Kiedy ubiegać się o letnią pracę

Uzyskaj pomocne wskazówki, kiedy rozpocząć poszukiwania pracy

Kiedy najlepiej jest ubiegać się o pracę w lecie? Terminy składania wniosków dotyczące zatrudnienia w lecie będą się znacznie różnić w zależności od organizacji. Niektóre terminy konkurencyjnych płatnych staży w branżach takich jak bankowość inwestycyjna mogą wystąpić już w listopadzie. Terminy składania wniosków dotyczące programów wakacyjnej pracy za granicą są również wczesne.

Z reguły bardziej konkurencyjne i zorientowane na karierę miejsca pracy i staże mają wcześniej określone terminy niż podstawowe prace letnie w sektorze usług lub w obozach.

Większość letnich pracodawców dokona przeglądu wniosków i ustalonych terminów w okresie od lutego do maja. Oznacza to, że aplikacje na letnie pozycje zazwyczaj muszą być na długo przed zmianą pogody i kilka miesięcy przed latem.

Kiedy rozpocząć letnie wyszukiwanie pracy

Kolejną kwestią do rozważenia jest moment, w którym najlepiej rozpocząć letnie poszukiwania pracy. Nawet jeśli daty zgłoszeń są różne, nie jest za wcześnie, aby zacząć szukać pracy jesienią. Z drugiej strony, nie przegapisz pracy, szczególnie w branży hotelarskiej, jeśli poczekasz do wiosny.

Letnie kurorty o często krótszym cyklu zatrudnienia. Należy jednak sprawdzić u pracodawców, którzy interesują, kiedy zaczynają przyjmować wnioski. Im wcześniej zastosujesz więcej opcji pracy, które będziesz mieć.

Ubieganie się o pracę, która nie została wysłana

Ponieważ wiele wakacyjnych miejsc pracy nie jest zaksięgowanych, powinieneś skontaktować się z pracodawcami, na przykład lokalnymi restauracjami lub obozami, aby zapytać o stanowiska na nadchodzące lato.

Jeśli jeszcze nie przesłuchują kandydatów, zapytaj, kiedy możesz złożyć wniosek. Wiele organizacji będzie rozpatrywać kandydatów na bieżąco, dopóki nie zostaną wypełnione wszystkie ich letnie miejsca na start lub lądowanie. Biorąc pod uwagę ten scenariusz, zdecydowanie lepiej jest być zbyt wcześnie, niż za późno.

Rozpocznij pracę w sieci wcześniej

Jeśli akceptujesz założenie, że wiele lub nawet najwięcej letnich prac jest przyznawanych tym, którzy łączą się z personelem, to powinieneś rozpocząć proces tak szybko, jak to możliwe podczas jesieni.

Kontakt z przyjaciółmi rodziny, nauczycielami, trenerami, sąsiadami, lokalnymi profesjonalistami, kolegami z kościoła i absolwentami szkół wyższych w celu uzyskania porady i pomysłów na burzę mózgów jest świetnym sposobem na rozpoczęcie wakacyjnej kampanii networkingowej . Rozprzestrzenianie się słowa, że ​​szukasz pracy, może zrobić wiele, aby dalej szukać pracy i zatrudniania.

Jakie letnie prace są dostępne

Wiele miejsc pracy jest dostępnych w lecie. Oto kilka z największych możliwości pracy w sezonie letnim i poznanie, kiedy mogą zatrudnić: