Przekazywanie pracodawcom historii płac

GaryPhoto / iStock

Czy musisz dać pracodawcom historię swoich zarobków, jeśli o to poprosi? Jak najlepiej radzić sobie z informacjami o zarobkach z przeszłości? Niektóre oferty pracy wymagają podania historii wypłat podczas ubiegania się o stanowisko. Ważne jest, aby uważać, w jaki sposób ujawniasz historię płac, więc masz swobodę w negocjowaniu rekompensat. Jeśli ogłoszenie o pracy o tym nie wspomina, nie oferuj żadnych informacji o zarobkach.

Pamiętaj też, że nie można pytać o to, ile zarobiłeś na poprzednich pozycjach w niektórych lokalizacjach.

Jaka jest twoja historia wynagrodzeń?

Historia wynagrodzeń to dokument przedstawiający wcześniejsze zarobki pracownika. Niektórzy pracodawcy proszą kandydatów o pracę, aby dali im listę historii płac, gdy ubiegają się o pracę. Inni mogą zażądać tego w ramach procesu rozmowy kwalifikacyjnej , kiedy zdecydowanie jesteście w stanie rywalizować o tę pracę. Historia wynagrodzeń zazwyczaj zawiera nazwę każdej firmy, tytuł pracy oraz pakiet wynagrodzeń i świadczeń, które kandydat otrzymał w przeszłości.

Historia wynagrodzeń różni się od wymogu wynagrodzenia , czyli wynagrodzenia , którego kandydat oczekuje na nową pracę.

Czy legalne jest ubieganie się przez pracodawcę o historię wynagrodzeń?

Niektóre miasta i państwa przyjęły przepisy zabraniające pracodawcom prosić wnioskodawców o informacje na temat wynagrodzenia. Prawodawcy w tych jurysdykcjach uważają, że umieszczanie informacji o przeszłych zarobkach w rękach pracodawców utrwala nierówności płacowe, ponieważ wiele kobiet było historycznie niedopłaconych w porównaniu do mężczyzn, którzy zajmują podobne stanowiska.

Nowy Jork, Nowy Orlean, Pittsburgh i San Francisco zakazały pracodawcom wypytywania o historię płac. Prawo Filadelfii nie zostało jeszcze wyegzekwowane, podczas gdy wyzwanie prawne jest rozwiązywane.

Krajowa Konferencja Państwowych Prawodawców wskazuje, że co najmniej 21 państw zaproponowało w ubiegłym roku ustawodawstwo, które zabrania pytań o historię wynagrodzeń.

Ustawodawcy w Massachusetts, Kalifornii, Oregonie, Delaware i Puerto Rico już przeszli zakazy dotyczące historii płac. Nowy Jork nie zezwala już agencjom państwowym na zbieranie informacji o historii wynagrodzeń, a prawodawca rozważa rozszerzenie tego zakazu na prywatnych pracodawców. Skontaktuj się z departamentem stanu pracy, aby zapoznać się z najnowszymi przepisami w Twojej okolicy.

Ponadto niektórzy pracodawcy, w tym Amazon, Facebook i Google, zakazali wywiadów związanych z historią płac.

Jak obsłużyć prośbę o swoją historię płac, gdzie jest legalne pytanie

Jeśli zostaniesz poproszony o uwzględnienie historii płac w CV , możesz zignorować prośbę, ale oznacza to, że możesz nie ryzykować rozmowy . Nie ma nic pracodawców takich jak kandydaci, którzy nie podążają za wskazówkami. Alternatywą byłoby uwzględnienie przedziału wynagrodzenia, a nie określonej kwoty.

Jeśli uwzględnisz historię swoich zarobków, bądź uczciwy. Potencjalny pracodawca może łatwo zweryfikować twoją pensję u poprzednich pracodawców. Możesz jednak również powiedzieć, że Twoje wymagania dotyczące płac są elastyczne. Może to pomóc w utrzymaniu pozycji na danym stanowisku i da ci pewną elastyczność podczas późniejszego negocjowania odszkodowania .

Jak zapewnić historię wynagrodzeń

Jaki jest najlepszy sposób na dostarczenie historii wynagrodzeń? Możesz wyświetlić historię płac w liście przewodnim bez tworzenia pozycji.

Na przykład możesz powiedzieć: "Obecnie zarabiam w połowie lat pięćdziesiątych". Daje ci to pewną elastyczność, jeśli chodzi o dyskusję na temat odszkodowania, jeśli dostaniesz ofertę pracy .

Jeśli obawiasz się, że twoja pensja jest na tyle wysoka, aby wytrącić cię z rywalizacji o pozycję, to zamiast tego możesz zamiast tego podać konkretną kwotę. Na przykład możesz powiedzieć "Mój przedział zarobków wynosi od 40 000 do 50 000 USD". Oto przykład listu motywacyjnego z zakresem wynagrodzenia .

Lub, twoja historia wynagrodzeń może być wymieniona na oddzielnej stronie historii płac i dołączona do twojego CV i listu motywacyjnego.

Co zawiera lista historii wynagrodzeń

Lista historii wynagrodzeń zawiera nazwę każdej pracowanej firmy, tytuł pracy i wynagrodzenie, jakie kandydat zdobył podczas pracy u pracodawcy.

Podaj tytuł stanowiska, firmę i wynagrodzenie za każde zadanie w odwrotnej kolejności chronologicznej z bieżącym lub najnowszym zleceniem u góry listy. Wymień roczne wynagrodzenie brutto (kwota przed potrąceniem podatków), w tym wszelkie premie lub inne dodatkowe rekompensaty za otrzymaną należność podstawową.

Poniżej znajdują się szablony, których możesz użyć, aby zapewnić pracodawcom historię płac. Drugi przykład wspomina o korzyściach oprócz rocznej pensji.

Szablon historii wypłat nr 1

Twoje imię
Adres
Kod pocztowy miasta
Telefon
E-mail

Historia wynagrodzeń

Benefit Representative
Szpital Baptist Medical Hospital
Little Rock, AR
12/16 - Obecnie
Roczne wynagrodzenie: 42 000 USD

Account Analyst
Szpital Baptist Medical Hospital
Little Rock, AR
1/13 - 12/16
Roczne wynagrodzenie: 35 000 USD

Account Analyst

Carrillon Financial Services
Tampa, FL
Roczne wynagrodzenie: 29 000 USD
4/10 - 12/13

Szablon historii wypłat nr 2

Imię i nazwisko
Adres ulicy
Kod pocztowy miasta
Telefon
E-mail

Historia wynagrodzeń

Menadżer marketingu
Chrome i partnerzy
Nowy Jork, NY
06/17 - Obecnie
Roczne wynagrodzenie: 64 000 USD plus świadczenia

koordynator Marketingu
Metropolitan, Inc.
Patchogue, NY
12-14 - 06.17
Roczne wynagrodzenie: 50 000 USD plus świadczenia

Asystent mediów społecznościowych
Prime Communications
Bennington, VT
Roczne wynagrodzenie: 29 000 USD plus świadczenia
6/12 - 12/14

Więcej informacji na temat wynagrodzenia: jak uzyskać lepszą ofertę Porady dotyczące negocjacji płacowych dla pokolenia Milenium Czy pracodawcy mogą prosić o kopie swoich W2 ?