Przegląd instalacji wojskowych - Baza lotnicza Aviano, Włochy

 • 01 Przegląd / Misja

  skrzydło myśliwskie. .tysiąc

  Baza lotnicza Aviano znajduje się około 50 mil na północ od Wenecji we Włoszech i 9 mil od Pordenone, najbliższego dużego miasta na obszarze rolniczym północnych Włoch. Położony w dolinie Pad z pięknym widokiem na góry. Misja 31 Fighter Wing obejmuje:

  • Prowadzenie operacji wsparcia walki powietrznej i kosmicznej w południowym regionie Europy
  • Prowadzenie operacji regionalnych i ekspedycyjnych w ramach NATO, SACEUR lub zadań krajowych przy użyciu konwencjonalnej i niekonwencjonalnej amunicji
  • Utrzymywanie eskadry kontroli powietrznej zdolnej do nadzoru, sterowania i komunikacji powietrznej
  • Zapewnienie funkcji poleceń, kontroli i wsparcia

  Oficjalna strona internetowa bazy lotniczej Aviano

 • 02 Informacje podstawowe

  Północna baza Włoch.

  W Aviano istnieje amerykańska obecność od końca II wojny światowej. W 1954 r. Rządy Włoch i USA podpisały umowę o wspólnym użytkowaniu, a do 1955 r. HQ Stany Zjednoczone w Europie (USAFE) przeniosły swoje włoskie operacje do Aviano. Baza przeszła okres przyjmowania rotacyjnych eskadr myśliwskich, ale z powodu zmniejszającego się zasięgu włoskiego zasięgu ognia, eskadry rotacyjne stały się przeszłością. Aviano stał się bazą magazynową materiałów wojennych i odegrał dużą rolę w pustynnej burzy. W 1992 r. HQ 16th Air Force i 401th Fighter Wing przeniosły się z Torrejon Air Base, Hiszpanii do Aviano. W 1994 r. 401. FW została dezaktywowana, a 31. FW reaktywowana.

  Rzeczy do zrobienia

  Obsługa strony na Facebooku

 • 03 Liczba ludności / główne jednostki przydzielone

  Baza lotnicza Włochy. .tysiąc

  Skrzydło przyjmujące w Aviano AFB jest 31. Skrzydłem Myśliwców, w którym znajdują się dwie eskadry myśliwców F-16 - 510 i 555. 31 FW obejmuje grupę konserwacyjną, grupę wsparcia misji, grupę medyczną i grupę operacyjną.

  Aviano jest wyjątkowy, ponieważ jest rozpowszechniany w całej społeczności w kilku obszarach, a nie scentralizowany na jednej instalacji. Żołnierze stacjonujący w Aviano pracują i grają ramię w ramię z lokalnymi Włochami. Powszechnie wita się przy bramie głównej włoskiego żołnierza, członka Gwardii Narodowej lub członka AF czynnego.

 • 04 Zwiedzanie / życie w bazie lotniczej Aviano

  Miejsca do zobaczenia. .tysiąc

  Mountain View Lodge jest dogodnie zlokalizowany na linii lotniczej (Area F) w pobliżu Commissary, BX, Consolidated Club i Dragon Fitness Center.

  W domkach TLF znajduje się część dzienna i w pełni wyposażona kuchnia składająca się z pieca / piekarnika z płaskimi powierzchniami w rozmiarze amerykańskim, zmywarki, lodówki (z kostkarką do lodu), naczyń / garnków / patelni itp. Oraz niewielkiej pralni z europejską zmywarką i suszarka. Rozrywka jest dostępna z telewizją satelitarną i odtwarzaczem DVD - również, każdy pokój jest w pełni wyposażony do podłączenia do Internetu.

  TLF akceptuje zwierzęta domowe. Istnieją jednostki dla mieszkańców PCSing ze zwierzętami za dodatkową opłatą. Jeśli te jednostki będą zajęte, ale inne pomieszczenia będą dostępne, nie otrzymasz oświadczenia o braku dostępności, jeśli masz zwierzaka i zdecydujesz się pozostać poza domem. Budynki są dostępne w okolicy.

  Mieszkaniowy

  Ponieważ w Aviano nie ma mieszkań na bazie, dostępne są mieszkania dzierżawione (BTL) i rządowy program wynajmu mieszkań (GRHP). Programy te działają podobnie do bazowych programów mieszkaniowych w innych lokalizacjach. Kwartały BTL nie różnią się od rządowych mieszkań rodzinnych, które można znaleźć w Stanach Zjednoczonych.

  W ramach tego programu waszym właścicielem jest USAF, a rząd płaci cały czynsz i media. Nie ma żadnych depozytów, opłat za przyłączenie, rejestracji ani podatków. Element zarządzania lokalami lotu mieszkalnego jest punktem kontaktowym dla wszystkich potrzeb związanych z konserwacją i naprawami. Jesteś odpowiedzialny za szkody wyrządzone jednostce.

  Miejsca w akademiku dla samotnych E-3 i niższych różnią się w zależności od eskadry zadania. Obecnie dwa pokoje mają wspólną łazienkę, a niektóre mają aneks kuchenny.

  Szkoły

  Aviano ma pełny zakres możliwości edukacyjnych dla dzieci, począwszy od włoskiego Asilos dla przedszkolaków, a także kontynuując studia podyplomowe oferowane przez amerykańskie uniwersytety.

  System DODDS ma obecnie ponad 1200 studentów zapisanych na zajęcia. Szkoła Podstawowa w Aviano, Szkoła Średnia w Aviano i Szkoła Średnia w Aviano należą do Departamentu Obrony Morza Śródziemnego Departamentu Obrony Obrony. Program Sure Start jest dostępny dla dzieci w wieku trzech i czterech lat, których sponsorem jest E4 i poniżej.

  The School Liaison Officer (SLO) służy jako łącznik między instalacją, szkołą i społecznością. Jeśli jesteś zainteresowany złożeniem wniosku o bezpłatny i skrócony program lunchowy, zadzwoń do SLO lub odwiedź odpowiednie biuro szkolne, aby odebrać wniosek.

  Możliwości edukacyjne dla dorosłych są dostępne w Aviano. Kursy College oferowane są w różnych godzinach, aby dostosować się do harmonogramów pracy i urządzeń do nauki na odległość są również dostępne.

  Opieka nad dzieckiem

  Usługi opieki nad dziećmi w bazie lotniczej Aviano są dostępne za pośrednictwem wielu programów oferowanych w Centrum Rozwoju Dziecka (CDC) oraz w Programie Wiedzy szkolnej (SAP). Programy są oferowane na obszarze 1 lub w aneksie na linii lotniczej w obszarze F i są dostępne dla dzieci w wieku od 6 tygodni do 5 lat. Wzbogacenie w części dnia jest oferowane w centrum linii lotniczej. Sure Start jest dostępny przez szkołę podstawową DoD.

  Dzieci pozostające na utrzymaniu, w wieku od 6 tygodni do 12 lat, personelu czynnego, personelu cywilnego DoD, rezerwistów wykonujących czynną służbę lub podczas nieaktywnego szkolenia w zakresie obowiązków, wykonawców DoD i pracowników straży przybrzeżnej przydzielonych do lub mieszkających w instalacji kwalifikują się do korzystania z CDC i programy szkolne.

  Po przybyciu na miejsce kontaktu, skontaktuj się lub upuść przez CDC lub Youth SAP, aby aktywować swoją aplikację.

  Opieka nad dzieckiem Strona na Facebooku

  Program wieku szkolnego (SAP) to program oferowany w centrum młodzieżowym i obejmuje całodzienne obozy w dni pozaszkolne oraz przed / po szkolnej opiece w dni szkolne i jest dostępny dla dzieci w klasach od 1 do 6.

  Opieka medyczna

  31 Grupa Medyczna Aviano znajduje się w bazie i ma lekarstwa na lot, opiekę intensywną, rodzinę, pediatrę, szczepienia, OB / GYN, ortopedię, chorobę wewnętrzną, optometrię, laboratorium i farmację. Szpital Pordenone w pobliskim mieście Pordenone jest główną izbą przyjęć i oferuje szereg usług medycznych, z których mogą korzystać członkowie Aviano AB. Podstawowa Klinika Stomatologiczna oferuje stomatologię ogólną dla personelu czynnego i członków jej rodziny.