z tobą, aby omówić to, co mam do zaoferowania WellCam, Inc.

Z poważaniem,

John Armor

Referral List motywacyjny Przykład zlecenia

Ten przykładowy list motywacyjny dotyczy pozycji detalicznej i zawiera odsyłacz od wzajemnego znajomego.

Nazwa
Adres
Kod pocztowy miasta
Numer telefonu
E-mail

Data

Nazwa
Tytuł
Firma
Adres
Kod pocztowy miasta

Droga Pani Buzby,

Piszę w odniesieniu do stanowiska Kierownika Sklepu w Lucky's Book Store reklamowanego w Gazette. Jean Davis zasugerował, żebym skontaktował się z Tobą w sprawie tego stanowiska. Jean i ja pracowaliśmy razem, koordynując naszą wspólnotową księgę książki bibliotecznej przez ostatnie kilka lat, a ona wierzy, że moje doświadczenie i entuzjazm będą zgodne z warunkami pracy w Lucky's.

Moje doświadczenie w sprzedaży detalicznej jest rozległe, ponieważ pracowałem w krajowych domach towarowych, takich jak Racy's i Willards, a także w małych butikach w lokalnym rejonie Downtown College. Jako kierownik Działu Prezentów w Racy's byłem odpowiedzialny za nadzorowanie rejestru ślubnego i prezentów i sugerowałem zmiany w układzie, które zostały przyjęte w całej firmie. Pracując jako kierownik sklepu w butiku damskim dla kobiet, podniosłem sprzedaż o 50% w ciągu pięciu lat, które tam spędziłem, poprzez obsługę klienta, kreatywną reklamę i ekspozycję. W tym czasie The Modern Woman została czterokrotnie wyróżniona w magazynie "Best Shopping Experience" w Centrum Śródmiejskim.

Uwielbiam książki i doświadczenie w sprzedaży detalicznej, wierzę, że mogę zaoferować Lucky's nową perspektywę i innowacyjne pomysły na konkurencyjnym rynku księgarskim.

Przejrzyj moje załączone CV. Byłbym wdzięczny za możliwość spotkania się z tobą w celu przedyskutowania tego, co mogę zaoferować Lucky's Book Store. Dziękuję ci za twój czas i uwagę,

Pozdrowienia,

Grace Dolphin

Referral Cover Letter Przykład Prośba o spotkanie

Pan Rich Freeland, wiceprezes ds. Marketingu
Ford Center
123 Main Street
Oklahoma City, WA 66556

Szanowny Panie Freeland,

W niedawnej rozmowie z Janis French zaproponowała, żebym się z tobą skontaktował. Janis i ja pracowaliśmy bardzo blisko nad produkcją zeszłej wiosny w Nowym Jorku. Była na tyle uprzejma, że ​​zaoferowała mi radę na temat kolejnych kroków w mojej karierze. Wspomniała, że ​​miała okazję pracować z wami kilka lat temu i pomyślała, że ​​być może będziecie w stanie zaoferować mi również pewne wskazówki.

Moją pasją jest marketing dużych produkcji i wydarzeń, w których mogę wykorzystać moje kreatywne, innowacyjne i umiejętne rozwiązywanie problemów. Poczucie satysfakcji, które czuję przy końcu wydarzenia lub produkcji, jest zawsze warte czasu, wysiłku i ciężkiej pracy. Moja praca obejmuje siedem międzynarodowych targów branżowych dla SC Johnson and Sons.

Byli zadowoleni ze wzrostu zapytań dotyczących jakości i świadomości marki oraz faktu, że zmniejszyłem ogólne koszty targów.

Panie Freeland, nie oczekuję, że będziesz miał (lub znał) możliwości. Chciałbym krótko omówić branżę konwencji, a także obecne i przyszłe trendy. Jesteś w kraju uznanym ekspertem w zarządzaniu Moscone Center, Reunion Plaza i, obecnie, The Ford Center. Wasze rady i opinie będą bardzo mile widziane.

Zadzwonię do ciebie w pierwszej części przyszłego tygodnia, aby ustalić dogodny termin spotkania. Przyjdę przygotowany i będę krótki. Nie mogę się doczekać spotkania z tobą.

Z poważaniem,

Deborah Sweetingale

Więcej przykładów listu motywacyjnego
Przejrzyj przykładowe listy przewodnie dla różnych scenariuszy, w tym list uzupełniający , listy z zapytaniami, listy z próbkami z pracy / branży, próbki zimnego kontaktu i próbki z listu polecającego .

Czytaj więcej: Jak poprosić o skierowanie do pracy | Jak wspomnieć o poleceniu w liście motywacyjnym