Przykładowy list motywacyjny z historią płac

Od czasu do czasu pracodawca poprosi cię o dołączenie historii wypłat do listu motywacyjnego . Historia wynagrodzeń (która różni się od wymogu wynagrodzenia ) obejmuje informacje o tym, co zarobiłeś w poprzednich zadaniach.

Czasami historię wynagrodzenia w liście przewodnim można określić jako zdanie, takie jak "Obecnie zarabiam w połowie lat pięćdziesiątych". Bardziej szczegółowa historia wynagrodzeń może zawierać listę twoich poprzednich dwóch lub trzech stanowisk, a także nazwę firmy, tytuł stanowiska oraz pakiet świadczeń dla każdego.

Ogólnie rzecz biorąc, nie udostępniaj historii wypłat w liście przewodnim. W większości przypadków, jeśli pracodawca prosi o podanie tych informacji, należy postępować zgodnie z instrukcjami pracodawcy i podać je, jeśli znajduje się w miejscu, w którym firma może się o to poprosić. Jednak niektóre miasta i stany zabraniają prosić pracodawców . W takim przypadku nie trzeba go wymieniać.

Istnieją sposoby dzielenia się historią wynagrodzeń, dzięki której nie będziesz zbyt szczegółowy. Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, jak podzielić się historią płac z pracodawcą. Zobacz także przykładowy list motywacyjny z historią wynagrodzenia.

Czy pytania dotyczące wynagrodzenia są legalne?

Należy pamiętać, że w niektórych lokalizacjach pracodawcy nie mogą prosić Cię o żadne wynagrodzenie. Dlatego zanim odpowiesz, sprawdź przepisy obowiązujące w Twoim stanie lub mieście.

Przeczytaj tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, co pracodawcy mogą prawnie poprosić w zakresie swojej poprzedniej pensji.

Jak udostępnić swoją historię wynagrodzeń

Ponownie, nie wymieniaj swojej historii płac, chyba że zostaniesz o to poproszony.

W swoim liście przewodnim chcesz się skupić na tym, dlaczego jesteś odpowiedni do pracy, zamiast mówić o pensji. Ty też nie chcesz postawić się w kącie, pod względem wynagrodzenia. Jeśli powiesz swoją aktualną pensję, trudniej będzie negocjować później, by uzyskać lepszą rekompensatę.

Jednakże, jeśli pracodawca prosi o uwzględnienie historii płac, istnieje kilka możliwości dostarczenia informacji.

Możesz zignorować prośbę, ale pracodawcy chcą, aby kandydaci do pracy stosowali się do instrukcji. Brak odpowiedzi może spowodować, że stracisz rozmowę o pracę.

Istnieje kilka sposobów na umieszczenie tych informacji w liście przewodnim. Jednym ze sposobów jest dołączenie zdania, które zawiera albo szeroki opis twojej pensji (na przykład: "Obecnie zarabiam w połowie lat sześćdziesiątych."), Albo zakres (na przykład: "Mój obecny zakres wynagrodzeń wynosi od 40 000 do 50 000 USD" ). Możesz również dodać, że jesteś elastyczny pod względem wynagrodzenia.

Możesz również dołączyć osobną stronę historii płac wraz z listem motywacyjnym. Na stronie historii wynagrodzeń możesz uwzględnić poprzednie, dwa lub trzy zlecenia, które posiadasz. Lista zadań w odwrotnej kolejności chronologicznej (z ostatnią pracą na górze). Dla każdej pracy należy podać firmę, stanowisko i wynagrodzenie (przed opodatkowaniem). Możesz podać wynagrodzenie jako zakres lub szeroką kwotę. Uwzględnij także wszelkie premie lub dodatkowe odszkodowania.

Przykładowy list motywacyjny z wyszczególnioną historią wynagrodzeń

Twoje imię
Twój adres
Twoje miasto, województwo, kod pocztowy
Twój numer telefonu
Twój email

Data

Nazwa Kontaktu
Tytuł
Nazwa firmy
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy

Drodzy Kontakt Nazwa:

Piszę, aby wyrazić zainteresowanie pozycją Web Content Managera wymienioną na stronie CareerBuilder.com.

Mam doświadczenie w budowaniu dużych, zorientowanych na konsumenta witryn z treścią medyczną. Chociaż większość mojego doświadczenia znajduję się w świecie biznesu, rozumiem wartość społeczną sektora non-profit, a moje doświadczenie biznesowe będzie atutem Twojej organizacji.

Do moich obowiązków w obecnej pracy należy rozwijanie i zarządzanie głosem i stylem redakcyjnym strony, kalendarza redakcyjnego oraz codziennego programowania treści i produkcji strony internetowej. Na obecnym i przeszłym stanowisku ściśle współpracowałem z pracownikami służby zdrowia i redaktorami medycznymi, aby pomóc im w dostarczaniu jak najlepszych informacji konsumentom wśród pacjentów. Ponadto pomogłem lekarzom nauczyć się wykorzystywać ich medyczne treści do pisania przyjaznego dla użytkownika, łatwego do zrozumienia tekstu.

Doświadczenie nauczyło mnie, jak budować silne relacje ze wszystkimi działami w organizacji.

Mam umiejętność pracy w zespole, a także w zespołach. Współpracuję z inżynierami internetowymi, aby rozwiązywać problemy techniczne i wdrażać udoskonalenia techniczne, współpracować z działem rozwoju w celu wdrożenia ulepszeń projektowych i funkcjonalnych oraz monitorować statystyki witryn i przeprowadzać optymalizację pod kątem wyszukiwarek. Wiem, że moje doświadczenie zawodowe uczyniłoby mnie idealnym menedżerem treści internetowych w Twojej firmie.

Obecnie zarabiam w połowie lat pięćdziesiątych.

Dziękuję za uwagę. Czekam na wiadomość od ciebie.

Z poważaniem,

Podpis (list w formie papierowej)

Imię Nazwisko

Czytaj więcej : Jak uzyskać lepszą ofertę | Porady dotyczące negocjacji płacowych dla pokolenia Milenium Czy pracodawcy mogą prosić o kopie swoich W2 ? | Jak ustawić zakres wynagrodzeń