Dowiedz się o znaczeniu zespołu sprzedaży

Dla każdego, kto dorastał w sportach zespołowych, siła dobrego zespołu jest jasna. Niestety, tak samo jest z mocą złego zespołu. A więc, jeśli chodzi o zadania związane ze sprzedażą , jak ważne są zespoły sprzedażowe i czy zespół sprzedaży może przerwać Twoją karierę?

Elementy dobrego zespołu sprzedaży

Przed określeniem znaczenia zespołu sprzedaży ważne jest, aby najpierw określić, co tworzy dobry zespół. Dobry zespół sprzedaży to taki, który uważa, że ​​większość członków zespołu ma pozytywne nastawienie, gotowość wsparcia i rzucenia wyzwania innym członkom zespołu.

Zespół jako całość dąży do tego, aby odnieść sukces. Naprawdę dobry zespół odnosi sukces tylko wtedy, gdy wszyscy członkowie zespołu odniosą sukces.

Nie oznacza to, że zespół ze słabym lub walczącym członkiem nie jest fantastycznym zespołem, tylko że zespół nigdy nie poczuje się najlepiej, dopóki wszyscy członkowie nie osiągną wysokiego poziomu. Dobre zespoły sprzedaży są również dobrze wyszkolone i mają pozytywne nastawienie, jeśli chodzi o uczestnictwo i udział w szkoleniach.

Jeśli chodzi o poszczególnych członków zespołu, dobre zespoły sprzedaży są wypełnione profesjonalistami, którzy po prostu czynią innych członków lepszymi. Pomyśl o jakimkolwiek świetnym profesjonalnym sportowcu, który sprawia, że ​​inni w jego zespole spisują się lepiej, aw rezultacie cały zespół odnosi więcej sukcesów.

To samo dotyczy zespołów sprzedażowych. Nikt w zespole nie chce być najsłabszym ogniwem i być przyczyną utraty przez zespół ich celów. Zainspirowany tym, dobry zespół jest wypełniony profesjonalistami, którzy dążą do poprawy.

Skupienie się na tym, by nie być słabym ogniwem, wywiera pozytywną presję na innych członków zespołu i motywuje innych do poprawy.

Elementy Zły zespół sprzedaży

Pomyśl o elementach dobrego zespołu sprzedaży, usuń je wszystkie, a zostaniesz z kiepskim zespołem sprzedaży. Złe zespoły sprzedaży mają większość członków zespołu, którzy mają negatywne nastawienie do firmy, dla której pracują, produktów, które sprzedają, klientów, którym obciążono przywilej służenia.

Spędzają więcej czasu na narzekaniu na szkolenia niż na korzyściach, jakie zapewnia szkolenie.

Jeśli chodzi o współpracę z innymi członkami zespołu, współpracę i pozytywną konkurencję zastępuje się plotkami, niechęcią do pomagania sobie nawzajem, aw najgorszych przypadkach celowymi działaniami, które mają na celu zranienie, a nawet zniszczenie możliwości sprzedaży innych. W umyśle członka zespołu w złym zespole sprzedaży, sukces innych przynosi niechciane i bardzo nieprzyjemne narażenie kierownictwa na tych, którzy osiągają mniej niż wyniki gwiezdne. Ochrona jest ważniejsza niż wzajemna współpraca i bezinteresowne wsparcie.

Efekty zespołu sprzedaży

Jeśli znajdziesz się w dobrym zespole sprzedaży, otrzymasz wsparcie i będziesz dążył do uzyskania lepszej pozycji i najprawdopodobniej będziesz miał znacznie większe szanse powodzenia. Jednak bycie w dobrym zespole sprzedaży nie gwarantuje sukcesu i nie może zastąpić dobrej, staroświeckiej pracy. Nadal musisz nieustannie pracować nad poprawą swoich umiejętności sprzedaży, uczestniczyć w tak wielu szkoleniach, jak tylko możesz sobie poradzić w napiętym grafiku i walczyć z codzienną grindą, aby utrzymać wysoki poziom motywacji .

Jeśli znajdziesz się w złym zespole sprzedaży, twoim największym wyzwaniem nie będzie umożliwienie złemu zespołowi zranić twojej motywacji do sukcesu.

Ostatecznie jesteś odpowiedzialny za siebie i podczas gdy inni w twoim zespole mogą nie być pomocni lub pomocni, nadal jesteś odpowiedzialny za swoją przyszłość.

Ostateczny wybór należy do Ciebie

Jeśli decydujesz, czy przyjąć ofertę pracy i czy możesz spędzić dzień lub dwa z innymi specjalistami ds. Sprzedaży w potencjalnym nowym zespole, zrób to. Spędź ten czas obserwując, jak inni wchodzą ze sobą w interakcje i zadawaj wiele pytań na temat środowiska pracy. Prawdopodobnie nie będziesz chciał być tak tępy, aby zapytać, czy zespół jest negatywny, ale tworzenie pytań na temat ogólnej dynamiki zespołu powie ci dużo o zespole.

Bycie częścią dobrego zespołu sprzedaży powinno być pierwszym wyborem przy podejmowaniu decyzji o dołączeniu do zespołu. Jeśli znajdziesz się w złym zespole lub nawet w dobrym zespole, który źle się ułożył i szczerze zdajesz sobie sprawę z tego, że masz negatywny wpływ na twój występ, wynoś się i znajdź zespół, który sprawi, że będziesz najlepszy, jak możesz.