Kiedy nadszedł czas, aby opuścić swoją pracę sprzedażową

Istnieje wiele powodów, dla których specjaliści od sprzedaży zwracają uwagę i przejmują swoje talenty (i wady) u nowego pracodawcy. Niektóre powody są ważne, a niektóre nie są po prostu dobrą karierą. Dla tych, którzy decydują, czy wykonanie ruchu jest w ich najlepszym interesie, jest tylko kilka pytań, które po udzieleniu odpowiedzi pomogą ci zdecydować, czy nadszedł czas, aby przejść dalej.

Czy uderzyłeś w sufit?

Jeśli pracujesz dla małej firmy, możesz bardzo szybko osiągnąć najwyższą pozycję w firmie.

W rzeczywistości Twoja początkowa pozycja w firmie może być tak wysoka, jak tylko możesz się wspiąć. Jeśli Twoje cele zawodowe obejmują przejście do zarządzania sprzedażą lub stanowisko dyrektora sprzedaży i masz pewność, że te stanowiska nie istnieją dla Ciebie z obecnym pracodawcą, rozpoczęcie poszukiwania pracy może być w twoim najlepszym interesie.

Jeśli obecnie pracujesz w dużym lub średnim biznesie, gdzie istnieją możliwości awansu, musisz dowiedzieć się, czy przełożeni uważają, że jesteś "materiałem zarządzającym" i jakie kroki musisz podjąć, aby zdobyć pozycję kierowniczą . Musisz być gotowy na ich odpowiedź iw pełni oczekiwać, że to, co ci powiedzą, może nie być w 100% dokładne. Jeśli twoi przełożeni czują, że wciąż masz przed sobą długą drogę, zanim pomyślą o awansie, z większym prawdopodobieństwem zaoferują ci dodatkowe programy szkoleniowe , niż powiedzą, jak naprawdę się czują.

Jeśli naprawdę czujesz, że jesteś gotowy na dodatkowe obowiązki i masz pewne szanse, albo nie istniejesz dla swojego obecnego pracodawcy, albo jesteś zbyt daleko i niepewny, może to być czas na poszukiwanie innej pozycji.

Czy konkurencja zniszczyła Twój potencjał dochodowy?

Jeśli nie pracujesz w zupełnie nowej branży, masz konkurencję. Im bardziej dojrzała twoja branża, tym więcej konkurencji będziesz mieć. Chociaż konkurencja jest bardzo dobra z wielu powodów, może również generować zyski z branży, gdy twój produkt lub usługa stanie się towarem.

Jeśli Twoja branża jest wypełniona konkurencją, zarówno w sklepach z cegieł, jak i w Internecie, i pomimo twoich najlepszych starań, aby zwiększyć swoje umiejętności sprzedaży i zwiększyć zyski w swoich umowach, nie jesteś w stanie uzyskać dochodu, na który zasługujesz, skupienia powinno polegać na całkowitym znalezieniu nowego miejsca w nowej branży.

"A jeśli zespół, w którym grasz zaczyna grać różne melodie ..."

Ta linia, zaczerpnięta z piosenki Pink Floyd "Dark Side of the Moon", mówi o zmianach kulturowych. Jeśli twoja obecna firma przechodzi istotną zmianę w swojej kulturze, czy to nowe kierownictwo, nowe ukierunkowanie sprzedaży, czy nawet zmiana linii produktów, a jeśli te zmiany w ogóle nie odpowiadają twoim oczekiwaniom, być może nadszedł czas, aby szukać gdzie indziej.

Firmy, niezależnie od wielkości, mogą przejść przez zmiany kulturowe. Czasami zmiany te są nagłe, a czasami wymagają one dużo czasu, aby w pełni się rozwinąć. Jedną z rzeczy, którą wielu początkujących menedżerów robi po pierwszym uruchomieniu stanowiska, jest próba rozwiązania każdego problemu i poprawienia wszystkiego, co już działa dobrze. Ich działania powodują nagłą, zazwyczaj negatywną zmianę kulturową. Tego typu zmiany kulturowe są zwykle krótkotrwałe i, pomimo bólu odczuwanego przez osoby najbardziej dotknięte zmianami, są smaczne.

Jednak nie wszystkie zmiany kulturowe są krótkotrwałe i kilka z nich może mieć wpływ na warunki pracy przez bardzo długi czas. Jeśli twój obecny pracodawca jest w trakcie zmiany kulturowej i czujesz, że zmiany będą długoterminowe i negatywne, twoja decyzja o odejściu jest solidna.

Czy straciłeś zainteresowanie?

Sukces w sprzedaży wymaga Twojej pasji i zainteresowania tym, co sprzedajesz. Gitarzysta, który uwielbia gitary, prawdopodobnie świetnie sobie poradzi w sprzedaży, która pozwala mu sprzedawać gitary. Ale jeśli nie masz zamiłowania do tego, co sprzedajesz, powinieneś wyjść tak szybko, jak to tylko możliwe, zanim zostaniesz poproszony o odejście lub szybkie znalezienie dochodu.

Być może nie koniecznie musisz kochać produkt lub usługę, którą sprzedajesz, ale musisz mieć przynajmniej wysoki poziom zainteresowania i wierzyć w to, aby odnieść sukces w jego sprzedaży.

Wraz z rozwojem swojej kariery rzeczy, które cię kiedyś zainteresowały i wyzwały cię, mogą stać się nudne i nieciekawe. Jeśli jesteś jak niektórzy, potrzebujesz stałego strumienia zmian w swoim życiu, aby czuć się w pełni zaangażowanym i żywym. Jeśli tak, to możesz oczekiwać, że będziesz musiał częściej zmieniać pracę niż zwykle i że przyniesiesz ze sobą potrzebę zmiany bez względu na to, gdzie jesteś.