Znaczenie opanowania umiejętności sprzedaży

Kiedy myślisz o wszystkich umiejętnościach, które są potrzebne w sprzedaży, lista może wydawać się przytłaczająca. Postaraj się ulepszyć każdą umiejętność, a skończysz obracając koła i zobaczysz mały postęp.

Bardziej skutecznym sposobem na zwiększenie sprzedaży i skuteczności jest skupienie się na poprawie 3 najważniejszych umiejętności sprzedaży. Zadbaj o swoje kompetencje dzięki tym 3 i zbuduj solidną podstawę, na której zbudujesz swoją karierę handlową.

 • 01 Rapport

  Faktem jest, że ludzie będą kupować od tych, których lubią i znajdą powód, by nie kupować od kogoś, kogo nie lubią. Bez umiejętności budowania relacji, handlowiec jest poważnie upośledzony.

  Upodobanie wymaga uczciwości, uczciwości i pewności siebie, ale nie wymaga, aby sprzedawca starał się zostać najlepszym przyjacielem każdego. Wielu mniej doświadczonych przedstawicieli handlowych uważa, że ​​muszą zrobić każdego takiego klienta jak oni i starają się być tak sympatyczni, jak to tylko możliwe. Podczas gdy podobieństwo ma ogromne znaczenie, przedstawiciele muszą zrozumieć, że klient "lubi", przedstawiciel musi być autentyczny.

  Wszyscy znamy ludzi, których możemy opisać jako "fałszywych". Ci ludzie mogą wydawać się popularni, ponieważ mają talent do wpasowania się w każde miejsce, ale brakuje im prawdziwego porozumienia. Tylko ci, którzy prezentują się tak, jak są naprawdę, mogą zbudować rzeczywiste stosunki.

  Wreszcie, nie mylcie się z sympatią i sympatią. Bycie lubianym ma niewielki wpływ na twoją karierę w sprzedaży, a jednocześnie posiada umiejętność budowania umiejętności i cechę wrodzonej łatwości podobania, która może przyspieszyć twoją karierę i dalej niż większość może sobie wyobrazić.

 • 02 Business Acumen

  Jeśli nie rozumiesz działalności swoich klientów - ich wyzwań, szans, konkurentów i celów - Twój klient będzie miał trudności z dostrzeżeniem wartości Twoich usług. Znajomość biznesu to umiejętność zrozumienia nie tylko tego, jak działa biznes w ogóle, ale także tego, jak Twoja branża wpływa na twoich klientów i perspektywy.

  Rozwijanie świadomości pociąga za sobą połączenie skutecznych umiejętności zadawania pytań, słuchania i badań. Musisz nauczyć się zadawać pytania swoim klientom, które każą im mówić o swojej firmie. Musisz także zrozumieć, w jaki sposób Twój produkt może mieć negatywny wpływ na działalność Twojego klienta i jak złagodzić te negatywne konsekwencje.

  Wreszcie rozwijanie silnej przedsiębiorczości wymaga badań. Planowanie przed połączeniem jest ważnym krokiem, który podejmują profesjonaliści ds. Sprzedaży przed wizytą u klienta lub potencjalnego klienta. Wykonanie wyszukiwania w Internecie dla klienta i jego branży może dostarczyć cennego wglądu w pojawiające się trendy, które wkrótce będą miały wpływ na sposób prowadzenia działalności.

 • 03 Właściwa postawa

  Jeśli masz doskonałe umiejętności budowania relacji i silną przedsiębiorczość, ale przeżyj swoje dni z negatywnym lub pesymistycznym nastawieniem, twoje umiejętności zostaną zmarnowane. Niezależnie od tego, ile masz treningu i jak silny jest zespół sprzedaży , ostatecznie to twoja postawa decyduje o twoim sukcesie.

  Często używane wyrażenie stwierdza, że ​​to twoja postawa, a nie twoja zdolność, określa twoją wysokość. Innymi słowy, zanim osiągniesz najwyższy poziom sukcesu, musisz mieć odpowiednią postawę.

  Pozytywne nastawienie jest nie tylko zaraźliwe (co oznacza, że ​​dobre nastawienie wpłynie pozytywnie na twoich klientów), ale mając dobrą postawę, stawia cię w odpowiednim stanie psychicznym, aby być bardziej otwartym na możliwości, które zdają się unikać osób o negatywnych nastawieniach.

  Świadomość, że potrzebna jest korekta postawy, nie wystarczy, aby zmienić swoje nastawienie na dłuższy czas. Potrzeba starannego wysiłku, samoświadomości i dużo czasu, aby rozwinąć nawyk posiadania, utrzymywania i prezentowania pozytywnego nastawienia.